anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z dodaniem zdjęć przez Allegro CSV

MAMY ROZWIĄZANIE!
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Przy wystaniu ofert z pliku Allegro CSV występuje błąd.

"- Nieprawidłowy URL zdjęcia"

1. Przygotowałem plik CSV. Wszystko w nim poprawnie działa (bez zdjęć idealnie się wystawiają aukcje).

2. Ścieżki do zdjęć zostały dodane z dysku Google.

3. Przy jednej, wystawianej na próbę aukcji, wszystko wystawiło się dobrze.

4. Przy kolejnych próbach wystąpił błąd "- Nieprawidłowy URL zdjęcia"

5. Kolejna próba, tym razem dla pewności poprawności ścieżki do zdjęć, dodałem zdjęcia na własny serwer na własnej stronie. 

6. Podjąłem próbę wystawienia. Dwie aukcje wraz ze zdjęciami idealnie się wystawiły.

7. W dniu dzisiejszym, chcąc wrzucić 7 aukcji, w ten sam sposób co wczoraj, wystąpił błąd "- Nieprawidłowy URL zdjęcia"

8. Wyczyściłem pliki cookies, próbowałem w trybie Inkognito, zmiana komputera, zmiana przeglądarki. W dalszym ciągu brak możliwości wystawienia "- Nieprawidłowy URL zdjęcia"

Zdjęcia mam umieszczone na swoim serwerze strony internetowej.

Zgłoszone do Allegro - w odpowiedzi każą wyczyścić cookies lub zmienić przeglądarkę lub sprawdzić adresy URL.

Wszystko sprawdzone, w dalszym ciągu jest błąd.

Może, ktoś z Was miał taki przypadek?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MedyczneKoszulki a podajesz pełny adres zdjęcia wraz z rozszerzeniem?

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Pełny adres. Nawet teraz próbując go tu wkleić, pojawia się zdjęcie produktu. rozpoczyna się od http://... kończy .jpg Wszystko w należytym porządku. 

 

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

Zdjęcia rozdzielam "|".

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MedyczneKoszulki a jak dodajesz po jednym zdjęciu do oferty tez wyskakuje błąd? może trzeba dawać odstępy przed | i po

może coś podpowiedzą@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

Spróbowałem z jednym zdjęciem, przy próbie wystawienia 6 aukcji, z pełnym opisem aukcji. W dalszym ciągu 

"- Nieprawidłowy URL zdjęcia"

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

1. Teraz spróbowałem w dalszym ciągu z jednym zdjęciem, ale zlikwidowałem opisy aukcji. (dałem jako opis cyfry od 1 do 7) - wystawienie się powiodło. 

2. Kolejna próba, brak opisu, ale 6 zdjęć - wystawienie się powiodło.

Teraz pytanie, czy jeśli błąd jest w opisie aukcji, to dlaczego pokazuje "- Nieprawidłowy URL zdjęcia"?

Próbuję kolejne wariacje wystawień, żeby zlokalizować błąd.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MedyczneKoszulki a z jakiej firmy excela korzystasz? Może przypadkiem kolumna zdjęcia i opis zachodzą na siebie i mieszają się.

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

LibreOffice Calc. Właśnie sprawdzamy "linkowanie" między zakładkami. Teoretycznie wszystko ok. Tam gdzie wpisujemy adresy zdjęć (kolumna), kopiuje się  jako tekst adres zdjęcia do opisu (kolejna kolumna). Sprawdzając opis aukcji, mamy wszystko dobrze rozpisane. Ale jeszcze sprawdzimy krok po kroku wszystkie znaki kodu.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

a jak to wygląda w pliku CSV np jak otworzysz w notatniku

oznacz moderatorów
MedyczneKoszulki
#9 Pomysłodawca#

Rozwiązanie zostało znalezione. Po wykonaniu kilkunastu testów wrzucania aukcji z Allegro CSV, ze zdjęciami, bez zdjęć, z opisami, bez opisów itd. znaleźliśmy błąd w kopiowaniu wartości z komórki do komórki. Pustą komórkę w Excelu zamiast ignorować, kopiowało jako spację i dodawało ją (spację) przed adresem url zdjęcia, ale po znaku " co powodowało błąd we wczytywaniu zdjęcia. Błąd w adresie URL zdjęcia występował tylko w opisie aukcji. I to nas zmyliło bo szukaliśmy błędu w adresie wrzucanych zdjęć. Ułatwieniem by było aby błąd 

"- Nieprawidłowy URL zdjęcia" 

był określony, w którym miejscu się znajduje, czy we wrzucanych zdjęciach, czy w opisie aukcji, w którym są też zdjęcia.

oznacz moderatorów