anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymuję komunikat : "parametr EAN przypisany do innego produktu", a nie podałam EAN, co zrobić?

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witam wszystkich.

Sprzedaję w kategorii w której nie muszę ( jeszcze ) podawać kodu EAN i nie podaję go. Wielokrotnie jednak otrzymuję komunikat jak niżej.

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

W jaki sposób może być przypisany do innego produktu jeżeli w ogóle go nie podałam?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Z uwagą przeczytałem twoją odpowiedź do @cztery_bez_atu  i sporo się dowiedziałem. Dziękuję. 

Niestety odpowiedź Ad. 3 pomimo że jest bardzo konkretna to bardzo mnie zmartwiła. Wynika z niej, że nadal konsekwentnie trzymacie w tajemnicy zasady i reguły jakie są przyjęte przy budowie narzędzi dla sprzedających. To oni tworzą bazę, więc może jednak dobrze by było (także dla Allegro) jakby wiedzieli kiedy parametr jest opcjonalny w ofercie a obowiązkowy do utworzenia produktu. Sama potwierdzasz, a ja ci wierzę, że takie sytuacje występują.

Dlaczego więc mamy marnować czas, a czasem szarpać nerwy nie ogadując, że to przecież parametr opcjonalny tylko w ofercie?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma  "To oni tworzą bazę, więc może jednak dobrze by było (także dla Allegro) jakby wiedzieli kiedy parametr jest opcjonalny w ofercie a obowiązkowy do utworzenia produktu."

W API dla sprzedawców można to sprawdzić. Przydałoby się przenieść taką funkcjonalność na front, skoro jest w API. @k_owczarek1 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Tak, rzeczywiście w API udostępniamy taki zasób. Jeśli chodzi o Moje Allegro to zgłosiłam Waszą sugestię do naszych projektantów. Pierwsza myśl jest taka, aby lepiej oznaczyć je na formularzu wystawiania. Zastanawiam się też nad prostą listą z parametrami obowiązkowymi do wystawienia oferty i parametrami, które należy podać, aby skatalogować ofertę. Minusem tego rozwiązania jest to, że lista jest statyczna i szybko by się zdezaktualizowała.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@annas14-firma 

Niezwykły byłby eksperyment polegający na masowej przemianie ludzi w zombie. Ten jest po prostu przerażający...

Też jestem ciekawa, jaki procent uda się osiągnąć🤔 Ostatnio algorytm odłączył mi powiązanie oferty z właściwym produktem, po czym trzykrotnie zaproponował niewłaściwy😁

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Kasiulki2 Obawiam się że nasza ciekowość zostanie zaspokojona w stopniu w jakim mamy informacje o bieżącej inflacji. Każdy będzie wiedział swoje.

oznacz moderatorów