anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty INPOST nie zgodne z gabarytem C!!

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale te ukochane przez allegro paczkomaty w górnym rzędzie posiadają zmniejszone w stosunku do standardu Gabaryt C skrytki!! Co gorsze nie możliwym jest wybór skrytki w dolnym rzędzie! W efekcie zniszczyłem kilka paczek (kartonów) gdyż próbowałem je wpychać na siłę a to po prostu niemożliwe! Gabaryt C oficjalnie na stronie InPostu ma wymiary 41 × 38 × 64 cm i widać je tutaj oficjalnie (!?):
https://inpost.pl/pomoc-rodzaje-paczek-kurierskich

Jednak w rzeczywistości skrytki w górnym rzędzie są profilowane w pionie i na końcu niższe o kilka centymetrów (!?!?) co powoduje to, że karton zgodny z standardem GABARYT C nie wchodzi!!!

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

Aditum
#12 Orędownik#

Także mam często problem z gabarytem C w górym rzędzie. Zakupiliśmy kartony o wymiarach pod gabaryt A B i C, wszędzie pasują idealnie poza górnym rzędem. Kaleczę kartony przez to, że górny rząd posiada wystające śruby od góry przez co muszę na siłę wpychać, jednak od pewnego czasu po prostu wybieram aby to kurier przyjechał do nas po przesyłki, nie muszę jeździć i wkurzać się przy paczkomacie 🙂 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Ale to nie jest rozwiązanie. To są dodatkowe koszty. Może trzeba by napisać jakąś większą grupą ludzi aby Allegro wyjaśniło z firmą InPost oficjalne stanowisko tej ostatniej?? Przecież my za to płacimy!!

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

No to akurat prawda, przy mniejszej ilości przesyłek trzeba jednak się przejechać, lecz jak masz 5 przesyłek inpost do nadania w ciągu dnia to podjazd kuriera jest za darmo. Myślę, że rozmowa z Allegro nic nie pomoże, to nie są ich paczkomaty, nie wynajmują czy nie dzierżawią skrytek od InPostu. 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

No ale Allegro jest stroną w tym całym procederze. Bierze pieniądze od nas za wysyłkę przedmiotu (lub od kupujących gdy jest opcja SMART) czyli musi wziąć też za to odpowiedzialność. Ja ze swojej strony napisałem właśnie email w którym żądam odpowiedzi na te pytania które oczekuję, że Allegro zada Inpostowi... Może jak inni sprzedawcy zrobią to samo to będzie jakiś efekt?? Np chociaż możliwość wyboru dolnego rzędu w tych nieszczęsnych skrytkach??

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ModnaPani_art Ja w ogóle nie rozumiem, jaki jest sen umieszczania skrytek gabarytu C (są to z reguły większe i cięższe przesyłki) na górze paczkomatu, skąd zapewne trudniej je wyjąć.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*sens

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

No i jest jeszcze kolejny poważniejszy problem - przecież jeżeli przesyłka taka idzie do paczkomatu z którego ma go odebrać odbiorca to kurier też będzie ją wpychać na siłę do górnego rzędu (kurier też nie ma opcji wyboru rzędu) i uszkodzi paczkę!! Albo po prostu jej nie włoży!

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Allegro właśnie chce pomóc - mam email z Allegro i jest prośba aby napisać w jakich miastach jeszcze są paczkomaty niezgodne z tym gabarytem C? Czy ktoś może tu napisać? Ja z swojej strony wpisuję Gdynię.

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Prośba o informacje o jakie miasto chodzi?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

To chyba sam InPost wie najlepiej gdzie ustawił paczkomaty tego typu. Nie ma chyba sensu czekać na wyniki "śledztwa społecznościowego".

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

InPost na pewno wie ale czy tą wiedzą się podzieli to nie wiem? Napisałem tutaj tę wiadomość gdyż Allegro odpisało do nas w ten sposób:

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

W pierwszej kolejności, skontaktowałem się z przewoźnikiem w celu ustalenia, czy taki problem faktycznie występuje.
Jednocześnie proszę Panią o informację, czy problem dotyczy wszystkich paczkomatów, czy jedynie wybranych. Jeśli tylko wybranych, proszę o ich wskazanie. 
Dodatkowo proszę o informację, czy kontaktowała się Pani z przewoźnikiem w celu zgłoszenia niezgodności? 

Chciałbym abyśmy ten problem rozwiązali polubownie i wspólnie. 

W razie dodatkowych pytań pozostaję do Pani dyspozycji." 

 

Poza tym czym więcej użytkowników będzie świadomych tego problemu i zareaguje w jakiś sposób - np napisze wiadomość do Allegro to może reakcja będzie szybsza i poważniejsza. Przecież chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że uszkodzenie przesyłki to jest poważny problem i dla sprzedających jak i dla kupujących. Jak dla mnie jedynym rozwiązaniem jest jakaś pilna modyfikacja menedżera paczek tak aby można było zaznaczyć wybór dolnych rzędów w paczkomacie lub też pozostawić dowolną skrytkę (dla tych którzy mają np paczki nie koniecznie o maksymalnej wielkości gabarytu C). Inna opcja to jest wymiana wszystkich paczkomatów przez Inpost na pozbawione wad 🙂

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Nie chciałem że zabrzmiało to jak krytyka twoich starań. Doceniam twoje zaangażowanie. Wydaje mi się jednak, że do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań przez Allegro wystarczy w zupełności informacja o jednym konkretnym paczkomacie, który jest "spartaczony" i powinien być niezwłocznie wymieniony.

