anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oto, co Allegro zrobiło najlepszego klientom z czasem przesyłki

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Kupiłam 2. marca. Sprzedawca deklarował przesyłkę w ciągu dwóch dni. 4.marca dostałam powiadomienie o wysłaniu i numer przesyłki - Pocztex48. W piątek 6.marca powinna być u mnie. Nie było i dzisiaj też nie. Zaraz zobaczycie co jest na monitoringu. Zadzwoniłam na infolinię poczty i dowiedziałam się, że to co jest na stronie śledzenia wcale nie oznacza, że sprzedawca wysłał (!)

Gdyby Allegro nie wymyślało cudów z przesyłkami i jakością sprzedaży, sprzedawcy nie musieliby uciekać się do takich sztuczek! Podałby dłuższy czas wysłania i przynajmniej wiedziałabym naprawdę kiedy wysłał.

 

czas.JPG

Ula

Ula
oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  Coś oni na tej infolinii ściemniają 🙂 Wyraźnie widać, że nadał 4 marca a poczta dała ciała. Mam tych przesyłek dużo i zauważyłam już dawno, że największe opóźnienia są w wysyłanych do stolycy 🙂 Pewnie w nadawanych podobnie. Tam wszystko kiśnie kilka dni .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  Przecież sprzedawca przecież wysłał 4 marca, chyba toś Cię okłamał 🙂

Endrju
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@a_brod 

@Kaliope_Brzeg 

Przecież mówię Wam, że tak mi kobieta powiedziała. Usiłowałam zaoponować, ale powiedziała, że to zależy jaką on ma umowę. Jutro mi mają odpowiedzieć, jak sprawdzą. Napiszę Wam.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1Może faktycznie numer jakimś cudem pojawia się w systemie a paczka wciąż w domu. Mnie już chyba nic nie zdziwi 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg  a jak się korzysta z tej poczty przez internet, e-nadawca czy insze cuś to nie generuje się wcześniej numer przesyłki, a potem się to dostarcza na pocztę  albo kurier odbiera czy coś?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ifonka-zabaGeneruje się numery przez e-nadawcę i taszczy na pocztę. Znaczy ja tak robię, bo niektórym odbierają kurierzy. Zostawiam przesyłki w punkcie nadań masowych i tam je dopiero skanują. Czasem zanim pojawią się w systemie mija kilka godzin .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg   Ja generuję listy przewozowe w domu i kurier widzi je w systemie i wie, że ma przyjechać. Zabiera, a ja wpisuję numery przesyłek na Allegro. Nie ma ich jednak na stronie monitoringu poczty do czasu, aż je tam umieszczą. Baba powiedziała mi, że nie musi tak to działać, bo wszystko zależy od umowy. Jutro może się dowiem.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1A moje numery z e nadawcy automatycznie pojawiają się aukcjach . Nie muszę ich wklepywać ręcznie, za to muszę z torbami zasuwać na pocztę 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg   Nie wklepuję ręcznie tylko kopiuję i wklejam 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

roca-LLB
#9 Pomysłodawca#

BTW Taka ciekawostka:

kopiowanie i wklejanie to już przeżytek.W Linuksie się zaznacza i wkleja.

T

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@roca-LLB  Linuxa nie mam i nie zamierzam mieć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

U mnie ostatnio też same wskoczyły, szkoda tylko, że Kupującemu pojawił się losowy numer listu przewozowego zamiast prawidłowego. Numer listu, który z automatu "wskoczył" niewidoczny w ogóle jest w trackingu.

Dzisiaj natomiast zadzwoniłem na PP w sprawie przesyłki do mnie, bo status nadana 9.03 i zero ruchu w trackingu. Okazało się, że jest już w drodze do punktu odbioru a statusu nie widze "bo awarię mieliśmy". 😋

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@medalik_2009I po co Ty mi pisałeś o tych losowych numerach ? Chyba wolę wierzyć, że moi kupujący widzą te właściwe  😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg  ja jedna wolę sprawdzić, nie wierzę już w św. Mikołaja oraz poprawnie działające automatyzmy Allegro czy Poczty Polskiej 😎

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1  aż jestem ciekawa odpowiedzi

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba  Napiszę jak mi odpowiedzą, bo i mnie ciekawość zżera.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg 

@ifonka-zaba 

Paczka przyszła piątego roboczego dnia, totalnie rozwalona, z dziurą, przykryta papierem pakowym jak obrusem. Sprawdziłam, było wszystko co zamówiłam i trochę niezamówionego 🙂 Była tak niechlujnie przez sprzedawcę zapakowana, że się na poczcie rozwaliła. Pewnie nie tylko ta i dlatego leżały. Jak zadzwoniłam, to kobieta pościemniała, ale wzięli się za to. Wyglądana to, że z dwóch paczek zrobili jedną i mi wysłali 🙂 Jest jeszcze taka możliwość, że pakował to ktoś zalany w trupa 🙂 Do sprzedającego nie sposób się dodzwonić. Napisałam maila, nie odpisał do teraz (wysłałam przed południem, koło 11.00) Jak do jutra nie odpisze lub nie oddzwoni, mam go gdzieś.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1No to za czekanie masz bonusik w postaci niezamówionego 🙂 ale czy od tego sprzedającego to jest czy z przypadkowej innej rozwalonej paczki? Może ktoś dostanie odszkodowanie za zaginioną przesyłkę 🙂

ps. obstaję za trupem

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba  Wszystko wskazuje, że od niego, bo jego asortyment. Wygląda to tak, jakby zawiózł na pocztę byle jak zapakowane i się rozwaliły.

Ula

Ula
oznacz moderatorów