anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłata za podjazd kuriera Allegro DPD

extreme80
#7 Wielbiciel#

Zlecenie odbioru Allegro DPD jest bezpłatne, jeśli przekażesz kurierowi przynajmniej 4 przesyłki przy podjeździe. Usługa kosztuje 4,99 zł, jeśli przekażesz kurierowi mniej niż 4 przesyłki. - taki jest opis.

Posiadam 3 konta na allegro pod jednym NIP. Adres odbioru jest pod tym samym adresem.

Jeśli np. nadam 4 paczki jednego dnia, ale łącznie z tych 3 kont, tzn. 2 z jednego konta i po jednej z pozostałych, to czy naliczy mi opłatę 3x po 4,99 zł, czy też jest to traktowane, jako jedno zlecenie odbioru, które kwalifikuję się do darmowego podjazdu ?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@extreme80 jeśli dla każdego z kont zamówisz w Wysyłam z Allegro podjazd to będą one liczone jako osobne podjazdy. Więc tylko na jednym koncie powinieneś zamówić podjazd i przekazać paczki z trzech kont, natomiast przy takim rozwiązaniu może dojść do sytuacji, w której Kurier nie będzie chciał przyjąć pozostałych przesyłek. Najlepiej więc uzgodnić to z kurierem z Twojego regionu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy to nie oszustwo?

to będą one liczone jako osobne podjazdy.

kurier podjeżdża raz a ma @extreme80 płaci jakby był 4 razy u niego

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

to jest wyłudzenie i to ze strony Allegro. Składaliśmy reklamacje na doliczanie podjazdu, mimo, że zawsze odznaczamy podjazd kuriera, żeby nie podjeżdżał. Sami doręczamy kurierowi na auto.

DPD wyparło się, że te pieniądze do nich nie trafiają.

Wszystkie reklamacje odrzuciło Allegro. Nie DPD.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

magic_eye_projec
#1 Nowicjusz#

Dołączam się do pytania. Jak to będzie rozliczane. Może niech pracownik Allegro zweryfikuje to z DPD. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@magic_eye_projec tak jak napisałam, jeśli będą to osobne podjazdy, a będą jeśli zostaną nadane z różnych kont, to przewoźnik może naliczyć opłatę za podjazd. Więc rozwiązaniem jest zamówienie podjazdu dla jednego z kont i przekazanie przesyłek za jednym podjazdem. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To jest błąd projektowy (nie techniczny) ponieważ celowo naliczacie opłaty za podjazdy, których faktyczne nie było. Opłata za podjazd powinna być naliczana po pierwsze tylko wtedy gdy zlecam podjazd, a po drugie gdy faktycznie się odbywa taka usługa dodatkowa. Jeśli kurier przywozi jakąś inna paczkę, to ma już zapłacone za dojazd. Odbiera paczki przy okazji bez wykonywania dojazdu.

U mnie dojazdy były liczone nawet wtedy gdy sam zawoziłem paczki na sortownię. System z datą wsteczną wrzucał opłatę za dojazd, a DPD nie przyjmowało reklamacji. To są straszne oszustwa i powinniście to zmienić. Dojazd tylko na zlecenie. Nie ma zlecenia nie ma opłaty. Dojazd tylko wtedy gdy jest wykonywany specjalnie dla danej paczki. Proste i logiczne.

oznacz moderatorów