anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie pola PRODUCENT z kategoriami i widoczność innego producenta na aukcji mojego produktu

pphudruk
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Mam sugestię do działania całego silnika Allegro.

Zmieńcie powiązanie pola PRODUCENT z kategoriami Allegro. Kategorie Allegro w ogóle nie powinny być łączone z producentem. Nie rozumiem tego. Przecież w Polsce jest więcej niż jedna fabryka części zamiennych. Więcej niż jedna drukarnia. Więcej niż jedna piekarnia. Mleczarnia. Ciastkarnia. Producenci cholernych trójskrzydłych latawców z ogonem w kształcie ogórka. Cokolwiek.

Z jakiej racji na MOJEJ AUKCJI, z wytworzonym PRZEZE MNIE PRODUKTEM, poprzez konieczność powiązania pola producent, (żeby Allegro miało porządek w kategoriach), jest widoczny producent TEGO SAMEGO PRODUKTU zrobionego w innej drukarni? Tylko dlatego, że pierwszy ode mnie zdążył wystawić aukcję?

Proszę mi podać jeden logiczny powód, dla którego Allegro wiąże pole producent z kategoriami.

Mało tego. Osobiście borykam się z sytuacją, w której produkt wyprodukowany przez moją firmę i odsprzedany na dalszą sprzedaż poza Allegro, ktoś (oczywiście zupełnie legalnie) wystawił na aukcję Allegro. Teraz ja, będąc oryginalnym właścicielem produktu, który cały czas robimy w tysiącach, nie mogę go wystawić jako producent z niższą ceną niż ktoś, kto go kupuje u mnie i odsprzedaje na Allegro dalej? BO PIERWSZY WPADŁ NA POMYSŁ, żeby korzystać z Allegro? Gdzie tu jest sens?

Rozwiązanie jest proste: Jeżeli, drogie Allegro, nie chcecie się pozbywać powiązania pola producent z przynależnością do kategorii (co samo w sobie jest fatalnym pomysłem już na poziomie deski kreślarskiej), to NIE POKAZUJCIE TEGO NA AUKCJACH! Przeżyję, że ktoś wcześniej ode mnie wystawił MÓJ produkt, jeżeli klient nie będzie tego widział.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pphudruk, dzięki za Twoją sugestię - przekażę ją w odpowiednie ręce. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pphudruk
#8 Zapaleniec#

Dziekuję za przyjęcie zgłoszenia, jednak wiem z opinii innych użytkowaników, że ten problem jest już Wam dobrze znany, więc nie spodziewam się szybkich rozwiązań. Czy mógłbym w takim razie liczyć na jakieś tymczasowe rozwiązania? Nie mogę przez wyżej opisany problem edytować moich dotychczasowych aukcji. Przykład:

https://allegro.pl/oferta/miedzynarodowa-ksiazeczka-szczepien-10szt-10619035380

https://allegro.pl/oferta/miedzynarodowa-ksiazeczka-szczepien-20szt-10619041992

https://allegro.pl/oferta/miedzynarodowa-ksiazeczka-szczepien-50szt-10619043752

https://allegro.pl/oferta/miedzynarodowa-ksiazeczka-szczepien-100szt-10619045487

Kiedy próbuję je edytować, wyskakuje mi komunikat, że muszę przyporządkować swój produkt do jakiejś innej wcześniej wystawionej aukcji. Przykładem jest ostatni link, w którym zgodziłem się na zmianę. Marka zmieniła się z PPHU DRUK (moja firma) na DRUK - czyjaś inna firma. Zgodziłem się tylko dlatego, że akurat nazwa widziana przez klienta jest podobna do mojej.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

masz problem bo zapewne wiążesz produkt po nazwie

a nie po ean isbn czy innym numerze

w ofercie też nie podajesz producenta? dlaczego?

nie masz praw autorskich do druku?

można napisać w tytule oferty smartband samsung

a nie można napisać w tytule oferty

książeczka szczepień PPHU DRUK?

oznacz moderatorów

pphudruk
#8 Zapaleniec#

Wiążę produkt po nazwie, ponieważ nie mam numerów EAN czy ISBN. Nie wyobrażam sobie wykupować tych numerów na TYSIĄCE różnych druków, które drukuje moja drukarnia. Koszt takiego numeru to około 150zł. To nie może być rozwiązanie, ponieważ te druki się non stop zmieniają. Gdybym miał wykupować te numery na każdy jeden druk, drukarnia by zbankrutowała.
Przy tworzeniu oferty podaję jako producenta nazwę firmy: PPHU DRUK. Mimo to, mija dzień lub dwa od wystawienia oferty i wtedy wyskakuje monit Allegro o przyporządkowanie mojego druku do innego, już istniejącego.

Prawa autorskie do druku nie mają tu żadnego znaczenia. Po co w ogóle to pytanie? Czy jeżeli ktoś wydziergał sobie sweter na drutach, to żeby go sprzedać musi mieć do niego prawa autorskie?
Co do ostatniego pytania - tu nie chodzi o nazwę tytułu oferty, tylko o parametry wystawionego przeze mnie produktu, które klient widzi na mojej ofercie. Jako jeden z parametrów na mojej ofercie jest producent, do którego Allegro zmusza mnie do przyporządkowania produktu.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pphudruk, czy jako producent zgłosiłeś błąd dla parametru "producent" w swoich ofertach, które ktoś założył w Katalogu?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pphudruk
#8 Zapaleniec#

Nie, ale nie to stanowi podstawę mojego problemu. Nie będę zgłaszał błędu tysiąc razy przy wystawianiu potencjalnego tysiąca nowych aukcji.

Inny sprzedawca posiadający moje rzeczy ma prawo je sprzedawać drożej. Użyłem tego przykładu, żeby pokazać pojedynczą instancję większego problemu, którym jest samo powiązanie pola producent z kategoriami. Do tej pory nikt mi nie dał logicznej odpowiedzi, dlaczego Allegro zdecydowało się na ten sposób powiązania, kiedy jedno z drugim nie ma absolutnie nic wspólnego.

Powtarzam: Jeden producent może robić 1000 różnych produktów do 1000 różnych kategorii, JEŻELI zrobił to pierwszy. Natomiast Allegro stosuje przymus powiązania moich aukcji do JUŻ ISTNIEJĄCYCH PRODUKTÓW celem ujednolicenia kategorii.

ROZWIĄZANIE jest proste: Nie pokazujcie na aukcjach producenta produktu, z którym została powiązana późniejsza aukcja!

oznacz moderatorów