anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie od allegro w sprawie nieprawidłowych ofert, co jest znowu nie tak?

ADM_media
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   proszę o wyjaśnienie co jest nie tak z tymi ofertami bo dostałem już kolejne ostrzeżenie o niby nie prawidłowych ofertach a już mam dosyć waszego czepiania się dosłownie o wszystko, na początek:

"

Powody naszego działania:

  • Opis i/lub tytuł Twojej oferty zawierają informacje, które nie dotyczą oferowanego przedmiotu. Możliwe też, że nie wszystkie zdjęcia w Twojej ofercie przedstawiają sprzedawany produkt.

    W tytule i opisie przedmiotu wpisz wyłącznie informacje o oferowanym produkcie. Nie zamieszczaj tam zapisów niezwiązanych z samym przedmiotem, dla nich stworzyliśmy osobne zakładki:

    szczegóły dostawy zamieść w zakładce Dostawa i płatność,

    warunki gwarancji przedstaw w zakładce Gwarancja,

    sposób reklamacji opisz w zakładce Reklamacje,

    informacje o odstąpieniu od umowy i warunki zwrotu przedmiotu dodaj w zakładce Zwroty,

    swoje dane kontaktowe, godziny pracy oraz adres do odbiorów osobistych, opisz w zakładce O sprzedającym.

    Na zdjęciach w galerii przedmiotu nie umieszczaj napisów. Możesz tam podać jedynie:

    liczby i jednostki,

    logo marki/producenta towaru,

    nazwy kolorów/wzorów graficznych,

    logotypy technologii użytych w towarze,

    zdjęcia/skany certyfikatów dotyczących produktu (nie firmy/sklepu Sprzedawcy)."

A teraz oferty:

https://allegro.pl/oferta/latarnia-lampa-led-biala-ciepla-3v-skala-h0-regulowana-wysokosc-1357798495...

https://allegro.pl/oferta/swiatlo-led-12v-bialy-cieply-14325413184

https://allegro.pl/oferta/chodnik-h0-kraweznik-na-makiete-202mm-x-21-70mm-13577172992

https://allegro.pl/oferta/krzaki-krzewy-gabka-krzaczki-na-makiete-zielen-14818386244

https://allegro.pl/oferta/dioda-led-3mm-12v-z-przewodami-20cm-pomaranczowa-13579800013

https://allegro.pl/oferta/ludziki-postacie-figurki-h0-siedzace-100-sztuk-13604771270

plus jeszcze kilkanaście innych ale podobnie wyglądających.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media musisz usunąć z tych ofert dwie rzeczy: 

  •  to logo:

Zrzut ekranu 2024-01-31 o 20.47.31.png

  • oraz całe zdanie: "W przypadku chęci zwiększenia lub zmniejszenia ilości rzędów płyt chodnikowym w pasku proszę kierować PRZED kupnem w wiadomości prywatnej. Zmiana będzie skutkowała inną ceną." - niedozwolone jest zachęcanie do kontaktu, ani sugerowanie wystawienia ofert na życzenie. 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

@_HolaOla_  czyli logotyp jest problemem? A co z ofertami produktów, których to ja jestem producentem jak ten chodnik?

 

Które aukcje dotyczą tego problemu? "i/lub tytuł Twojej oferty zawierają informacje, które nie dotyczą oferowanego przedmiotu." ?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to proste

zamiast podawać informacje w umowie, przewidziane w ustawie konsumenckiej jako klauzule informacyjne - masz je ukrywać w okienkach

na allegro nie możesz podawać informacji, które mogą ci pomóc w uniknięciu niechcianych zwrotów - typu skontKTUJ SIĘ Z NAMI i opisz do czego potrzebujesz tego produktu

bo jesteś traktowany jak złodziej, który może pozbawić serwis należnego zarobku

 

właśnie policzyłem, że mieliśmy 5% zwrotów sprzedanych towarów za styczeń

było by ich mniej, gdyby Kupujący wiedzieli o możliwości konsultacji przed zakupem potrzeby zakupu danego towaru ale po co - niech biznes allegro się kręci

 

typowe odpowiedzi kupujących- nie znam się, nie wiedziałem, że wy się znacie, kupowałem na pałę i itp

 

Zdjęcia też muszą być odpowiednie - nie mogą obrazować użycia produktu i itp - patrz regulamin allegro

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

@RED 

"Zdjęcia też muszą być odpowiednie - nie mogą obrazować użycia produktu i itp - patrz regulamin allegro"

 

"regulamin brzmi tak:

1.5.

Zdjęcia zamieszczone w Ofercie muszą dotyczyć wyłącznie oferowanego Towaru. Dozwolone jest przedstawienie Towaru w kontekście jego zastosowania lub aranżacji."

 

czyli można

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   co z powyższym pytaniem?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media Wczoraj ostrzeżenie dostały oferty: 13577172992; 13577984956; 13578042765; 13579800013; 13580335161; 13580861651; 13580864630; 13580868611; 13581026492; 13604771270; 14325413184; 14818386244; 14818446321; 14818336359; 14982536446; 15031381797. 

Zdjęcie w galerii to nie jest miejsce na logo. Tutaj znajdziesz więcej informacji o logotypie i jak go dodać do konta Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/promowanie-ofert/logo-na-stronie-oferty-oraz-na-listach-o... 

Te miniaturki nie są prawidłowe przez to kółeczko ze zbliżeniem. Na miniaturze ma być wyłącznie oferowany produkt. Bez żadnych dodatków. 

Zrzut ekranu 2024-02-1 o 08.37.35.png

ko_alka_0-1706772951907.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

@ko_alka  to jak mam rozróżnić, że dioda jest pomarańczowa a inna np czerwona? Przecież te "kółeczko" to jest właśnie ten produkt? Przecież potem jeśli te przedmioty jak są połączone to jest burdel. Kto ustalał te **piiip**yczne zasady, które nie mają sensu?

Jak to potem będzie wyglądać? Jak klient ma rozpoznać jaki wariant ma wybrać?

ADM_media_1-1706774414752.png

Jak nie będzie pokazanego koloru na miniaturce to klient ma zgadywać która to która?

 

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Tu masz przykład waszych **piiip**ycznych zasad:

ADM_media_2-1706774643875.png

Jak klient ma wiedzieć czym się różnią poszczególne warianty?

https://allegro.pl/oferta/drzewko-na-makiete-choinka-drzewo-6-5cm-14818336359

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media W tytule masz informację, że światło jest pomarańczowe. Przykro mi, ale nie robimy wyjątków, wszystkich sprzedających obowiązują te same zasady. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Ja pytam o wielowariantowość, jak tam klient ma rozpoznać co ma kliknąć?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media Klient musi przejść do odpowiedniego wariantu i podejrzeć ofertę. Ewentualnie możesz wykonać inne zdjęcia, na których kolor diody będzie widoczny. Z pewnością koloru nie możesz pokazywać tak, jak teraz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Ale w wielowariantowości NIE MA możliwości ustawienia innego zdjęcia, brane jest to z głównej miniaturki, więc kolejny raz pytam - jak klient ma rozróżnić oferty w wielowariantowości?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media Dla każdego produktu (jeden produkt = jeden kolor diody) powinieneś mieć osobny produkt ze zdjęciem. Twórz produkty z indywidualnymi miniaturami. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Kompletnie nic nie zrozumiałem co napisałaś, wytłumacz jeszcze raz jak mam zrobić 10 produktów - diody, które chce połączyć w wielowariantowość aby klient mógł zobaczyć inne kolory i aby to było dostępne z każdego typu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media Rozumiem, że masz zamiar połączyć swoje oferty z produktem w Katalogu, zatem rozmawiamy już o wielowariantowości produktowej, a nie ofertowej. 

Wielowarianty produktowe tworzone są na podstawie produktów i na zdjęciach jak najbardziej mogą być przedstawione inne kolory diod (ale bez dodatkowych kółeczek czy innych grafik). 

I oczywiście do każdego koloru musisz mieć osobny kod EAN (żeby utworzyć osobny produkt). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Nie, źle myślisz, żadnego katalogu, on jest beznadziejny i ŻADEN sprzedawca nie jest z niego zadowolony, to jest wasz wymysł, który jest bezsensowny.

Ja chcę wielowariantowość ofertową, tzn, klient wchodzi w jakąkolwiek diodę i widzi po prawej stronie różne opcje jakie mam dostępne. Tak samo z choinkami, wchodzi w jakikolwiek produkt i widzi po prawej stronie, że ma do wyboru choinkę 6,5cm, choinkę 8cm i choinkę 10cm,

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media W takim razie niestety Cię zmartwię, ponieważ na Allegro rezygnujemy z wielowariantowości ofertowej na rzecz wielowariantowości produktowej. Z tego też powodu nie rozwijamy już w ogóle wielowariantowości ofertowej, zatem żadne w niej zmiany nie zostaną już wprowadzone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

HAHAHAHA GRUBO!!! Gratulacje! Właśnie udowodniłaś, że allegro ma skopane pomysły i ma gdzieś sprzedawców i najlepiej ich gnębić aż do samego końca (ich) Czas rzeczywiście popatrzeć na konkurencyjne serwisy.

oznacz moderatorów

GWDAfishing
#8 Zapaleniec#

Na każdym zdjęciu można zmienić kolor diody no nie? Klient gdy będzie w danej ofercie i będzie widział na dole kilka wariantów to przesuwając kursorem po zdjęciach będzie widział różne warianty bez problemu.

oznacz moderatorów