anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty INPOST nie zgodne z gabarytem C!!

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale te ukochane przez allegro paczkomaty w górnym rzędzie posiadają zmniejszone w stosunku do standardu Gabaryt C skrytki!! Co gorsze nie możliwym jest wybór skrytki w dolnym rzędzie! W efekcie zniszczyłem kilka paczek (kartonów) gdyż próbowałem je wpychać na siłę a to po prostu niemożliwe! Gabaryt C oficjalnie na stronie InPostu ma wymiary 41 × 38 × 64 cm i widać je tutaj oficjalnie (!?):
https://inpost.pl/pomoc-rodzaje-paczek-kurierskich

Jednak w rzeczywistości skrytki w górnym rzędzie są profilowane w pionie i na końcu niższe o kilka centymetrów (!?!?) co powoduje to, że karton zgodny z standardem GABARYT C nie wchodzi!!!

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

urbero
#7 Wielbiciel#

Tiaaa. 

Ponownie spotkałem się z tym samym problemem, tym razem trzykrotnie otwierałem skrytki i za każdym razem czynne były tylko z górnego rzędu. Przy czym konsultant zarzekał się, że w tym konkretnym paczkomacie trzy skrytki C są dostępne na dole.

Nie wiem jak to działa ale mam wrażenie, że albo kadra po drugiej stronie drutu jest słabo wyszkolona, albo generalnie coś technicznie zawodzi. 

PS

Paczka, od której się zaczęło przyjechała wygnieciona i wyżuta. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

O, tego problemu "śrubowego" z paczkomatami nie znałem.

Więc tak:

- chętnie bym ujrzał jakąś fotkę obrazującą ten problem. O ile się rozchodzi ? O centymetr ? Dwa ? Skrytki nie są na styk (dokładnie na 41, 19, czy 8), więc ciekawi mnie to.

- różnica pomiędzy 38 a 41 jest zauważalna, ale czy takie zahaczanie nie wynika może (czasami) z omyłkowego odwrócenia paczki ? Może ze dwa razy wyjmowałem coś z tego górnego rzędu, ale nie miałem tam powodu zaglądać. Chociaż, jak tu pisali niektórzy, skoro wymiarowy karton na wysokość nie wchodzi, więc pewno jest coś na rzeczy.

- pinsplash, Ty chyba w cuda wierzysz, skoro sądzisz, że w inposcie wprowadzą rozróżnienie pomiędzy C pełnowymiarowym, a C z minusem. Zobacz, tutaj prosiłem tylko o korektę w instrukcji. Sposób 2 nadal bez zmian, a przeredagowanie tego zmieściłoby się między dwoma kęsami kanapki informatyka. Allegro nadal to powiela w trakcie tworzenia etykiety. W przypadku allegro mam jednak (małą) nadzieję, że coś z tym zrobią (profilaktycznie przywołam @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ ), bo w wątku o wzorze na prowizję Maciek zadziałał (chociaż trochę się z tym zeszło) i wzór zniknął . Zawsze to lepsze, niż publikacja wzoru z błędem ;]

 

oznacz moderatorów

PS_optymista92
#7 Wielbiciel#

Wiesz co, nie mam fotek, ale przy najbliższej okazji postaram się zrobić zdjęcia tych śrub.
Na moje oko to wychodzi 8, góra 10 mm, ale widać, że to wystarczy by uszkodzić karton.
Możliwe, że odwrócenie paczki załatwiłoby problem - może ktoś już to sprawdzał.
Kilka razy zdarzyło mi się odbierać paczkę C właśnie z dolnego rzędu i nigdy ona nie była uszkodzona, więc coś jest na rzeczy. Jak znowu ja wysyłam, to bardzo często otwierają się te górne skrytki. No i kicha 😞

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@PS_optymista92 

Od inpostu się tego na pewno nie dowiemy ;] Jak będę coś dużego odbierał/nadawał, to wezmę miarkę ze sobą :]

Trzeba by wziąć pełnowymiarowy karton 41(wys)x38(szer)x64(długość) i wstawić go do skrytki aby sprawdzić zapasy luzów. Być może są modele paczkomatów (a patrząc na fotki: są różne), które mają spadek nie tylko na daszku, ale na skrytce (patrząc z boku paczkomatu powinno być to widać). A jak tam jeszcze jakieś śruby wystają, to problem gotowy. Tylko sobie gdybam, bo nie było mnie przy takim przypadku ;]

oznacz moderatorów

PS_optymista92
#7 Wielbiciel#

Ja też mam identyczny problem z paczkami w gabarycie C. Śruby w górnym rzędzie nie pozwalają na wrzucenie paczki bez uszkodzenia kartonu. Nie ma możliwości wyboru skrytki.
Chodzi o ten paczkomat:
KRA10M
Kalinowe 12
31-813 Kraków


oznacz moderatorów