anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsze spostrzeżenia na temat allegro one/box

mikeza
#20 Guru#

No cóż, zmuszony perspektywą wprowadzenia one do cennika dostaw, w związku ze smartem, zacząłem testować tą formę dostawy. W zeszłym tygodniu była jedna paczka. Mam w pobliżu zielony paczkomat, więc zostawiłem ją tam po godz. 13:00 w czwartek. Kurier odebrał ją z boxa w piątek ok. 11, dostarczona do punktu odbioru w poniedziałek. Założyłem, że kurier pewno odbiera paczki przed południem, więc w poniedziałek jak były 2 przesyłki, to wrzuciłem je o godz. 9:30, niestety zonk, nikt ich tam przez cały dzień nie podjął i dalej leżą sobie cały dzień w boxie. Nadmienię, że box nie jest na jakiejś pipiduwie, ale dużym osiedlu, przy uczęszczanej drodze, a kurierzy ups codziennie dotarczają tradycyjne paczki, więc dziwi mnie, że nie podjeżdzają po odbiór przesyłek z boxa ?

Oczywiście pomimo nadania paczek dzisiaj rano, klient allegro widzi na śledzeniu info, że przesyłka czeka na nadanie, co jest dla mnie nie do końca w porządku, bo ja paczkę już nadałem, więc czemu ma status, że oczekuje na nadanie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza ten ból jeszcze przedemną  więc zaciągnę języka czy z tego poronionego automatu da się wyrwać papierowe potwierdzenie nadania ?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Papierowe? Żarty jakieś 🤣 Nawet na ekranie Ci się nic nie wyświetli, żeby można zdjęcie zrobić (jak np. w InPost). Ogólnie od InPostu się toto różni jak Polonez od Mercedesa. Ani potwierdzenia (w InPost przychodzi na maila), ani infolinii (tylko tutejsze forum, na którym ktoś odpowiada, jak ma chęć, a jak nie, to nie), a odbiory z automatów są losowe (czasem tego samego dnia, czasem następnego, czasem pod 2-3 dniach).

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza "pomimo nadania paczek dzisiaj rano, klient allegro widzi na śledzeniu info, że przesyłka czeka na nadanie" - to samo jest z przesyłkami Allegro UPS. Mimo, że nadałem w UPS Boxes przed 11-tą rano, a kurier odebrał ok. 17.00, na Allegro klient wciąż widzi status z piątku wieczorem "oczekuje na nadanie".

Było pisane ze 100 razy, ale zamiast poprawić ten oczywisty bug, Allegro woli wymyślać kolejne "usprawnienia", które tylko komplikują użytkownikom życie...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jest faktycznie jakiś dramat. Moje 2 przesyłki, które włożyłem dzisiaj w ok 9:30 do boxa nie zostały z niego wyjęte przez cały dzień i status dla klienta jest czeka na nadanie. A jaki to ma wpływ na statystyki allegro, według nich też nie nadaliśmy paczki ?

wymagacie stosowania allegro boxa, to przynajmniej usprawnijcie całą otoczkę wokół tego tworu i zróbcie coś na zachętę, żeby z tego korzystać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów