anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po co rozłączacie oferty wielowariantowe?

promolodz
#10 Popularyzator#

Allegro wpadło na kolejny genialny pomysł...

W wybranych działach rozłączyło oferty wielowariantowe...

Miałem np. spodnie dresowe w 4 kolorach i w 5 rozmiarach i to składało się na jedną ofertę wielowariantową. Klient widział kolory i rozmiary w danym fasonie.

Teraz... każdy kolor to osobna oferta z dostępnymi rozmiarami.

Czyli klient wchodząc na spodnie czarne widzi tylko rozmiary spodni czarnych. Kiedyś mógł wybrać sobie inny kolor bo wszystko widział w jednej ofercie. Widział inne kolory to często kupował sobie 2-3 pary spodni.

Napisałem " kiedyś" ponieważ nawet nie wiem kiedy to zostało rozłączone. A my zastanawiamy się dlaczego mniej sprzedajemy. Przez przypadek zobaczyłem, co " mądre głowy" teraz wymyśliły...

Teraz nie widzi i nie wie, że są inne kolory.

A teraz przysłowiowa wisienka na torcie...

W narzędziu "wielowariantowość" nie można połączyć tych ofert w całość...

Trzeba podać wszystkie numery ofert i numery EAN ( chociaż w tej kategorii nie są obowiązkowe i ich nie mamy), które mają tworzyć daną ofertę wielowariantową...

 

Dla nas szach i mat... możemy kończyć przygodę z allegro.

Pytanie: PO CO TO ZROBILIŚCIE? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

promolodz
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jak widać żaden z moderatorów niw zainteresował się problemem takiego pionka, jak my.

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

A ja chcę tylko wiedzieć w czym ta zmiana jest dla nas lepsza, w czym nam ma pomóc.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@promolodz sprawdź sobie czy przypadkiem jakiś miły chiński sprzedawca nie wystawił ofert na Twoich zdjęciach, wówczas "allegro posklejało" wasze produkty przez co rozsypały się wielowarianty produktowe. 

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Nic takiego nie widzę. Jest jakiś sposób aby to sprawdzić?

Jesteśmy producentem i tylko my sprzedajemy nasze wyroby. Przez lata wszystko było ok.

Wielowariantowość działa i mogliśmy sami łączyć i rozdzielać.

Teraz część jest rozdzielona, nie wiemy kiedy i dlaczego to zostało zrobione.

Oczywiście sztandarowe hasła padają "warianty produktowe", "warianty sprzedażowe" , ale chyba nikt z konsultantów nie wie co się z tym wszystkim dzieje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz na Allegro wariantowość oferta zostaje stopniowa zastąpiona wariantami produktowymi. W takich ofertach kupujący wciąż mogą przełączać się między rozmiarami i kolorami Waszych produktów (np. oferta nr 14460313643). 
Nie wiem jakiej oferty dotyczy opisywany przez Ciebie przypadek, natomiast zmiany w wariantach produktowych można zgłaszać przez formularz, po uzupełnieniu pliku (dostępnego do pobrania i wypełnienia w tym artykule, w arkuszu nie trzeba podawać kodów EAN). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

To np. ta oferta 14537916416

Powinna się składać z 4 kolorów i 5 rozmiarów w każdym kolorze.

Dlaczego ja mam siedzieć i sprawdzać każdą ofertę czy jest połączona poprawnie.

Aby wypełnić ten szablon muszę poświęcić czas ( którego nie mam) i uzupełnić numery wszystkich ofert, które mają składać się na pełną gamę kolorów i rozmiarów danego wzoru...

Często jest to 20-25 numerów, które muszę odszukać, wkleić w szablon i wysłać.

DO tego jeden konsultant wymaga EAN a drugi nie...

1. Co zrobiłem źle w ofertach, że nie są połączone tak, jak dawniej?

2. Co mam poprawić, albo uwzględnić przy wystawianiu następnych aby tego uniknąć...

A może tradycyjnie nie mam na to wpływu bo jestem "tylko sprzedawcą".

Wychodzi na to, że w niektórych kategoriach oferty są rozłączone a w innych nie.

3. Kiedy w pozostałych będą rozłączone?

4. Dostanę jakieś powiadomienie? Czy codziennie muszę sprawdzać kilkaset ofert czy wyświetlają się poprawnie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz poproszę o przykładowy numer oferty, która jest w innym kolorze i powinna być z ofertą nr  14537916416.
Przykro mi, ale uzupełnienie szablonu to obecnie jedyny sposób na poprawienie wariantów. 
Muszę mieć przykład kilku ofert, które zostały rozłączone, aby na to odpowiedzieć.
Jeśli warianty zostaną rozłączone nie otrzymasz powiadomienia.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

14537984883

14537916416

14537890453

14537864975

To są oferty. Każda to inny kolor. W każdym kolorze są 4 rozmiary

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Ja bym chciał proste i sensowne wytłumaczenie, dlaczego ta sytuacja jest dla mnie lepsza niż poprzednia?

Prosta sprawa- proste i zrozumiałe wytłumaczenie... ( cały czas tylko słyszę " warianty produktowe", "warianty sprzedażowe")... jak to polepsza moją sytuację ( producenta, który jako jedyny sprzedaje swoje wyroby).

Jeśli przekonasz mnie, że to co robicie jest dla mojego dobra to będę całą noc przeglądał rozwalone przez was oferty i wypełniał szablony abyście mogli łaskawie naprawić to co zepsuliście.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@promolodz warianty produktowe zastępują warianty ofertowe, dzięki nim kupujący widza wszystkie warianty, nawet jeśli nie posiada ich dany sprzedający. 
Jest to związane z wprowadzeniem katalogu produktów, w tym przypadku nie zadziałało to prawidłowo i dlatego Twoich innych wariantów nie widać w przypadku tej oferty, mimo że mają zdjęcie z tej samej perspektywy i odpowiednio uzupełnione parametry.  
Widzę, że Doradczyni przekazała już zgłoszenie do odpowiedniego działu w sprawie podesłanych ofert, w tej sytuacji muszę poprosić Cię o cierpliwość. 
Gdy oferty zostaną połączone, otrzymasz informację w wiadomości e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Nie wiem co zrobiła doradczyni ponieważ ona chce od nas numerów EAN, które w tej kategorii nie są obowiązkowe i których nie mamy.

Takich rozłączonych ofert mam więcej. Problem w tym, że muszę je odnaleźć... a na to nie mam czasu z przyczyn zawodowych i osobistych. 

Czyli w pozostałych kategoriach albo jeszcze nie robiona była zmiana albo zmiana zadziałała. Mam na myśli odzież dla dzieci/ spodnie dresowe lub odzież/ .../ bluzy. Trzeba codziennie sprawdzać...?

Ostatnie takie zgłoszenie o połączenie krótkich spodenek trwało chyba 2-3 tygodnie... i połączono ( bez podawania numerów) wszystkie krótkie spodenki męskie. Tańsze i droższe ( z zamkami w kieszeniach). Pewnie parametr " zamki w kieszeniach" nie jest kluczowym przy tej "operacji" i dla allegro to te same spodenki.

oznacz moderatorów