anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta przekierowuje paczki do innego punktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Janirka
#12 Orędownik#

Dzien dobry,

 

Klientka złożyła u mnie zamówienie z dostawą Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex (Sklep Żabka) do punktu UP Gdynia 2. Numer przesyłki PX6753924156. Paczka była awizowana krótko po wydaniu doręcznia by następnie po dwóch godzinach, trafić do punktu UP Gdynia 11. To już nie jest pierwsza sytuacja, że paczki które mają trafić do jakiegoś punktu, trafiają od razu do innego urzędu pocztowego, niekiedy dość mocno oddalonego od pierwotnego punktu.

Czy mogę prosić o wyjaśnienie tej sytuacji lub wskazanie jakiegoś zapisu w regulaminie który mówi o tym, że przewoźnik może sobie skierować paczkę gdzie mu się podoba? Na poczcie nikt nie potrafi odpowiedzić na to pytanie. Chciałabym to móc wytłumaczyć zdenerwowanej klientce...

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Zrzut ekranu 2024-06-17 o 11.30.24.png

 

 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Janirka Żabki są małe, jak przyjedzie sporo paczek to nie mają jak fizycznie tego upchać, wtedy odmawiają przyjęcia a poczta umieszcza paczkę w najbliższej, wolnej placówce.

Ja miałem sytuację, gdzie zapchana była nie tylko Żabka, ale wszystkie okoliczne urzędy pocztowe. Wiec klient na nogach mógł odebrać paczkę z Żabki, z dwóch okolicznych UP mógł podejść spacerkiem, a musiał jechać autem 3 km dalej.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

OK, co nie zmienia faktu, że to w zasadzie nie jest nasz problem 😉 Poczta Polska nie ma mocy przeorobowych od zawsze, zawsze ma za mało ludzi, zawsze ma za dużo paczek, zawsze ma najmniej miejsca, zawsze ma tysiąc problemów. 

Zastanawia mnie tylko, na co mogę się powoływać w przypadku kolejnej podobnej sytuacji, bo to, że brakuje im miejsca to wiem. To, że są małe Żabki też wiem i jak dla mnie, mogą te paczki przekierowywać nawet na Marsa 😁 Chciałabym tylko otrzymać potwierdzenie/przepis/zapis, że przekierowanie paczek jest dopuszczalne i zgodne ze wszystkim regulaminami. 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Janirka jest to zgodne z regulaminem który akceptuje każdy allegrowicz podczas logowania 😄

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/16

Regulamin Pocztex (Regulamin świadczenia usługi Pocztex w obrocie krajowym oraz Załącznik do Regulaminu) dostępny na stronie: www.pocztex.pl/do-pobrania/

ROZDZIAŁ VII
DORĘCZANIE PRZESYŁEK – POSTANOWIENIA OGÓLNE

7. 67 Przesyłka przeznaczona do odbioru w automacie paczkowym w ramach opcji AUTOMAT lub w punkcie odbioru w ramach opcji PUNKT, w przypadku braku dostępności punktu odbioru lub automatu paczkowego (np. awarii, przepełnienia), jest przekazywana do odbioru w najbliższym dostępnym punkcie odbioru lub automacie paczkowym. Informację o tej sytuacji Poczta Polska przekazuje SMS-em oraz opcjonalnie pocztą elektroniczną (e-mail) lub za pomocą aplikacji mobilnej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

O o o! O to mi chodziło 🙂 Dzięki dobry człowieku! ❤️

_______
Kamila
oznacz moderatorów