anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o Allegro UPS

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pierwsze pytanie rozumiem że te paczki za darmo mogę nadać do punktów epaka ? bo się okazało że powstał punkt niedaleko mojego sklepu, dziś był gość i zostawił wizytówkę 🙂  więc w razie co nie muszę biegać 3 km 😞

Oraz proszę opinie sprzedawców co to mają udostępnione na temat dopłat itp. czasu dostaw, problemów czy reklamacji ? Proszę tu nie pisać o One Box itp. bo to wiem że kuleje i znam bolączki, mimo że to ten sam przewoźnik to nie widać na forum narzekań na UPS 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11  UPS-em nie wysyłamy dużo ale generalnie problemów brak.

Raz nam się zdarzyło, że przesyłki nadane w Access Point nie ruszyły w drogę i generalnie rozpłynęły się w powietrzu. Po interwencji na infolinii UPS (Allegro miało to w poważaniu jak zawsze), UPS wysłał do AP swojego ludzia, który szybciutko paczki odnalazł. 🙂 Wina była pracownika AP, który te paczki rzucił w inną część magazynu, zresztą niedługo potem AP ten został zdjęty z listy.

Generalnie z chęcią byśmy UPS wprowadzili do większej liczby cenników dostawy kosztem DPD, niestety mają mniej korzystny przelicznik wagi gabarytowej od DPD. Przy sprzedaży AGD-RTV, czasami dość słusznych gabarytów, akurat to dość istotny szczegół.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@medalik_2009 ja akurat mam paczki wagowo czy gabarytowo to jakieś 2 - 3 kg więc dla mnie w sam raz a udostępniłem testowo dziś po wizycie gościa w Punku, zobaczymy co się stanie po 25 października, jak stracę smarta, w razie dużego spadku zamówień odpalę One Box Punk 🙂 a teraz szykuje grunt w razie co 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@kostas11 mi kierowca UPS przy pierwszym podjeździe powiedział że po paczki raz będzie o 10 raz o 15, jak mi się nie podoba to 15km dalej w następnej miejscowości jest punkt nadań.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mix-mce miałem kiedyś umowę i podjazdy ale waśnie te podjazdy jak mieli chęć, doprowadziły do zmiany umowy na InPosta  i zero problemów  🙂

A teraz mam punk a i nie przypuszczam żeby było tego dużo i tak 98 % to paczkomat InPost 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Ja mam inposta i dpd, miałem pocztę ale po miesiącu zrezygnowałem bo kurier pocztexu jeszcze gorszy niż UPS, do tego miałem zwykle 2-3 paczki więc za każdy podjazd płaciłem.

jeszcze wcześniej mialem GLS, miło wspominam
i DHL tutaj zrezygnowałem przez mało atrakcyjne ceny

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Generalnie OK, za wyjątkiem sytuacji awaryjnych np. zepsuje się samochód czy kurier się rozchoruje to nie ma komu podjechać

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@chmielna12 zaniosę do punktu, zeskanują i po temacie, podjazdy odpadają bo nie mam chęci czekać 🙂 ja właśnie po odbiorach InPost zabrał, Poczta zabrała, DPD dostarczył towar i pora do domu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 "zaniosę do punktu, zeskanują i po temacie" własnie boje sie że nie do konca. Nie wiem czy to nie jest tak ze masz liczone nadanie dopiero kiedy kurier odbierze z punktu ( tak jak z paczkomatami)  niezależeni czy to ONE czy allegro UPS. I własnie to rodzi problem. Bo jesli kurier do punktu podjedzie co drugi -trzeci dzień  to Twoje statystyki ucierpią

U nas takze jest niedaleko epaka lecz UPS sie tam relatywnie rzadko pojawia( tak przynajmniej twierdzą w punkcie).  Dlatego tez troch drżę przed tym 25 bo teraz czuję że już przekładania nie będzie. Rozważam opcje zlecania podjazdu kuriera po każdego one boxa ( jeśli włączymy) i zarezerwowanie sobie czasu na pisanie reklamacji jeśli kurier nie przyjedzie.

Ehh aż sie nie chce myśleć

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ na razie testuje, UPS bo lepiej działa od One Box Punk ale nie ukrywam szykuje grunt jak by ilość zamówień spadła o 80 % po 25 października 😞 

Mam nadzieję że nikt tego nie będzie zamawiał bo i tak głównie idą paczkomaty 🙂 

A epakę mam w centrum więc z tego co gadałem powiedział mi który przewoźnik o której podjeżdża a zobaczę w praniu, jak będzie problem to trudni rezygnacja ze smarta i po sprawie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

tomsyty
#10 Popularyzator#

Akurat wysyłek tym przewoźnikiem mam najmniej ze wszystkich, ale zauważyłem że jest problem ze statusami zamówień u tego przewoźnika. Nie są rzadkością takie rzeczy jak brak informacji o odebraniu przesyłki przez kuriera z punktu co wpływa na terminowość nadań, po nawet najbardziej odjechane - jedyna informacja widoczna w śledzeniu przesyłki to informacja o doręczeniu, bez wcześniejszych etapów nadania, odbioru i wydania do doręczenia. Oczywiście odwoływanie się do Allegro ale wiadomo, to trwa, "weryfikujemy sytuację z przewoźnikiem..." i raz usuną ze statystyk a raz cisza i trzeba miesiąc czekać. Jak klient zamawia do punktu Access Point to też może nie dostać informacji że przesyłka czeka na odbiór. Powiadomienia w UPS naprawdę mocno "kuleją".

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

dostawy mogą być, ale podjazd to masakra, jeszcze ani razu nie przyjechał - więc zanoszę do zielonego boxu skąd następnego dnia rano UPS zabiera - więc szybko z nimi nie ma. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt na razie mnie zielone one box punkty nie interesują, post dotyczy Allegro UPS !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

aaaa, no tak wszystko przez to że UPS jest też w Allegro One, pardon- 😀

Samo UPS dolicza czasami dopłatę około 20 zł. za zmianę typu adresu z firmowy na prwwatny i odwrotnie - trzeba się odwoływać, mnie tam Allegro uznawało reklamację i korygowało rachunek. 

Nie wim jak teraz to działa, ale nadając przesyłkę sprzedawca przecież nie ma możliwości zmiany określenia formy adresu. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Halfrunt  W WzA przy niektórych przewoźnikach masz pole do zaptaszkowania w "usługach dodatkowych":

Przechwytywanie zawartości sieci Web_12-10-2023_145633_allegro_pl.jpeg

oznacz moderatorów

siup-marcin
#8 Zapaleniec#

Najgorsza FIRMA !!!
Nie dostarczają przesyłek, kłamią że byli (czeka się cały dzień i co i NIC), trzeba za nimi ganiać, dzwonic prosić a może ktoś zadzwoni do drzwi a może na pana kuriera to trzeba czekać najlepiej pod sortownia aby się nie przemęczył ? CO ?
Tel zadzwonić po co ?????????? Może przesyłka wróci do nadawcy znowu wyślą to super zarobi się drugi raz.
Nie idzie się dodzwonić, obsługa fikcja rejestrują że tak zadzwonią i co i dalej nic.
Nie można przekierować paczki, nie bo NIE, punkty odbioru to fikcja.
Łaska na każdym kroku to co to jest ?
Takie firmy powinny zniknąć z rynku aby nie zawracać ludziom głowy, Frajer zapłacił to niech się martwi.

oznacz moderatorów