anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielanie Ofert (Dublowanie ofert) - czyli genialne "usprawienie" Allegro

YIVO
#11 Animator#

Hej, jesteście już przygotowani na masowe usuwanie zdublowanych ofert przez Allegro?

Może macie jakiś pomysł co w przypadku ofert, które dotyczą np. części do autonomicznych produktów?

Praktycznie cała moja oferta to części i akcesoria, w większości na tyle uniwersalne, że pasują do dziesiątek, jak nie setek różnych modeli, więc w jaki sposób ominąć dublowanie skoro wyszukiwarka Allegro nie jest totalnie na to gotowa? Większość klientów nie zna funkcji wyszukiwania jaką jest szukanie w opisach oferty, pomimo, że w parametrach mam parametry własne "kompatybilność", w której wymienione są konkretne modele, to jeśli w tytule nie jest zawarty ten konkretny model, oferta nie pojawi się w wynikach wyszukiwania. Niestety nie potrafię się doprosić Allegro o utworzenie specjalnego rozwijanego parametru "pasuje do/kompatybilny" w kategoriach, których wystawiam, choć i tak nie wiem, czy to rozwiązałoby wspominany wyżej problem...

Jako sprzedawca tego typu asortymentu również irytuje mnie posiadanie kilkuset zdublowanych ofert ale jak widać nie ma na tą chwilę żadnego rozwiązania bo pomimo iż w parametrach umieszczę kompatybilne nazwy modeli to wyszukiwarka nie zwróci wyników jeśli nie utworzę aukcji z konkretnym tytułem, gdzie model będzie zawarty. Uważam, że to super rozwiązanie ale zdecydowanie nie powinno zostać wprowadzone, dopóki nie usprawnią wyszukiwarki...

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

  @nat_not _  Powiedz proszę czy takie usuwanie będzie dotyczyć też ofert w licytacjach .Czy można spokojnie wystawiać np. w kategorii kolekcje i sztuka dublujących się monet ,medali czy innych przedmiotów kolekcjonerskich który niby taki sam ale nigdy nie jest taki sam ,głównie ze względu na różnicę stanu zachowania .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not A nie prościej wpierw było spytać sprzedawców? zrobić jakieś konsultacje? Bo na pierwszy rzut ok to wygląda że to rozwiązanie ma N-błędów. A dołożycie przy okazji @k_owczarek1 ....

Bo na razie mamy pytania a nie mamy odpowiedzi :

- Co z produktami pasującymi do wielu marek i wystawionymi z tytułem do konkretnej marki, ale zdjęcie i EAN są te same dla wszystkich?

- Co z zestawami?

- Co z wielopakami ( 1, 2, 10, 20 szt) - te same zdjęcia ten sam EAN ale ilość sztuk rózna. Czy jak na jednym koncie będą wystawione zestawy po 1 , 5 i 10szt a na drugim po 20 i 50 to dublują się?

- Co z produktami pozwrotowymi, lub niepełnowartościowymi ( np rysy, otarcia, brak czegoś...)? ten sam EAN, to samo zdjęcie tylko różnica w opisie i cenie

- Co w momencie kiedy producent modyfikuje dany produkt ( np nowy software itp) i różni sprzedawcy będą wystawiali produkty z tym samym zdjęcie, EANem ale różnym opisem?

- Co z produktatmi z różnym czasem dostawy? Ten sam EAN, to samo zdjęcie ale cena różna bo dostawa jednego natychmiast a drugiego w ciągu 14 dni?

a to i tak pewnie nie wszystkie pytania....

 

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Słowo klucz: "możemy", czyli kolejny martwy "przepis"

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to jest pikuś

różne towary z różnymi eanami mogą mieć te same zdjęcia

towary różnych producentów mogą mieć te same zdjęcia

i te same nazwy

 

jak ktoś wystawił 100 ofert z nazwą słuchawki do samsunga                                                                                                                         

gdzie każdy towar będzie innego producenta?

@nat_not zamiast prostego narzędzia do usuwania powielonych ofert

tworzycie takie zmiany w regulaminie by mieć dowolność w usuwaniu ofert

pod dowolnym pretekstem

 

może zaczniecie usuwać oferty od tego sklepu

https://allegro.pl/kategoria/karty-podarunkowe-karty-allegro-259408?string=Karta%20Podarunkowa%20All...

 

ja tu widzę powielony tytuł oferty i to 57 razy !

i do tego oferty są bez eana !

i do tego różne zdjęcia mają przykryć fakt, że jest sprzedawany ten sam produkt !

i jeżeli ten opis jest trafny

Karta ok, aczkolwiek ograniczające są warunki wykorzystania karty: - Kartę można wykorzystać tylko podczas jednej płatności. Niewykorzystana kwota przepada. - Nie ma możliwości wykorzystania kilku Kart podarunkowych podczas jednej płatności. - W przypadku płatności na kwotę mniejszą lub równą wartości karty naliczona zostanie kwota 1 zł w celu autoryzacji płatności.? KARTA MOGŁABY BYĆ BARDZIEJ ELASTYCZNA, jak np. w innych e-sklepach.

 

To uokik powinien ukarać firmę podobnie jak operatorów komórkowych

 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Monopol tak działa. Allegro odjechało teraz w kosmos to tak jakby rząd powiedział, ze od jutra to właściwie dalej można miec wiele mieszkań, ale tylko 2 na jedno miasto, a jak się nie podporządkujecie to je wam zlikwidujemy.

Allegro sam sobie też ciacha gałąź, bo teraz gracze będa się zastanawiać, czy lepiej mieć dwa konta, czy jedno gdzie będą i promowane i nie promowane.

Chyba, ze kalkulują, ze wielcy i tak sobie założa kilka firm a mali przestaną "przeszkadzać"

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Mam kilka/kilkanascie przedmiotów ktore są nowe ale z defektami ( różne defekty typu ryska, zadrapanie, drobne pęknięcie, drobny ubytek ).

Przedmioty są takie same pod wzgledem parametrów ale różne pod wzgledem wlasnie defektów

Towary mam fizycznie na stanie i kazda aukcja odpowiada za ten jeden konkretny przedmiot

Miniaturki odpowiadają danemu przedmiotowi jednak moga byc łudząco podobne bo to te same przedmioty

 

ceny tez mogą sie różnic w zaleznosci od defektów/niedoskonałości

 

Jak planujecie sobie poradzic z takim przypadkiem.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dodał bym do tego jeszcze kwestię kompletów, pojedynczych sztuk, zestawów itp. Czym innym jest zestaw 6 szt. danego produktu a czym innym pojedyncza sztuka. Czy w takim razie komplet 6 szt. danego produktu i komplet 12 szt. danego produktu to inne oferty?

No a co z produktami, które mają inną cenę, dłuższy czas dostawy i z tego powodu są inną ofertą? Droższe, od ręki - tańsze, dłuższy czas dostawy.

Tak nawiązując do części samochodowych to ta sama część (często posiadająca wiele numerów) raz jest dedykowana do jednego modelu danej marki a w innej marce do wielu innych modeli. Pamiętam, że np. Ford Focus posiadał części z logo Volvo. Z innej branży to np. buty - ten sam kod EAN a model inaczej wygląda bo dostawca zmienił wzornictwo.

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

@nat_not @mr_oma 

CO Z ZESTAWAMI?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash @eenki92 @kolekcjoner608 @Client:80340374 @atechnik_sklep  aby oferta została uznana za powieloną musi spełniać wszystkie kryteria, czyli mieć ten sam tytuł, cenę, miniaturkę i parametry (w tym EAN). Więc oferty "Słuchawki do Samsunga" i oferta "Słuchawki do Xiaomi" nie zostaną uznane za powielenie, bo mają inne tytuły.
To odpowiada na większość Twoich pytań @pinsplash. Jeżeli chodzi o zestawy to wciąż można wystawić maksymalnie 7 zestawów do jednej oferty. Jeśli sprzedający posiada kombinacje zestawów zawierających jedną ofertę to nic nie zostanie usunięte. Porównujemy ze sobą pojedyncze oferty, a wiec tylko składowe zestawu.
Jeżeli chodzi o "wielopaki" to ilość sztuk to również inna cena, więc takie oferty nie zostaną uznane za powielone. 
Jeśli różni sprzedawcy będą wystawiać te oferty to nie zostaną powielone. Doprecyzuj proszę to pytanie, bo może czegoś nie zrozumiałam. 
Produkty pozwrotowe itp. nie powinny być wystawione ze stanem "nowy".
W ostatnim punkcie różna cena rozumiem, że z dostawą? A my bierzemy pod uwagę cenę w ofercie. 

