anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poza łączonym widokiem, cicho wprowadzone sortowanie domyślne!

Football-stock
#11 Animator#

Dodatkowe spychanie na dół niechcianych (nie OSA, nie Strefa Marek i "partnerzy") czyli domyślne sortowanie (opcja na końcu listy ofertowej). A jak ten syf działa i co to znowu jest?

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  co to za kolejne manipulowanie wynikami wyszukiwania?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Football-stock
#11 Animator#

Chodzi o to g....

sort1.png

Działanie w skrócie podałem powyżej. Znajomi królika góra, reszta na dół niezależnie od ustawienia sortowania.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Jedziecie po bandzie, taki nieprzejrzysty sposób wyświetlania i wyszukiwania narusza konkurencyjność rynku oraz prawa podmiotów które Wam płacą. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Football-stock Ta opcja została wprowadzona już jakiś czas temu. Zachęcam Cię do zapoznania się z tym wątkiem

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Ale w połączeniu z nowością tj. wymuszonym łączeniem ofert daje efekt przeczyszczający;) Spróbuj moderatorko wyszukać coś i posortuj od najtańszych (na końcu oferty tańsze).

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Sam sprzedaję używane klawiatury i myszki. Według wyszukiwarki np. Logitech K380 z zaznaczeniem używane wyskakuje 36 pozycji na ten moment, w tym ani jednej mojej... Tego modelu mam około 20 sztuk w tym, również najtańsze pozycje z klawiszami do tych klawiatur czyli one zawsze otwierały listę przy segregacji od najtańszych. Mam Jakość Sprzedaży na poziomie Super+. Powtórzę tylko w tym przypadku nie wyświetla się na liście produktów ani jedna moja pozycja z 20...
Wiedziałem o tej zmianie i jej rozumiałem jeśli chodzi o rzeczy nowe gdzie różnica w zasadzie polega na cenie. Jak niby działa algorytm przy rzeczach używanych, na tym przykładzie ten model ma kilka kolorów, do tego jest kilkanaście układów językowych oraz co najbardziej oczywiste stopień zużycia a na ten moment jest łączni ich 36 sztuk na całe allegro z parametrem używane... zazwyczaj były ich może i nawet setki. 
Na ten moment mimo prawie maksymalnej Jakości Sprzedaży uważam że będę zmuszony zmienić portal albo zajęcie, to rozwiązanie wytnie masę sprzedawców w ten sposób. 

oznacz moderatorów

frulik
#8 Zapaleniec#

@AkcesoriaIT  Z ciekawości sprawdziłem. Wpisałem frazę - Logitech K380. Wynik:

frulik_0-1724744194508.png

 

po porównaniu ofert (powinny być cztery) - wynik (jedna oferta, wyświetlona dwa razy)

frulik_1-1724744305463.png

 

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Niestety zdjęcia się nie wyświetlają, chyba że to u mnie. W między czasie dowiedziałem się na Czacie Allegro od ich pracownika że od kwietnie jest faza testów nowego wyświetlania produktów i ja do tego testu od wczoraj zostałem włączony. Okazało się też że jest to na tyle losowe że ten pracownik miał ten sam widok co ja, dopiero kiedy inna zalogowane osoba sprawdziła to wyszukiwanie dało ona prawidłowy, stary widok.
PS. Kiedy jestem nie zalogowany również widok jest prawidłowy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@frulik w jednej pozycji mam - porównaj 14 ofert dla Logitech K380

a wyświetlają się cztery

 

pytanie dla znawcuf - jak po nowemu kupić Logitech K380?

 

przecież się nie da - tu ktoś sprzedaje same klawisze, inny używane, inny z naklejkami

inny obcojęzyczne bez naklejek i po zwrocie

gdzie są normalne oferty?

i dlaczego to tak wygląda ?

niby jest 457 ofert - ja ich tam nie widzę

 

@w_kiwi jak kupić po nowemu na allegro

konewka w kwiatki z sitkiem produkt polski pojemność ponad 5 litrów?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Po co Ci konewka, koniec lata. Moze Allegro teraz zrobi wyszukiwanie "sezonowe".

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Teraz je widzę. Z pierwszego zdjęcia niestety nic nie wynika a z drugiego pokazuje że u Ciebie jest jeszcze grubiej niż u mnie, chyba że to kwestia co Ci się pokazało z ich katalogu. A to że widzisz tą ofertę dwa razy to akurat jest normalne, bo Top Oferta jest na górze i powtórzona normalnie na liście produktów.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

Ręce opadają, u mnie dziś to włączyli, nie mogę nic znaleźć, przepadło mi na dwóch kontach kilkanaście promowanych ofert, nie ma ich w wyszukiwarce.

W kategorii "Radiokomunikacja", używane, dwie oferty promowane, wczoraj były ich trzy strony. 14 stron wszystkich, wraz z niepromowanymi, wczoraj było kilkadziesiąt, około 60.

 

Ludzie, co Wy robicie?!

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Poprawiają jak politycy:) Co zmiana na lepsze to kilka tysięcy bankructw, ale korpoludek widzi w Excelu tylko zera. G... z tego widoku rozumie, ale działa dalej. Najwyżej pójdzie "uzdrawiać" inny podmiot.

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Inny przykład:
Myszka bezprzewodowa Logitech G Pro X, parametr uszkodzona. Allegro pokazuje że jest ich 14 z lewej strony, wyświetla się na liście produktów 4, sam mam ich 3 sztuki i w tych 4 nie ma żadnej mojej, przypominam mam brakuje mi paru punktów do maksymalnej Jakości Sprzedaży. Samo ucinanie innych niż nowe przedmiotów w ten sposób to pozbycie się sprzedawców ale proszę o wytłumaczenie w jaki jest sens wyświetlenia 4 produktów a nie 14? To nadal ta sama jedna strona. Jeszcze chwilę temu mieliście ich setki i było ok, tak doszliście do tego punktu a teraz 14 produktów jest za dużo a 4 jest ok?  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Allegro a może wprowadź nowość, tego nikt nie ma, byłaby innowacja. Usuńcie wyszukiwarkę! Co będzie klient szukał - WY wiecie lepiej co potrzebuje i od kogo;) Prosta strona z pomarańczowym A, przycisk kup i tyle. Taki MysteryBuy albo Blindbuy. Korpoludki do kreatywnej pracy, o sorry go to creative work. 

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Pamiętajcie każda głupota po angielsku brzmi bardziej biznesowo. Od razu lepiej się poczułem kiedy z użytkownika Allegro zostałem  User of Sales Center. WOW 

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

A wyjaśnijcie kto podejmuje "decyzje biznesowe" których skutkiem jest m.in. poniższe

wynik1.png

Oficjalny serwis giełdy!

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Korekta o 1,2 mln!!! Za manko 5 zł kasjerka leci z pracy, Wasz zarząd traci na dniach 1,2 mln użytkowników, leci w kierunku minimum z 5 latki na giełdzie, "osiąga" 18 miejsce w rankingu spółek giełdowych (sic!). Obniżka wartości spółki pod sprzedaż?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów