anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Petycja do allegro od sprzedających.

stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Uważam, że serwis allegro bardzo niesprawiedliwe traktuje sprzedających pod kątem oceniania komentarzy. 

Sprzedający bardzo często dostają niezasłużone, negatywne opinie ponieważ np. jak w moim przypadku: klient przez swoją pomyłkę domaga się zwrotu towaru po upływie 14 dni.

Jeśli w przeciągu 30 dni, otrzymało się mało pięciogwiazdkowych ocen, jedna  niezasłużona, negatywna opinia może spowodować, że poziom jakości sprzedaży spadnie do "wymagającego poprawy" i allegro zablokuje możliwość sprzedaży na kolejne 30 dni aż dana ocena nie będzie się wlicząć do średniej.

Większość osób sprzedaż na allegro traktuje jako stałe i główne źródło dochodu. Jeden "negatyw" od zawistnej osoby może spowodować, że nie będzie można wykarmić rodziny przez najbliższy miesiąc. W najlepszym przypadku pozycjonowanie ofert spadnie tak bardzo, że przychód ze sprzedaży zmniejszy się o 90%.

Allegro w żaden sposób nie pomaga sprzedającym którzy dostali negatywny komentarz. Nawet podając konkretne powody z których wynika, że jest on niezasłużony, staje po stronie klienta opisując: "klient ma do tego prawo".

Nie każdy ma ochotę i czas dochodzić swoich praw w sądach więc bardzo proszę serwis allegro, aby bardziej zadbał o interesy sprzedających. 

Wnioskuję aby oceny za: "zgodność z opisem", "obsługa kupującego" oraz "polecenia od kupujących" zostały wyłączone ze statystyk sprzedaży lub, aby punktacja ich została zmniejszona. Nie każdy dostaje 100 "pozytywów" miesięcznie i jeden negatyw nie zrobi mu różnicy. 

Rozumiem, że punkty za: wysyłkę w terminie, czas odpowiedzi, nr. przesyłki dodany w terminie są ok. ponieważ mamy na to bezpośredni wpływ. Na oceny sprzedaży często nie mamy wpływu, ponieważ nieraz są wystawiane złośliwie a allegro nie podchodzi do tego obiektywnie i ich nie usuwa, nawet po podaniu konkretnych dowodów.

Niech każdy sprzedający na tym forum który ma takie same zdanie odpisze na ten post! 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Masz rację system ocen nie jest sprawiedliwy choć według allegro jest to ocena subiektywna i zgodna z regulaminem . Temat poruszany wielokrotnie na forum bez większych szans aby jakieś pozytywne zmiany zaszły.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Temat jest rzeczywiście znany i opisany. Moim zdaniem szkoda czasu na argumentowanie. Allegro wie co robi choć nie przedstawia swoich celów wprost.

Jako nowy sprzedawca masz fory na 3 miesiące - nie płacisz prowizji. Jak osiągniesz ilość transakcji zapewniającą 50 komentarzy miesięcznie (czyli 150 - 300 transakcji w zależności od branży) to możesz funkcjonować. Nie - to sam zrezygnujesz, bo po zakończeniu promocji na obniżoną prowizję i marną jakością przez negatyw, który na pewno wpadnie, nie będzie ci się opłacać. 
Tak to widzę. 

oznacz moderatorów