Na podstawie takiego zgłoszenia InPost powinien ustalić gdzie jeszcze ma paczkomaty z tej serii i zadziałać w interesie swojego największego klienta.

Tymczasowe i szybkie rozwiązanie wymaga jedynie zmiany w systemie klasyfikacji feralnych skrytek, i może być wykonane bezkosztowo.

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Niestety to nie takie proste gdyż firma Inpost idzie w zaparte i nie przyznaje się do błędu! Taką oto odpowiedź dostaliśmy:

 "Uprzejmie informuję, że podczas nadania paczkomat otwiera wolne skrytki w danym gabarycie, nie ma możliwości ustawienia wyboru skrytek w dolnym rzędzie. Wymiary wszystkich skrytek w gabarycie C są zgodne z podanymi na stornie InPost."

W odpowiedzi Allegro prosi nas o wskazanie wadliwych paczkomatów - wiemy, że na pewno te są wadliwe:

GDY07M
ul. Lipowa 51
81-572 Gdynia


GDY26M
ul. Gryfa Pomorskiego 3
81-572 Gdynia


GDY06B
ul. Śląska 23/25
81-319 Gdynia

No i mamy prośbę do innych użytkowników allegro aby dopisali do listy te które także są wadliwe bo może się skończyć na tym, że problem pozostanie nie rozwiązany a Inpost całą sprawę zatuszuje... Przecież nasze paczki są w ten sposób uszkadzane (przynajmniej te zgodne z wymiarem Gabaryt C) - jeżeli nie jako nadawca (można je nadać w POP np) to na pewno w paczkomacie odbiorczym może się zdarzyć poważny problem...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ModnaPani_art Gdy znowu otworzy Ci się taka skrytka, to zanim wrzucisz do niej paczkę, po prostu strzel fotkę wnętrza (bo na słowo to pewnie nikt Ci w inpoście nie uwierzy i będą Cię zbywać formułkami)😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Fotka wnętrza nic nie da bo to w perspektywie ucieknie (nie będzie tego widać)... Po prostu paczka o wymiarze gabaryt C wchodzi do 3/4 długości może i przy okazji jest rozrywana przez wystające śruby w górnej ściance skrytki... Mam zdjęcie rozerwanej paczki i miejsca jak się zaklinowała - w sumie mogłem filmik zrobić albo mogę zrobić ale to by trzeba było zrobić filmik jak wchodzi gładko do dolnej skrytki w dolnym rzędzie a następnie jak się klinuje i rozwala w górnym rzędzie...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ModnaPani_art No właśnie o te śruby chodzi, bo to ewidentny błąd w projekcie paczkomatu (lub montażu).
A może po prostu wybieraj paczkomat wolnostojący (nie taki przy ścianie budynku) - może w takich skrytki C nie są tak spierniczone🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

HomeAndTextile
#7 Wielbiciel#

Witajcie, my z gabarytem C mieliśmy inne przygody. Mamy kartony pod ten wymiar i zdarzyło nam się kilka razy, że InPost uznał to jako paczkę ponadgabarytową i nie dostarczył Klientowi poprzez paczkomat, tylko kurier. Oczywiście - opóźnienie w dostawie 1 dzień, naliczone dodatkowe opłaty za ponadgabarytową przesyłkę około 20 zł. Jakiekolwiek reklamacje w InPost to jest tragedia. Na infolinii siedzą osoby, które nie mają bladego pojęcia "Proszę złożyć reklamację".

Mieliśmy również przygody z innymi gabarytami i wysyłką produktów. Nadaliśmy kilka razy paczkę jako gabaryt C (wg. nas tak powinna być nadana), okazało się, że InPost zmienił ją na A - zapłaciliśmy karę za każdą przesyłkę. Nauczeni tym, kolejne wysyłaliśmy już jako A, ale InPost stwierdził, że to też nie ten gabaryt i znów naliczył karę.

Niestety ale usługi InPost mają wiele niedociągnięć. Skończywszy na kurierach którzy odbierają paczki o tej godzinie, o której im się chce skończyć pracę... mam na myśli wczesne godziny 13-14 😞

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

surprised

To masakra jak takie coś miało miejsce! Jak oni udowodnili ten gabaryt?? Czy zrobili dokumentację zdjęciowo-filmową z widocznym np przyłożonym liniałem który dokumentuje nadgabaryt?? Kiedy miały miejsce te sytuacje i w jakim oddziale Inpostu?? No i czy to były przesyłki Allegro czy po prostu Inpost?

oznacz moderatorów

xiaze89
#7 Wielbiciel#

Trafiłem na ten wątek przed nadaniem paczki i trzymałem kciuki, żeby trafił się dolny rząd. Niestety, trafił się górny...

Paczka wchodzi bez problemu, tyle, że do połowy. Potem się blokuje i to srogo! Śruby to jedno, ale problemem jest ewidentny spad.

KRA12N
ul. Broniewskiego 433
31-804 Kraków

oznacz moderatorów