@kolekcjoner608 w tym przypadku podstawową różnicą będzie miniaturka. To są inne przedmioty i dla kolekcjonerów realne zdjęcie każdego przedmiotu w ofercie to wymóg, a dla nas element różnicujący.

@Client:80340374 takie przedmioty nie powinny być wystawione ze stanem "nowy" oraz jeśli cena będzie inna to nie zostaną uznane za powielone. To samo z miniaturką nawet drobne różnice sprawią, że to nie będzie to identyczna miniatura.

@atechnik_sklep jeśli producent np. butów zmieni wygląd modelu ale będzie ten sam EAN to w drugiej ofercie będzie inna miniatura, więc nie będą to powielone oferty. To samo jeśli  cena lub parametry będą inne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Cena różnicąca się o 1 grosz też sprawi, że oferta nie zostanie usunięta?;)

czy odbicie lustrzane miniatury sprawi, że nie zostanie ona usunięta?;)

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Na FB widać było jak "schodzą z tonu". Już właściwie nic nie zostało z tej zmiany w praktyce.

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Gdzie dokładnie? Podlinkuj

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@la_nika Mam małe pytanie. Mam na dwóch kontach tak samo nazwane aukcje z tymi samymi zdjęciami, oba konta są na tym samym numerze NIP. Czy w ramach tejże zasady, będą one usuwane?

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Zgodnie z informacjami, które udzieliła nam @la_nika oferty takie będą usuwane, chyba, że będzie różnica w cenie.

@la_nika proszę mnie sprostować jeśli jestem w błędzie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękuję @YIVO za Twoją odpowiedź! Zgadza się, ale zależy też ile jest tych ofert i czy są w tej samej podkategorii.
@Client:94057046 w jednej podkategorii pod jednym NIPem będziesz mógł od 8 lutego mieć dwie oferty. Jeśli jest ich więcej i mają taką samą cenę, miniaturę, tytuł i parametry (w tym EAN) będziemy mogli usunąć powielone i zostawimy dwie, które są najpopularniejsze.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

krzyszu18
#9 Pomysłodawca#

Np. w motoryzacji są sprężyny gazowe, które nazywane są również siłownikami, teleskopami, amortyzatorami. Teraz załóżmy że klient szuka sprężyn pasujących do Golfa IV ale te same sprężyny pasują jeszcze do audi A3 i np. Bory. I co teraz? Jak trafić do wszystkich klientów skoro każdy z nich posługuje się różnymi nazwami? W tytule muszą być wpisane modele samochodów aby klient był pewien, że dana część pasuje do jego modelu. Gdy tego nie zobaczy to scroluje dalej... Jeszcze dodatkowo najpierw stworzyliście kategorie "siłowniki, teleskopy" a teraz produkty łączone z tecdoc są wystawiane w "wyposażenie wnętrza" tak więc by trafić do klientów oferty trzeba by wystawiać w dwóch kategoriach.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@krzyszu18 ale nie ma problemu aby wystawić ofertę w obu kategoriach. Przypomnam, że wprowadzana od 8 lutego 2022 roku zmiana brzmi tak: "W jednej podkategorii wystawisz maksymalnie dwie oferty danego przedmiotu z parametrem stan Nowy – niezależnie od liczby kont, z których korzystasz".
Możesz wystawić oferty z siłownikiem, teleskopem, amortyzatorem, możesz też wciąż mieć ofertę o tytule: "
SIŁOWNIK POKRYWY MASKI PRZÓD AUDI A3 8L CHROM" i o tytule: "SIŁOWNIK POKRYWY MASKI PRZÓD VW GOLF IV 4 CHROM". Nie uznamy tych ofert za powielone, ponieważ mają różne tytuły. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedz na moje pytanie 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eenki92 odpowiadając na Twoje pytanie, tak jak pisałam wcześniej, aby oferta była uznana za powieloną musi spełniać określone warunki. Czyli mieć taki sam tytuł, cenę, miniaturę, parametry (w tym kod EAN). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  napisał(a):

@eenki92 odpowiadając na Twoje pytanie, tak jak pisałam wcześniej, aby oferta była uznana za powieloną musi spełniać określone warunki. Czyli mieć taki sam tytuł, cenę, miniaturę, parametry (w tym kod EAN). 


Dziekuje. Screen zrobiony. W razie usuwania ofert będe się na niego powoływać 🙂

oznacz moderatorów