anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta polska opłaty dodatkowe za niestandard

ALCkow
#13 Ambasador#

Dostałem opłaty dodatkowe z poczty polskiej za październik. Oczywiście poczta nie posiada dokumentacji zdjęciowej ani protokołów przeliczenia wagi. Kontaktowałem się ze swoim opiekunem, który po "bojach" przesłał jedno zdjęcie, przesłane wcześniej z oddziału, mojej paczki z piątku 25.11.2022, za którą poczta doliczy opłatę dodatkową za niestandard, ale to już za listopad. Paczki odbiera kurier poczty i zawozi do oddziału. 

Przesyłam to zdjęcie z zrobione przez pocztę paczki która zostanie uznana za niestandardową. 

IMG_20221125_131340.jpg

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy ta paczka jest niestandardowa ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

DrapexPL
#12 Orędownik#

Tak, to paczka niestandardowa. Składa się ze złączonych ze sobą trzech innych paczek. Tak się nie robi. Albo całość wysyłasz dodatkowo w kartonie zbiorczym albo oklejasz czarną folią stretch aby nie było aż tak widać + taśma klejąca.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

+ poczta nie akceptuje zszywek

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Poczta nie akceptuje folii stretch

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie akceptują folii stretch jak i takiego łączenia paczek . Jedyne wyjście to pakować w jeden karton tak by wymiary trzymał .

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Tak samo jak inne firmy kurierskiej...

W praktyce - wysyłam od 8 lat pocztą, każda paczka zafoliowana dodatkowo folią stretch i nigdy nie miałem dopłaty.

Ważne aby folia stretch nie odstawała od kartonu oraz nie wystawały żadne fragmenty folii poza obrys przesyłki (przy skanowaniu musi być prostopadłościan i tyle).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ALCkow tak, to jest niestandard , jakbyś owinął czarnym strechem uniknąłłbyś dopłaty .Czego oczy nie widzą ....

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Jeżeli łączysz kilka pudełek, zrób to tak, aby nie było widać połączeń. Zamaskuj je szarą taśmą klejącą.

Co do folii, to mogą potraktować ją jako niestandard, ponieważ może się dostać pomiędzy wałki na pasie transmisyjnym w sortowni, i potrzebna będzie ingerencja pracownika.

 

oznacz moderatorów