anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie produktowe

cudny_wojtus
#8 Zapaleniec#

Od pięciu lat regularnie kupuję na Allegro podkłady higieniczne SensePads w sporych ilościach ze względu na moją liczną domową trzodę. Tym razem, zamiast rzeczonych podkładów, dostałem bardzo słabej jakości produkt zupełnie innej firmy (Gordon):

  • podkłady są bardzo cienkie i niechlujnie wykonane
  • część z nich ma dziury w warstwie izolującej
  • dosłownie rozchodzą się w rękach, jeden z nich potargał się przy wyciąganiu z paczki

Trudno to nazwać nawet podróbką, ponieważ prawie zupełnie nie przypomina podkładów SensePads. Z tego wynika, że można bez weryfikacji podpiąć wybrakowany produkt pod inny, bardziej renomowany - w dodatku żerując na jego materiałach reklamowych i pozytywnych opiniach klientów. Podejrzewam, że część nabywców nie ma pojęcia, jak wyglądają oryginalne podkłady, więc po prostu została oszukana. Uczciwy producent oraz sprzedawca ponosi podwójne straty: finansowe oraz wizerunkowe, gdyż klient zostaje na zawsze zniechęcony do jego produktów.

W związku z tym mam kilka pytań, a właściwie refleksji:

1. Wygląda na to, że Allegro stworzyło wymarzony ekosystem dla różnej maści naciągaczy i oszustów. Czy Serwis ma świadomość, że działa na niekorzyść kupujących oraz uczciwych sprzedawców/producentów?

2. Czy jeżeli napiszę negatywną opinię otrzymanego produktu, to pójdzie ona na niekorzyść oryginalnych, wysokiej jakości podkładów?

3. Jaki sens mają tzw. opinie produktowe, jeżeli mogą promować zupełnie inne artykuły niskiej jakości, a w konsekwencji wręcz szkodzić produktom oryginalnym?

Rozumiem, że jakimś zabezpieczeniem powinna być możliwość oceny samego sprzedawcy. Obawiam się jednak, że większość nabywców nie ma świadomości nadużycia, szczególnie jeżeli wcześniej przeczytał dziesiątki pozytywnych rekomendacji na temat kupionego przedmiotu.

W moim przekonaniu Allegro powinno na stronie danego produktu czytelnie, dużymi literami informować, że "Allegro w żaden sposób nie gwarantuje, że sprzedawca oferuje ten sam produkt, którego dotyczą prezentowane zdjęcia oraz opinie".

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cudny_wojtus Nie jesteśmy w stanie weryfikować wszystkich towarów. To sprzedający odpowiada za błędnie powiązane oferty z katalogiem produktów. W tej sytuacji sugeruję, abyś założył dyskusję i tam zgłosił, niezgodność towaru z opisem. 

W kwestii opinii, tak, wyświetlamy w produkcie opinie ze wszystkich ofert z nim powiązany, jednak gdy oferta zostanie odpięta, opinie znikają. Wskaż, proszę, numer oferty, o którą chodzi. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

cudny_wojtus
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi

https://allegro.pl/oferta/maty-podklady-dla-psa-kota-chlonne-xl-duze-60x90-100szt-gratis-woreczki-16...

Wasz Super Sprzedawca HighQuality_Shop 😉

Rozumiem, że nie jesteście w stanie weryfikować ofert, dlatego powinniście informować, że:

"Allegro w żaden sposób nie gwarantuje, że sprzedawca oferuje ten sam produkt, którego dotyczą prezentowane zdjęcia oraz opinie".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To wszystko idzie w złą stronę, Allegro zrobiło bałagan z tzw produktyzacją, sprzedający mają tys. ofert które się łączą i nie są wstanie tego kontrolować

oznacz moderatorów

cudny_wojtus
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi

https://allegro.pl/oferta/maty-podklady-dla-psa-kota-chlonne-xl-duze-60x90-100szt-gratis-woreczki-16...

Widzę, że oferta nadal wisi i Wasz Super Oszust naciąga kolejnych klientów. Ważne, żeby prowizja Wam się zgadzała?

 

---

Allegro w żaden sposób nie gwarantuje, że sprzedawca oferuje ten sam produkt, którego dotyczą prezentowane zdjęcia oraz opinie

Wasz Super Sprzedawca HighQuality_Shop 😉

Rozumiem, że nie jesteście w stanie weryfikować ofert, dlatego powinniście informować, że:

"Allegro w żaden sposób nie gwarantuje, że sprzedawca oferuje ten sam produkt, którego dotyczą prezentowane zdjęcia oraz opinie".

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Dałem polubienie za tę "prowizję".

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Złóż reklamację.

oznacz moderatorów

cudny_wojtus
#8 Zapaleniec#

Złożyłem, dostanę zwrot pieniędzy, napiszę Super Sprzedawcy HighQuality_Shop odpowiednią opinię, gdyż moim zdaniem działają z premedytacją. Podkłady ważyły ponad 10 kg, czy Allegro zrekompensuje mi także stratę czasu i nadwyrężony kręgosłup? 😉

oznacz moderatorów