anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powrót do statystyk po urlopie.

Pengano
#13 Ambasador#

Z uwagi na urlop i wysoki ZUS chcemy zawiesić działalność na sierpień. Proszę wprowadzić możliwość przywrócenia prawidłowych statystyk do ocen jakości, do naliczania ilości sprzedanych przedmiotów, tak aby obejmowały 30 dni przed przerwą wakacyjną.

Statystyki nie powinny obejmować okresu, gdy Sprzedawca nie ma żadnych przedmiotów wystawionych. To jedyna szansa na powrót do sprzedaży na Allegro po przerwie. Jeśli nie ma takiej opcji, to trzeba będzie przenieść sprzedaż na inne serwisy, bo na Allegro nic nie będzie działać prawidłowo po urlopie. Smart, sortowanie, oceny, Super Sprzedawca. Wszystko szlag trafi, bo macie za krótki okres analizy danych. Powinno być 180 dni, a nie 30 dni.

Allegro powinno wspierać Sprzedawców wracających do sprzedaży po urlopach, a nie karać za urlop. To jest niezgodne z konstytucją i prawami człowieka do wypoczynku. Nie powinno być nacisków, aby ludzie pracowali na urlopach. Nie wolno karać za urlop, czy dyskryminować podczas sortowania i oceniania pracy Sprzedawcy.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano bardzo mi przykro, ale nie ma takiej możliwości. Punktacja działa dla wszystkich sprzedawców w taki sam sposób. Jeśli dany sprzedawca skorzysta z urlopu, będziemy wyświetlać wyniki proporcjonalne do okresu skróconego o długość urlopu. Nie będziemy wyświetlać wyników sprzed przerwy w sprzedaży. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Rozmowa z Allegro zawsze wygląda tak jak w dowcipach. Ja mówię co źle działa, a Allegro tłumaczy jak w jakimś Matrixie, że jeżeli taka jest rzeczywistość, to tym gorzej dla rzeczywistości i nie będziemy tego naprawiać.

Otóż punktacja nie jest jednakowa dla wszystkich firm sprzedających na Allegro. Inna jest dla firm rodzinnych jednoosobowych, których właściciele są srogo karani za korzystanie z urlopu, a zupełnie inne zasady są dla spółek, których właściciele nie są w żaden sposób karani za korzystanie z urlopu.

Jest prosty sposób rozwiązania tego błędu projektowego po stronie Allegro - liczenie punktacji i wszelkich statystyk z ostatnich 30 dni aktywnej sprzedaży, gdy dana firma ma wystawiony jakikolwiek przedmiot do sprzedaży, a pominięcie dni w których nie ma żadnej oferty. Drugi sposób to liczenie statystyk ze 180 dni lub 360 dni w sytuacji gdy brakuje danych. Proste.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W taki sposób allegro eliminuje drobnych sprzedawców którzy sami prowadzą sklepy . Zyskują tylko duże firmy gdzie jak ktoś bierze wolne to inny go zastępuje i sprzedaż trwa tak samo. 

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Niestety to nie jest prawda, że punktacja działa jednakowo. Dyskryminuje małe firmy JDG. Odpowiedź nie jest więc satysfakcjonująca. Proszę po prostu naprawić ten błąd projektowy.

Otóż zgodnie z przepisami, w przypadku spółek, firma podczas urlopu może nadal prowadzić handel na Allegro. Natomiast przy działalności jednoosobowej urlop tej jednej osoby prowadzącej firmę, zgodnie z konstytucją i prawami człowieka, wyklucza możliwość prowadzenia handlu w trakcie urlopu lub choroby. Każdy człowiek ma bowiem prawo do wypoczynku, ma prawo do opieki medycznej. Nie może być karany za pobyt w szpitalu.

Z tych powodów zasady Allegro powinny być zmienione w taki sposób aby nie dyskryminować i nie karać osób prowadzących JDG i korzystających z prawa człowieka do urlopu lub choroby. Nawet z punku widzenia wizerunkowego firma taka jak Allegro stawia siebie w bardzo złym świetle, jeśli zachowuje się tak podle. Nie można inaczej nazwać karania Partnerów, których spotkał np. wypadek, lub zachorowali na raka. Partnerzy tworzyli ten serwis i jego sukces przez ponad 20 lat. A gdy coś się stanie człowiekowi, to Allegro wbija nóż w plecy. To wyjątkowo niegodne zachowanie.

Najprostszym rozwiązaniem jest ocenianie jakości na podstawie statystyk branych z ostatnich 30 aktywnej sprzedaży (z pominięciem okresu choroby lub urlopu gdy nie ma wystawionych ofert). Drugim możliwym rozwiązaniem jest branie pod uwagę ostatnich 300 transakcji zamiast ostatnich 30 dni do liczenia statystyk i oceny pracy.

Proszę aby zapoznali się z tym problemem twórcy systemu, a nie tylko Moderator, który nie ma na to żadnego realnego wpływu. Moderatorzy służą wyłącznie do powtarzania jak mantra, jak pomidor, jak głuchy telefon, czy jakaś propaganda sukcesu, że działa twórców Allegro są przewspaniałe i nienaruszalne, nawet jeśli kompletnie nie pasują do rzeczywistości i realiów handlu. Musi w końcu zadziałać sprzężenie zwrotne i musicie brać pod uwagę że tworzycie ten system dla ludzi a nie dla siebie. Narzędzie musi pasować do dłoni, bo inaczej wychodzi totalny bubel.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pengano a ,że niby dlaczego po byczeniu się po palmami 3 tygodnie masz mieć to samo pozycjinowanie co ja jak byłem tylko ma weekend na wsi ?? HA??

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Właśnie dlatego żeby było sprawiedliwie i równo dla wszystkich. To jest ocena jakości pracy Sprzedawcy, a nie ocena jak wypoczywa i czy choruje. Żadne firmy nie stosują kar za urlopy, tylko Allegro. Ja po trzech tygodniach wrócę wypoczęty i po przerwie zaprezentuję jeszcze wyższą jakość pracy i obsługi Klientów. Ty zaś przemęczony i zaorany pracą będziesz działał mniej efektywnie i popełniał błędy. Jest to udowodnione, że odpowiedni wypoczynek sprzyja jakości pracy i powinno to być wyżej oceniane, a nie niżej.

Ale oczywiście nie wymagam aż takiego poświęcenia Allegro, żeby urlopowiczów i slow business oceniać wyżej niż typowy typowy wyścig szczurów. Chcę równości, czyli np. 300 ostatnich transakcji do oceny, niezależnie od przerw.  Lub dni bez ofert nie liczymy do statystyk. Proste i logiczne. Z jakiego powodu mam mieć wyzerowane statystyki po urlopie, jeśli 22 lata pracuję dla Allegro bardzo dobrze i staranie? Dlaczego choroba ma mnie wykluczać i utrudniać powrót?

oznacz moderatorów