anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomat dostawa w sobotę

MAMY ROZWIĄZANIE!
qlombo
#9 Pomysłodawca#

Witajcie. Co prawda nie jestem sprzedawcą, ale tutaj może ktoś najszybciej coś wiedzieć.

W październiku 2021 zamówiłem coś w piątek do paczkomatu w ramach smart i przesyłka była do odebrania już w sobotę, w 24 godz. Przesyłka przejechała kilka województw, więc to nie kwestia odległości.

Zastanawiam się, czy sprzedawca musiał mieć wykupioną jakąś dodatkową opcję dostawy w soboty, czy po prostu z "definicji" Inpost rozwozi przesyłki allegro smart również w soboty tam, gdzie mają takie możliwości. Normalny paczkomat w ramach SMART. 

Akurat się zastanawiam nad zakupem czegoś jutro i jeśli jest szansa, że to dojdzie w sobotę, to chętniej to zrobię.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:44052296
#21 Demiurg#

@qlombo  jeżeli kupisz że smartem to bardzo duże prawdopodobieństwo że dostaniesz w sobotę Ważne aby kurier odebrał paczkę w dzień wysyłki czyli w tym przypadku w piątek 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co napisane w ofercie, dostawy. Jeżeli sprzedawca napisał że dostawa jutro, to powinno być.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Z tego co zauważyłem wszystko zależy od regionu.Jedne przesyłki nadane w piątek i odebrane przez kuriera, trafiały do paczkomatów już w sobotę.Inne nadane w tym samym czasie trafiały do paczkomatów dopiero w poniedziałek(wszystkie w ramach Smart).Wszystko zależy prawdopodobnie od możliwości InPost w danym regionie Polski.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@qlombo 
Przesyłki "Allegro Paczkomaty InPost" w ramach SMART! mają dostawę weekendową w cenie.
W usłudze "Paczkomaty InPost" dostawa weekendowa jest opcją dodatkowo płatną.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
qlombo
#9 Pomysłodawca#

A jeśli nie mam smart? I zapłacę 8,99 za tę samą przesyłkę, która byłaby darmowa, gdybym miał smart - wtedy już nie ma opcji weekendowej? Albo towar jest za mniej niż 40 zł.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@qlombo 
Nie ma darmowych przesyłek !
Jest przesyłka w ramach SMART! lub nie.
Za SMART-a płaci zarówno Kupujący (ryczałtem w abonamencie i częściowo w cenie produktu) jak i Sprzedawca (od każdej przesyłki).

Dostawą weekendową zawartą w cenie przesyłki są obejmowane przesyłki "Allegro Paczkomaty InPost" w ramach SMART! (inne nie)


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
qlombo
#9 Pomysłodawca#

Ok. Zdaję sobie sprawę, że nie ma nic za darmo, ale tak się przyjęło je nazywać...

Rozumiem - w takim razie to taki bonus dla posiadaczy smart.

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Nie masz racji. Inpost dostarcza przesyłki do paczkomatu również w soboty. Nie zależy to od ceny przesyłki, ani od Smarta. Zamawiałem przez Inpost na innym portalu dostawę do paczkomatu w czwartek wieczorem, a w sobotę była w paczkomacie. Zależy od miasta, regionu, miejsca dostarczenia.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Ziolko39 
Jeżeli to do mnie było skierowane "Nie masz racji. Inpost dostarcza przesyłki do paczkomatu również w soboty" - to chybiłeś bo ja nie pisałem, że InPost nie dostarcza przesyłek do paczkomatu w sobotę.
Pytanie autora wątku dotyczyło jednak przesyłek paczkomatowych na Allegro, a źródło podanej przeze mnie informacji jest m.in. tu:
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/allegro-paczkomaty-inpost-teraz-w-ofercie-znajdziesz-informacje...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Sorry, to nie było do Ciebie. Po prostu Allegro niefotunnie umieszcza posty wg kolejności.

oznacz moderatorów
Client:28249491
#2 Obserwator#

Tak, dostawa w sobotę jest możliwa tylko jak ma się SMART.

Testowane przed chwilą. Jest czwartek, nie mając konta SMART wyświetlało mi dostawę w poniedziałek, a po zakupieniu usługi zmieniło na sobotę.

Przy czym to dotyczy tylko dostawy przez Inposta. Dostawa do Allegro One BOX dalej pokazuje poniedziałek.

Kupiłem z dostawą przez Inposta, zobaczymy czy faktycznie będzie w sobotę.

oznacz moderatorów