anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opcje dostawy dostępne w Allegro Smart! od kwietnia 2023

kostas11
#21 Demiurg#

Czemu Kurier InPost nie jest w smarcie ???  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kostas11 Cześć, jest to decyzja biznesowa. Jeśli masz konto firmowe i chcesz, aby Twoje oferty po 25 kwietnia pozostały Smart!, udostępnij w nich przynajmniej 2 z poniższych metod dostawy:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  • Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL (dostępna od 18 kwietnia 2023).

I jeszcze w odniesieniu do Twojego drugiego wątku, usunęliśmy linkowanie z newsa. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka połączyłaś dwa różne tematy 😞  jeden dotyczy kuriera a drugi punktów odbioru ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

wprowadzacie w błąd tą informacją, ponieważ po 22 marca "allegro punkty poczta, żabka" zostanie zlikwidowane i zastąpione "allegro odbiór w punkcie pocztex", więc nie można wybrać 2 tych pozycji z listy, bo po tej dacie zostanie tylko jedna i smart znika.

w zasadzie po 22.03 nie będzie już takiej formy dostawy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek proszę rozłączyć te posty bo są na całkiem inne tematy i teraz tytuł wprowadza w błąd, jedna dyskusja dotyczy dwóch punktów odbioru od 25 kwietnia a druga kuriera inpost w smarcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Dyskusje łączą się z sobą tematycznie. Zmieniłam tytuł, żeby lepiej oddawał treść wątku.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Działanie mające na celu wpakowanie na siłę Zielonych pudełek 😞  Czemu jest na pierwszym miejscu ? czemu ma aktywny link a reszta przewoźników nie ?  😄

Jeśli masz konto firmowe i chcesz, aby Twoje oferty po 25 kwietnia pozostały Smart!, udostępnij w nich przynajmniej 2 z poniższych metod dostawy:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  • Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL (dostępna od 18 kwietnia 2023).
________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Skoro już trzeba to który polecacie z doświadczenia poza tym zielonym?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell na mam Inposta i pocztę polską, ale nie lubię jak ktoś mi na siłę wciska co mam udostępniać 😞

  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka

A czekać jak zaraz dadzą i trzeci i czwarty obowiązkowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Też tak czuję, że z czasem będzie tego więcej i więcej...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 @AlePiesio 

  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  • Allegro Automat Pocztex
  • to 2 różne dostawy , a pod drzwi - trzeba będzie wrócić do poleconego i tak mało kto będzie z tego korzystał .
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nigdy więcej przesyłki poleconej! 2 tygodnie  przesyłki mi szły przesyłki z Zawiercia do Krakowa!! (70km) i pretensje kupujących co chwile jak tak długo może iść przesyłka. Często również kupujący nie wpisywali nr mieszkania, tylko numer budynku i przesyłki wracały z dopłatą za zwrot oczywiście dla mnie! Przy żadnej innej metodzie nie miałem takich problemów ani takich klientów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio dla tych powodów poleconego wycofałem , ale jak mam wracać do DPD czy DHL to uważam ,że najmniejszym złem jest polecony . Powim Ci ,że stosowny zapis w zakładce ,, o sprzedającym ,, na temat czasu realizacji poleconego wielokrotnie wyciągnął mnie z opresji 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria @AlePiesio jak polecony to TYLKO priorytet. Naprawdę jest BARDZO duża różnica w czasie dostawy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@komis-bell 

Również InPost i Pocztex. Ale OwP Pocztexu biorą rzadko.  Zdecydowanie więcej kuriera Pocztex. Wozić na pocztę trzeba i Elektroniczny Nadawca wydaje się taki przedpotopowy ale ja i tak złego słowa na Pocztę Polską nie powiem. Najważniejsze że nie naliczają jakiś dziwnych opłat.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@serwis-texas Pocztę na szczęście mam za rogiem 😄
Co do tego elektronicznego nadawcy to trzeba to jakoś integrować z allegro czy działa zupełnie niezależnie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell łączysz i importujesz, nie miałem z tym nigdy problemów 🙂

fff.jpg

Wchodzisz w ustawienia, lista kont allegro i po lewej na górze zielony plusik dodaj konto 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Też nie lubie jak ktoś mi wciska na siłe coś... A w 3 kwartale będzie obowiązkowych dwóch kurierów... Mam tylko pocztexa... Nigdy nie zamierzałem udostępniać żadnych DPD ani DHl... Nie wiem które zło lepsze? W DPD co chwile czytam że naliczają opłaty dodatkowe... Jeszcze ktoś mi przekieruje paczkę do punktu dpd a ja zapłace 15zł za to... Co raz więcej takich tematów tutaj na forum za przekierowanie paczki placi sprzedawca...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio faktycznie nie doczytałem, czyli na siłę wciskają swoje dostawy 😞  trzeba będzie kolejny raz napisać do UOKiK 😉

Co zmienimy w 3 kwartale 2023

Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnisz

  • co najmniej 2 metody dostawy do drzwi z listy metod kwalifikujących

oraz

  • co najmniej 3 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących.

Gdzie tu ta słynna ekologia allegro, teraz mam jeden podjazd po paczki a za rok będzie 10 kurierów podjeżdżać po paczki i każdy zabierze 10 zamiast jeden 100 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@kostas11 

Ta zmiana na dwa OwP miała być w październiku czy jakoś tak 2022? Odłożyli na pół roku. To pewnie też będą przeciągać! Nie zmienia to faktu że robi się groźnie.

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/przekladamy-zmiane-warunkow-smart-z-3-pazdziernika-na-przyszly-...

oznacz moderatorów