anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za udostępnienie metody płatności Allegro Pay

Aleja-Gier
#9 Pomysłodawca#

Zadałam pytanie przez formularz ale może inni też będą zainteresowani odpowiedzią od strony allegro więc tutaj też je zadam.

To, że ponosimy koszty klientów, którzy chcą skorzystać z Allegro Pay to już wszyscy wiedzą ale dlaczego allegro nie zwraca tych opłat po anulowaniu zamówienia to tego nie rozumiem. 

Może ktoś już zna odpowiedź na to pytanie.

Poproszę też @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ o odpowiedź w tej sprawie.

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Aleja-Gier Z zasady możesz się ubiegać o zwrot opłat związanych ze sprzedażą i funkcjonuje w Allegro dostępna dla wszystkich procedura dotycząca tej kwestii. Pozostałe opłaty mogą być zwrócone, ale konieczne jest do tego osobne zgłoszenie, które jest rozpatrywane przez zespół odpowiedzialny za ten obszar. Każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Z zasady to powinna być możliwość wyłączenia Allegro Pay.

Po drugie za udzielenie kredytu powinna płacić osoba zaciągająca ten że kredyt. A na allegro mamy sytuację w której kupujący bierze sobie kredyt, a płaci za to sprzedający.

Po trzecie Wasz regulamin mówi o tym że opłata ma zostać zwrócona na takich samych zasadach jak prowizja

"Wysokość rabatu transakcyjnego nie może przekraczać kwoty prowizji od sprzedaży Towaru, oraz jednostkowej opłaty transakcyjnej, oraz opłaty od transakcji opłaconej za pomocą Allegro Pay, które zostały uprzednio naliczone lub pobrane przez Spółkę w związku z zawarciem umowy sprzedaży, o której mowa w ust. 1."

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl W porządku, usunęłam z mojego wcześniejszego wpisu wyraz "prowizja", który miał doprecyzować odpowiedź, a może wprowadzać w błąd. Nie zmienia to faktu, że jeśli w ramach rabatu transakcyjnego opłata, o której pisze @Aleja-Gier nie jest zwrócona, należy napisać osobne zgłoszenie. Zostanie ono rozpatrzone przez odpowiednie osoby.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@nat_not to ma być żart? w informacji o opłacie za allegro pay wyraźnie jest napisane, że ZWRÓCICIE je jak klient dokona zwrotu. A nie że może oddacie a może nie jak złożę wniosek. Czyli jak rozumiem mam teraz codziennie szukać, czy jakiś klient, który anulował/dokonał zwrotu nie skorzystał z tego **piiip**a i pisać podanie, żebyście oddali mi pieniądze, które nienależnie pobraliście?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Skąd mam wiedzieć, czy dana transakcja jest  Allegro Pay czy nie? Gdzie jest taka informacja?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A z tego co się orientuję to przy odstąpieniu od umowy klienta przez system, jest dopiero widoczna informacja o wybranym sposobie płatności.

oznacz moderatorów

stolarnia_pika
#7 Wielbiciel#

W rozliczeniach z Allegro jest widoczna opłata za każdorazowe pobranie pieniędzy z tego tytułu.

oznacz moderatorów

MATIKAFASHION
#1 Nowicjusz#

To jest jakiś obłęd, że mamy pilnować swoich pieniędzy - klient anuluje to macie zwrócić całość a nie abyśmy my sprawdzali i pisali pisma do osobnej komórki zajmującej się zwrotem za zakupy na raty. Szok!!

oznacz moderatorów

BiBabiFaktoria
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, to jakaś kpina. Po pierwsze to sprzedajacy powinni mieć prawo decydowania czy chcemy sprzedawać na kredyt, juz nawet nie wspomnę o tym, że mam dokładać do tego kredytu jakąś chorą opłatę. W przypadku sprzedaży w branzy Fashion taki klient zazwyczaj traktuje zakupu jako wypożyczalnie ubrań do przymierzenia. W miesiącu zwrotów z zakupów kredytowych mam setki a teraz pomnóżmny to przez tą opłatę to wychodzi klika stów wyrzuconych w błoto, a przepraszam "zysku" Allegro.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

BiBabiFaktoria Allegro w przypadku odstąpienia od umowy przez kupującego powinno zwrócić Ci tą opłatę, ale jak już wyżej napisał AdvisorBooks jest z tym problem.

oznacz moderatorów

tellico
#8 Zapaleniec#

Chyba wypada się cieszyć, że nie każą jechać osobiście do ich centrali z wypełnionym wnioskiem papierowym i na miejscu potwierdzić portierowi osobiste stawiennictwo okazując mu dwa dokumenty tożsamości.

oznacz moderatorów

mama_ani
#8 Zapaleniec#

Ja wczoraj miałam anulowane przez kupującego zamówienie (tuż po opłaceniu) i wraz z prowizją została mi zwrócona opłata za AP, łącznie. Nie musiałam składać kolejnego wniosku.

Ale mam inny problem z opłatą za „udostępnianie” AP, nad który eksperci głowią się już ponad tydzień.

Sprzedane 3 sztuki tego samego towaru, wysyłka NIE smart. Wartość towaru 3 x 16zł = 48zł, koszt wysyłki 11.99zł razem 59,99 zł

Równanie:

(48 + 11,99 )x 0,43% = 0,257957

A opłata pobrana przez allegro to: 0,27

Zauważyłam, że opłaty za AP pobierają się „dobrze” jedynie za wysyłkę w SMART.

Przykład z wczoraj:

3 x 16 (towar) + 15 koszt wysyłki (nie smart). Opłata za AP : 0,30zł a winno być 0,27zł

3 x 16 (towar) wysyłka SMART (Pocztex odbiór w punkcie, dopłata za SMART 1,49zł). Opłata AP 0,21zł

Jak to wygląda u Was? Czy ja coś źle liczę? Jakieś pomysły?

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@mama_ani allegro podawało fałszywe informacje w komunikacji o wprowadzeniu tej opłaty, prowizja nie jest pobierana od wartości zamówienia ale od wartości każdej oferty z proporcjonalnie dodaną do niej wartością przesyłki. Czyli nie liczysz tego jako [(3 x 16) + 15] x 0,43 % tylko (21 x 0,43%) x 3. Ale według nich nie ma problemu, to tylko drobne nieporozumienie no ale przeprosili bo można było "inaczej to zinterpretować". A, no i z tego, co zauważyłem to allegro zaokrągla tę prowizję zawsze do góry, jak Ci wyjdzie 0,111 to naliczą 0,12 zł. 

oznacz moderatorów

mama_ani
#8 Zapaleniec#

"Opłata wyniesie 0,35% netto (0,43% brutto) od ceny końcowej towaru i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto)."

to niby z tego zapisu ma wynikać...?

oznacz moderatorów

mama_ani
#8 Zapaleniec#

@AdvisorBooks 

ok, policzyłam tak jak napisałeś;

transakcja: 3 x 16 + 11,99 wysyłka

11,99/3= 3,40 

3,40+16=20

20x0,43%=0,86

0,86 x 3 = 0.257956

11,99 czy doliczone w całości czy proporcjonalnie, dalej jest kwotą 11,99

a pobrane 0,30zł, więc zaokrąglenie jest do 2 groszy

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@mama_ani 

Jest jeszcze opcja, że liczą to wszystko w netto i dopiero na koniec, po zaokrągleniu netto do pełnych groszy doliczają do tego VAT, który również zaokrąglają. Wtedy mogłaby się pojawić taka różnica, a trzeba zakładać że allegro zawsze przyjmie najbardziej niekorzystny dla sprzedawcy wariant. Ale nie chce mi się tego liczyć, nie się allegro wypowie, ich cyrk, ich małpy. 

oznacz moderatorów

mama_ani
#8 Zapaleniec#

@AdvisorBooks tak, już 8 dni czekam na odpowiedź eksperta:) jak się doczekam, podzielę się. Uważam, że są źle liczone opłaty. 

oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@nat_not w jaki sposób można ubiegać się o zwrot Opłaty za udostępnienie metody płatności Allegro Pay?

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Generalnie jest to zawarte od razu w ramach wniosku o zwrot prowizji do danej oferty. Po prostu allegro i jego pracownicy nie rozumieją własnego regulaminu, co nie przeszkadza im w jego narzucaniu i egzekwowaniu, i nie znają zasad, na jakich w praktyce funkcjonuje serwis. Na billingu prowizja od sprzedaży i prowizja o allegro pay są osobnymi pozycjami ale potem jak złożysz wniosek o zwrot prowizji to zwracana jest też prowizja za płatność AP. 

oznacz moderatorów