anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielanie Ofert (Dublowanie ofert) - czyli genialne "usprawienie" Allegro

YIVO
#11 Animator#

Hej, jesteście już przygotowani na masowe usuwanie zdublowanych ofert przez Allegro?

Może macie jakiś pomysł co w przypadku ofert, które dotyczą np. części do autonomicznych produktów?

Praktycznie cała moja oferta to części i akcesoria, w większości na tyle uniwersalne, że pasują do dziesiątek, jak nie setek różnych modeli, więc w jaki sposób ominąć dublowanie skoro wyszukiwarka Allegro nie jest totalnie na to gotowa? Większość klientów nie zna funkcji wyszukiwania jaką jest szukanie w opisach oferty, pomimo, że w parametrach mam parametry własne "kompatybilność", w której wymienione są konkretne modele, to jeśli w tytule nie jest zawarty ten konkretny model, oferta nie pojawi się w wynikach wyszukiwania. Niestety nie potrafię się doprosić Allegro o utworzenie specjalnego rozwijanego parametru "pasuje do/kompatybilny" w kategoriach, których wystawiam, choć i tak nie wiem, czy to rozwiązałoby wspominany wyżej problem...

Jako sprzedawca tego typu asortymentu również irytuje mnie posiadanie kilkuset zdublowanych ofert ale jak widać nie ma na tą chwilę żadnego rozwiązania bo pomimo iż w parametrach umieszczę kompatybilne nazwy modeli to wyszukiwarka nie zwróci wyników jeśli nie utworzę aukcji z konkretnym tytułem, gdzie model będzie zawarty. Uważam, że to super rozwiązanie ale zdecydowanie nie powinno zostać wprowadzone, dopóki nie usprawnią wyszukiwarki...

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

serwis-texas
#19 Nestor#

@YIVO 

 

Czy możesz mi powiedzieć skąd ta informacja? Jeżeli nie chcesz tego podać publicznie to proszę Cię napisz mi to z poziomu Allegro.

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Nieważne skąd taka informacja. Natomiast ważne jest to, że jest przyklepana i to kwestia czasu, aż zostanie publicznie ogłoszona.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@eenki92 

Dzięki

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Natknąłem się na ten wątek w innym temacie i mam obawy, że to faktycznie może mieć miejsce patrząc na ilość zdublowanych ofert na całym Allegro, robi się zamęt ale jak tego uniknąć? Na pewno nie usuwając części ofert tylko usprawniając wyszukiwarkę i dając możliwość np. zmiany tytułu aukcji bez konieczności tworzenia nowych, to też jest bolączką...

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/uwaga-usuwanie-niby-zduplikowanych-ofert-n...

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

jak tego uniknąć, bajecznie prosto, niech sobie pacjent wystawia ile chce, a system niech łączy to w jedną aukcję i pokazuje uzytkownikowi najnizszą cenę i krótki odnośnik, ze ten wystawca, w tym wyszukiwaniu ma jeszcze inne wystawienia i jeżeli klient w to kliknie to mu się pokażą dopiero wtedy inne aukcje. Ale mam warażenie, ze Allegro ma kłopoty z hostowaniem zdjęc, tzn chce, nieużywane za mocno, jak najszybciej usunąć. Trochę słabe.

oznacz moderatorów

anna-a164
#7 Wielbiciel#

Będziemy mogli zakończyć powielone oferty tego samego przedmiotu

Od kiedy: 8 lutego 2022

W jednej podkategorii wystawisz maksymalnie dwie oferty danego przedmiotu z parametrem stan Nowy – niezależnie od liczby kont, z których korzystasz. Jeśli wystawisz więcej ofert tego samego przedmiotu, możemy je zakończyć.

Dlaczego wprowadzamy tę zasadę

Chcemy, żeby kupujący mogli łatwo i szybko dotrzeć do przedmiotów, które ich interesują. Z naszych badań wynika, że 26% kupujących miało z tym trudności. Aż 1/3 z nich wskazała, że przyczyną były powielone oferty tego samego przedmiotu.

Jak sprawdzamy, czy oferty są powielone

Bierzemy pod uwagę:

  • tytuły
  • ceny
  • parametry (w tym numer EAN)
  • miniaturki.

Za powielone uznajemy oferty jednego sprzedającego – nie ma znaczenia, czy wystawiasz je na różnych kontach.

Oferty, które powielasz, możemy zakończyć. Zostawimy wtedy tę ofertę, która cieszy się większym zainteresowaniem kupujących: weźmiemy przy tym pod uwagę oznaczenie Smart!, promowanie ofert, Allegro Ads, oznaczenie Super Cena oraz najwyższe GMV (Gross Merchandise Value).

Jeśli zakończymy Twoje oferty, damy Ci o tym znać mejlowo. Opłatę zwrócimy Ci proporcjonalnie do czasu wyświetlania oferty na Allegro.

Cel: usprawnienie działania serwisu i obsługi użytkowników i zapobieganie nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera d oraz g).


oznacz moderatorów

anna-a164
#7 Wielbiciel#

Niestety jest to oficjalna zmiana regulaminu Allegro dokładnie w pkt 5.4.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@YIVO Cześć. Wszystkie takie zmiany są odpowiednio wcześnie komunikowane. W Regulaminie jest zapis zabraniający powielania ofert tego samego przedmiotu w wyłącznie kategoriach:
- Erotyka,
- Zegarki,
- Sandały damskie i Sandały męskie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Od lutego będą max 2 aukcje na sprzedającego(po NIP).

Co z zestawami?

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@eenki92 a skąd te rewelacje? Możesz podać jakieś źródło, bo nie mogę się doszukać nigdzie

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Niedługo się dowiesz oficjalnie.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@ko_alka dowiem się? 😁 Czy to jakaś plotka?

oznacz moderatorów

anna-a164
#7 Wielbiciel#

Będziemy mogli zakończyć powielone oferty tego samego przedmiotu

Od kiedy: 8 lutego 2022

W jednej podkategorii wystawisz maksymalnie dwie oferty danego przedmiotu z parametrem stan Nowy – niezależnie od liczby kont, z których korzystasz. Jeśli wystawisz więcej ofert tego samego przedmiotu, możemy je zakończyć.

Dlaczego wprowadzamy tę zasadę

Chcemy, żeby kupujący mogli łatwo i szybko dotrzeć do przedmiotów, które ich interesują. Z naszych badań wynika, że 26% kupujących miało z tym trudności. Aż 1/3 z nich wskazała, że przyczyną były powielone oferty tego samego przedmiotu.

Jak sprawdzamy, czy oferty są powielone

Bierzemy pod uwagę:

  • tytuły
  • ceny
  • parametry (w tym numer EAN)
  • miniaturki.

Za powielone uznajemy oferty jednego sprzedającego – nie ma znaczenia, czy wystawiasz je na różnych kontach.

Oferty, które powielasz, możemy zakończyć. Zostawimy wtedy tę ofertę, która cieszy się większym zainteresowaniem kupujących: weźmiemy przy tym pod uwagę oznaczenie Smart!, promowanie ofert, Allegro Ads, oznaczenie Super Cena oraz najwyższe GMV (Gross Merchandise Value).

Jeśli zakończymy Twoje oferty, damy Ci o tym znać mailem. Opłatę zwrócimy Ci proporcjonalnie do czasu wyświetlania oferty na Allegro.

Cel: usprawnienie działania serwisu i obsługi użytkowników i zapobieganie nadużyciom (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera d oraz g).


oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Po NIP? Tego to akurat nie słyszałem, to słabe rozwiązanie, te 2 oferty na konto jestem jeszcze w stanie przeboleć, ale na NIP - słabo, szczególnie jak ktoś ma 4 różne sklepy na Allegro z tym samym asortymentem, żeby robić dla siebie konkurencje co jest istotnym aspektem handlowym lub trzymać awaryjnie gdyby na jednym koncie zaistniała sytuacja, że ktoś złośliwie zniszczy renomę.

 

Poza tym często się spotyka, że firmy mają kilka kont i każde swoją rzepkę skrobie bo jest obsługiwane przez kogoś innego. Coś na zasadzie franczyzy, kilka sklepów na tą samą firmę ale obsługiwane przez innych "właścicieli", którzy mają % z utargu.

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Tak, po NIP. Zostaniesz z jednym kontem i zestawów nie będziesz mógł robić 🙂

pomysł GENIALNY

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Zrobisz, ale tylko przy pomocy narzędzi Allegro 😄 Bo jako jedna aukcja na pewno nie wejdzie w rachubę bo EAN w zestawie będzie sie pokrywał z EANem z pojedynczego produktu.

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Wejdzie, zobaczysz. To już przyklepane 😉

w d*pie mam przez narzędzie Allegro, bo tam nie ustawię takiego rabatu, jak chcę. I takich zestawów, jak chcę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eenki92 @YIVO @MrMarco lada dzień przekażemy Wam w tej sprawie więcej informacji i wtedy będę mogła odpowiadać na Wasze pytania. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

A jak dla mnie miałoby to sens. Wkurza mnie jeśli przy produktyzacji  otwieram zakładke - najtaniej /najszybciej i wyskakuje mi 5-10 ofert tego samego produktu od tego samego użytkownika. Bo sobie wymyśłił "promocje" - odniżyl cene i całkowicie zablokował wyświetlanie produktów innych użytkowników. Jak dla mnie - jeden EAN jedna oferta na koncie.

Wyjatkiem mogłoby być tylko zwolnienie z takiego wymogu produktów oznaczonych jako : po zwrocie. Czasem trzeba sie pozbyć kilku produktów ze śladami uttkowania które mają ten sam EAN co produkty nowe. Wiec wówczas jest potrzeba stworzenia nowej innej oferty.

Jeśli chodzi o nowe produkty ja osobiście popieram no ale zobaczymy jakie będa faktyczne nowe zasady i ograniczenia.

oznacz moderatorów