anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opis oferty, zmiany

dawid9191
#8 Zapaleniec#


Prowadzimy firmę zajmująca się sprzedażą m.in. Części do telefonów (nowe i używane) oraz akcesoriów.
Jakiś czas temu pojawił się komunikat, że od 1 sierpnia 100% ofert ma być połączonych z eanem (lub innym kodem). Co w sytuacji, gdy część jest dostarczana z hurtowni, bez kodu, ponieważ producent nie przewidział nadawania numerów? Co w przypadku z częściami używanymi, do których ean nigdy nie był i nie będzie nadany? Przez takie zmiany, sprzedający zmuszani są do zamykani aukcji, a co oznacza brak zarobku!
Mamy tysiące aukcji, w których jest wg Allegro błąd w opisie. Informujemy tam o fakturze VAT lub paragonie. Nie było nigdy z tym problemu, do czasu moim zdaniem niepotrzebnych zmian w opisach i treści aukcji. Czy Allegro przewidziało pomoc dla sprzedających i uruchomiło jakiś sposób na zbiorową edycje opisów ? Edycja każdej aukcji po kolei, problemy z działaniem strony to niekończąca się praca.
Czy Allegro, które naciska na sprzedających, zwiększające ciagle prowizje, ma na celu uprzykrzenie sprzedaży, a co za tym idzie spadek swoich zarobków ? Czy Grupa Allegro, w ogóle interesuje się tym co wprowadza? Większość ostatnich zmian jest bez sensu, utrudnia sprzedaż, pochłania niepotrzebną energię u sprzedawców, a co wiąże się z redukowaniem zarobków, zwalnianiem ludzi lub zamykaniem kont/firm.
Proszę o rzeczową i konkretną odpowiedź.
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedawcy drobnych i tanich przedmiotów nie są dla allegro kurą która znosi złote jaja i taki handel tu zaczyna umierać. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Z przykrością przyznaję Ci rację. I podłączę się z moim problemem. Akurat " wlazłam " tu aby zapytać jak długo jeszcze ten bałagan z całą " produktyzacją " będzie trwał.  Otworzyłam do edycji aukcję powiązaną z katalogiem. Zmieniłam cenę chcę ją zapisać i ...ups. bez kodu EAN nie da się chociaż jak byk widnieje że kod jest opcjonalny. Tym bardziej jest to wk....ce że wcześniej nie było tego wymogu i bez problemu został utworzony nowy produkt którego nie odłączałam.  Zrobiłam więc to co radzą bardziej zawansowani. Świadomie podpięłam się pod inny produkt. I wydaje mi się że jest to w podobnych przypadkach jedyne wyjście.

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Nie można stworzyć produktu bez podania poprawnych wartości wszystkich parametrów wymaganych: [EAN (GTIN)]

Dzięki połączeniu produktu z Twoją ofertą zwiększysz szansę na znalezienie jej przez klientów. W przyszłości wszystkie oferty będą musiały być połączone z produktami.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu Sam osobiście nie odczuwam tej "prywatyazacji " jako sprzedawca bo jestem w "antykach" a tam jeszcze tego nie ma ale jako kupujący przedmioty potrzebne do innych celów zauważam jaki jest bałagan i tylko kontakt ze sprzedawcą daje jasność . 

oznacz moderatorów

dawid9191
#8 Zapaleniec#

O właśnie ! Masz przypadkowo produkt aparat do iPhone 8, ale Nie ma eanu, podłączasz np do iPhone 7. (Pomijam fakt, czy produkt może pasować zamiennie czy nie). Opis masz zgodny z ofertą, ale tytuł po eanie jest zupełnie rożny. Komedia! 

oznacz moderatorów

dawid9191
#8 Zapaleniec#

Wiesz, przedmioty w przedziale 100-500 zł to nie są drobnostki. Allegro kilkukrotnie w ostatnim czasie strzeliło sobie w stopę. Każdy zarobek jest dobry. A utrudnianie zarobku nie powinno być w interesie Allegro- wręcz przeciwnie (oni tez na tym zarabiają)

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@dawid9191 Zgadzam się z tobą i też do końca nie rozumiem czemu oni nie chcą zarabiać tylko próbują zniechęcać i zmuszać do szukania alternatywnych źródeł zarobku .

oznacz moderatorów

dawid9191
#8 Zapaleniec#

Ce takim razie czekamy na jakaś wiadomość ze strony Allegro…

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@dawid9191 Z odpowiedziami allegro to bywa różnie a jak temat jest "bolący" to na odzew trudno liczyć . Sam założyłem wczoraj temat i odpowiedzi do dziś nie ma. Sam jak bym tak robił i olewał klientów to bym oberwał na punktacji i groziło by mi zawieszenie konta .

oznacz moderatorów