anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Piszę w sprawie prowzji Allegro, której nie mogę rozgryźć. Sprzedaję w kategorii "zaproszenia ślubne" gdzie wg tabeli opłat i prowizji prowizja wynosi 10% za sprzedaż, za wystawienie 0 zł. Jedna sztuka kosztuje 2,40 zł. Czyli od każdej sztuki prowizja wynosi 24 grosze. Tak też potwierdza kalkulator prowizji. Sprzedaję standarodowo, bez żadnych promocji, wyróżnień, czegoś co może wpływać na opłaty.
Niestety zakładka rozliczenia z Allegro pokazuje zupełnie coś innego. Mam sprzedaż od 1-100 szt i w zalezności od ilości prowizja średnio wynosi 26-34 grosze od sztuki. Dlaczego nie stały % ? Kuriozalna jest opłata za sprzezdaną 1 szt (2,40 zł) gdzie prowizja wynosiła 1,14 zł czyli prawie 50% wartości towaru, gdzie za chwilę od 5 szt (12 zł) jest 1,50 zł, od 100 szt (240 zł) jest 26 zł... Szukałem jakiejś opłaty stałej, ale nie znalazłem.
Nic z tego nie rozumiem.  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

No tak by się zgadzało. Dlaczego w takim razie Kalkulator allegro nie uwzględnia tej opłaty tylko zakłada darmową dostawę? Wystarczyłoby dodać pole dla dostawy płatnej.
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat-0KXk3ggX2uA

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@papier_czerpany No a jak myślisz, dlaczego nie uwzględnia?
Teraz tego nie ma (pewnie to były jakieś testy), ale jeszcze w zeszłym tygodniu formularz wystawiania podliczał opłaty łącznie z prowizją (nie pamiętam czy uwzględniał również koszty wysyłki).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@papier_czerpany  Po pierwsze sprawdź czy w tej kategorii nie ma minimalnej prowizji ( 25gr) czyli za każde zaproszenie płaciłbyś 25gr a nie 24gr za sztukę. Po drugie Allegro wprowadziło prowizję od przesyłek ( tyle % ile wynosi prowizja w twojej kategorii). Sprawdź teraz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Prowizja minimalna w wysokości 25 gr obowiązuje chyba na całym allegro, a nie tylko w wybranych kategoriach, nieprawdaż?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Tak, teraz mi się zgadza. Czyli sprzedając jedną sztukę za 2,40 płacę 25 groszy prowizji i 89 groszy prowizji za wysyłkę inpost. Razem 1,14 zł. Wniosek z tego taki, że sprzedaż tanich rzeczy jest zupełnie nieopłacalna bo połowę wartości towaru może zjeść prowizja.  

oznacz moderatorów
mikee90
#9 Pomysłodawca#

W takim przypadku najlepiej sprzedawać zestawy po kilka sztuk, 10, 20.. i udostępnić wysyłki SMART. Nie zapłacisz wtedy prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów