anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwójne naliczenie prowizji od kosztów wysyłki

Withershins
#8 Zapaleniec#

Witam jak zawsze serdecznie - zgłaszajac problem  otóz :

Kupujący dokonał 2 zakupów  / jeden przedmiot - Licytacja  / 2 - gi zaś  w Formie Kup Teraz 

W przypadku kazdej z tych ofert  jest bardzo wyrazna informacja  dotycząca kosztów dostawy dla wielu sztuk ( tak jak w tym przypadku ) i opłata jest stała  wynosząc - 13 zł  dla 5 zakupionych przedmiotów .

Tymczasem Kupujący informuje w mailu , że Allegro NIE POZWOLIŁO mu dokonać takowej wpłaty naliczając rozdzielnie koszta dostawy  dla kazdej z tych pozycji . ( w sumie koszt takowej przesyłki wyniósł - 26 zł )

Zapłacił .. bedąc zaskoczonym taka sytuacją i poinformował mnie o tym .

Wszedłem w Zakładkę Finanse i próbowałem dla kazdej z tych ofert oddzielnie dokonać zwrotu kosztów dostawy / jednostkowo .... NIE DAŁO sie ... Nie działa Opcja - Edytuj Kwote Zwrotu  stale pozostawiając kwote pierwotną dla naliczonych kosztów 

Poprosiłem zatem o numer Konta na które błyskawicznie dokonałem zwrotu nadpłaty w kwocie 13 zł ... co po chwili zobaczył na swoim Koncie Bankowym .

Co się nasuwa w konkluzji tego co na szybko napisano :

To delikatnie mówiąc  NIESYMPATYCZNA SYTUACJA  ze strony Allegro / sugerująca na najprosciej mówiąc nieliche przekręty Finansowe  na bazie jak to zawsze podkreślają  " milonów Kont aktywnych ".

Sprawa dotyczy w tym przypadku obu stron transakcji zarówno Kupujacego ( ponoszącego straty ... co opisano powyzej ) jak i Sprzedającego  ( jeśli dokona zwrotu drogą Bank - Bank  i związane z tym dodatkowe koszta rozliczen ).

Nie wspomnę już o takich detalach jak podwójne naliczanie prowizji dla kilku ofert oraz kosztów dostawy .

Jak to wspomniał kiedyś  Poeta z piekła Rodem  : " gram do grama i mamy kilograma ".

Sprawe opisano już w zgłoszeniu poprzez Ticket wraz z dokładnymi screenami dla danej  sytuacji oraz wydrukiem bankowym ..... ciekawym jednak jestem czy i inni zwócili uwage na ten detal niby MAŁY  , ale w skali Total  robiący niezły bałagan .

 

Pozdrawiając  " Starych " i Młodych , Panny , Panienki , i wszelakie Dobro chodzące po tym Padole :):) 

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Withershins Witaj Stary Padalcu (o ile dobrze pamiętam Człowieka Nie z Tej Ziemi) To Ty, we własnej osobie, czy ktoś inny?

Nie pomogę Ci, bo nóż mi się w kieszeni otwiera, jak takie czytam.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Withershins
#8 Zapaleniec#

Witay .... witay  gdzie bys nie była Ula / Ulaaaaala ... a jakze i tu mnie przywiało  bo ciekawym świata jak zawsze choc w tym przypadku w małym wymiarze ......

 

Pozdrawiając jak zawsze nisko czoła chyląc znad brzegów wody ( nie wódy ) Wielkiej 

 

Jurko 

oznacz moderatorów

Withershins
#8 Zapaleniec#

I co Najciekawsze otóż Nowe zasady naliczania prowizji jasno wspominają o zakupach w takiej formie  a mianowicie :

 

Jak zostanie naliczana prowizja w przypadku  zapłąty jedną płatnością za zakup w formie Licytacji oraz zakupu w formie Kup Teraz :

 

: "  Prowizję naliczymy od kosztu dostawy, którą kupujący wybierze dla przedmiotu kupionego w ofercie kup teraz. " 

 

A tu tymczasem ZONK  "  - Kupujący  dostaje cios w plecy  i czy chce czy nie zmuszon był 2 X płacic ....

 

- szczęscie , ze trafił na ot człeka co to ma wyobraznie i wiele dobrej chęci w takich sytuacjach i uczynił jak wyżej .

 

Jeszcze raz pozdróffka dla Całej  Czeredy spod znaku dawnych dobrych czasów ....

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Withershins Mnie się wydaje, że kupujący zawalił. Nie powinien od razu płacić tego Kup teraz, tylko kupić, a po przeniesieniu do płatności, nie płacić, tylko wejść do zakładki Kupione, zaptaszkować obie aukcje i dopiero wtedy zapłacić razem. Nie byłoby problemu.

P.S Cieszę się, że znów tu jesteś 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Withershins
#8 Zapaleniec#

Hello  , hello ....

 

O tym i Ty i Ja wiemy ... ale problemik jest w tym , że Allegro mimo określonych w ofertach warunków i kosztów dostawy  ( co łatwo sprawdzić )  nie zastosowało również i tego co samo zapisało a dotyczyło jak wyżej napisano :

 

Jak zostanie naliczana prowizja w przypadku  zapłąty jedną płatnością za zakup w formie Licytacji oraz zakupu w formie Kup Teraz ? 

 

-   Prowizję naliczymy od kosztu dostawy, którą kupujący wybierze dla przedmiotu kupionego w ofercie kup teraz. " 

 

Taką opcję ponoć obrał i mimo tego - ZONK 

 

i li tylko tyle w temacie na który nieśmiało pozwoliłem sobie zwrócić uwagę ......

 

Uciekając na Ryby  ( a szczupce przepyszne w maśle   🙂 ) i grzybów początki - smakiem raczywszy Wszystkich głodnych i najedzonych coby jeszcze chcieli ...

 

Urkh`o

oznacz moderatorów