anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia na Blika?!

Janirka
#12 Orędownik#

Hej, klientka złożyła zamówienie, i bardzo szybko poprosiła o dołożenie jednego przedmiotu, z płatnością przez BLIK. Wysłałam instrukcję by dokonała dopłaty, lub zamówiła przedmiot z odbiorem osobistym, a my połączymy zamówienia. Niestety, nie potrafi tego zrobić z poziomu smartfona, i nasza rozmowa się ciągnęła w nieskończoność, i znów poprosiła o BLIK. Gdy podałam numer telefonu, otrzymałam SMS o takiej treści:

 

„Chcę Ci wysłać przelew na telefon. Aby otrzymać pieniądze, dodaj numer do bazie powiązań BLIK w swoim banku.”

Oczywiscie, niczego nie dodawałam i napisałam Pani że nie przyjmiemy takiej płatności, ale chciałabym się upewnić, czy to przypadkiem nie jest próba wyłudzenia? 

@_HolaOla_  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

_______
Kamila
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka niestety wszystko na to wskazuje, więc polecam zablokować ten numer. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Janirka 

A masz dodany numer telefonu do bazy? Wysyłał Ci ktoś wcześniej blika bezpośrednio na numer telefonu?

https://www.blik.com/jak-korzystac-z-blika#id-przelew-na-telefon

Wg mnie klientka chce Ci zapłacić ale nie może.

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Mam, i odbierałam już kiedyś taką płatność… Treść smsa zawiera błędy, jak z translatora 😉 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Janirka 

A to przepraszam. Jesteś czujna. brawo. Trochę tylko dyskomfort bo jednak ktoś coś od Ciebie kupił 🙂

 

oznacz moderatorów