anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z Kupująca

MAMY ROZWIĄZANIE!
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

@k_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z kupującą. Wystawiłam na aukcji "ściereczki do kurzu"(2szt.) Tupperware. W opisie produktu napisałam, że jest to cena za jedną sztukę i możliwe są dwa kolory do wyboru. Klientka dokonała zakupu 2szt.bez oznaczenia koloru. Wysłałam jej więc dwie sztuki, jedną niebieską a drugą zieloną. Po odebraniu paczki przez klientkę otrzymałam wiadomość w Centrum wiadomości, że odebrała dwie sztuki a nie cztery i pyta kiedy otrzyma resztę zamówienia. Grzecznie odpisałam, że zaszło nieporozumienie gdyż w opisie zaznaczyłam że cena dotyczy jednej sztuki. Odpisała mi że "tytuł oferty wskazuje na dwupak". Nigdzie nie umieściłam takiej informacji, że sprzedaje dwupak (cena wtedy byłaby znacznie wyższa). Zaproponowałam jej aby odesłała zamówienie a ja zwrócę jej pieniądze za transakcje. A Pani mi odpisuje że "Towar otrzymany połowicznie" i "Prosi o zwrot 25zł lub uzupełnienie towaru". Straszy również że " Celowe wprowadzanie klienta w błąd jest niezgodne z wyty". Nie wiem co to "wyty" ale domyślam się że chodzi o wytyczne. Nie zdążyłam się odnieść do tego wpisu (korespondowała ze mną o godz. 21.52) gdy rano zobaczyłam Negatywną opinię z komentarzem iż "ilość zakupionego towaru nie zgodna z tytułem aukcji, sprzedawca przyznaje, ze celowo wprowadza klienta w błąd. Nie polecam" Sprzedawcy ciężko pracują na dobrą opinię. Według mnie publiczne insynuacje pod moim adresem są niedopuszczalne, tym bardziej że nieuzasadnione.  Jest to pomówienie. Chciałam zapytać co mogę w tej sprawie zrobić. 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@gosia_1966  

Nie możesz pisać w tytule aukcji 2 sztuki a w opisie, że cena za jedną. Gdybym kupiła u Ciebie też oczekiwałabym dwupaku. Powinnaś mieć w tytule Eco ściereczka, ustawiasz ilość i wtedy wszystko jest jasne i przejrzyste.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@gosia_1966 Wg mnie to Ty popełniłaś bląd umieszczając w tytule (ściereczki 2 szt > zarówno liczba mnoga ściereczki, jak i ilość 2 szt wskazuje na dwupak). Sa inne oferty tego typu gdzie w tytule jest wyraźnie napisane 1 szt. Nic dziwnego, ze kupująca, sortująca pewnie wg. "cena od najniższej" wybrała ofertę 25 za 2 szt , zamiast 24,99 za 1 szt. Powiem Ci, że gdybym nie wiedział, że w opisie jest na samym końcu "cena za 1 szt" to też mógłbym to przegapić. Tytuł powinien dokładnie określać przedmiot sprzedaży, inaczej zawsze będą problemy z kupującym

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Muszę przyznać rację kupującej.

Zamieszczenie zdjęcia przedstawiającego dwie szmaty o różnych kolorach, wraz z informacją o wielokorolowości jest działaniem na zmylenie kupującego. 

Ponadto twoja ofertę ze względu na zdjęcie Allegro połączyło w katalog z opisem (2szt) 

Uważam, że powinnaś wystawić 2 oferty o różnych kolorach, a na zdjęciu każdej z nich przedstawić dokładnie to co sprzedajesz. 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Piszesz w poście że :  Wystawiłam na aukcji "ściereczki do kurzu"(2szt.) Tupperware.

Czyli jasno wskazujesz kupującemu, że przedmiotem sprzedaży są 2 ściereczki. 

Tak, wyraźnie to wskazujesz:

Aukcja: https://allegro.pl/oferta/tupperware-eco-sciereczki-do-odkurzania-2szt-11839212130 

Przecież jasno tam widać, że zarówno w tytule aukcji, jak i w opisie wyraźnie widać, że ofertą sprzedaży są są 2 sztuki. 

Dlaczego kłamiesz, że cena dotyczy 1 sztuki? - proszę zamieść link do tej aukcji - ja widzę wszędzie 2 sztuki - w Twoich aukcjach.

49,90 zł za takie 2 ściereczki - cena jest chora i należy dziękować temu, że znalazł się jakiś "jeleń" dokonający zakupu. 50 zł za 2 kawałki szmatki - to po prostu chora cena.

 Osobiście wysłałbym kupującemu brakujące szmatki, ze stosownymi przeprosinami i jeszcze dorzuciłbym mu jeszcze ze 2 szt. gratis. tych szmatek za kilka zł. 

Ja wstydziłbym się wystawiać 2 szmatki za 50 zł . - nie rozumiem takich cen, nie rozumiem takiej pazerności sprzedawcy, ale najbardziej nie rozumiem totalnej głupoty kupującego. 

Ale cóż... obecnie trwa np. strajk kontroletów lotów. Nie wiem ile jest prawdy w ich min. zarobkach sięgających min. 45 tys. PLN miesięcznie. Oczywiście takie osoby mogą sobie pozwolić kupić ścierkę za chorą cenę 25 zł. Sorry - nawet dla takich "szych" cena 50 zł za kawałek "szmaty" może wydawać się iście absurdalną. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Wcale nie kłamie. Link który umieściłeś jest z oferty aktywnej a opisałam ofertę już zakończoną. Nie prosiłam też o ocenę czy ściereczka jest tania czy droga. Osoba która zna produkty Tupperware sama to ocen

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@gosia_1966  no ale w tytule masz napisane 2 szt i na zdjęciu też masz 2 sztuki to może wprowadzić w błąd

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Tak miałam 2 szt. w tytule ale nie 2 komplety czy dwupak. zdjęcie które umieściłam przedstawia 2 szt. i 2 kolory, które w opisie oferty były do wyboru. Gdyby ktoś zajrzał do opisu, nie byłoby nieporozumienia. Nie wszystko można napisać w tytule oferty.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@gosia_1966 Sprzedaję na Allegro już od 17 lat i nauczyłem się, żeby nazwa produktu, jak i zdjęcie odzwierciedliły całą ofertę bo:

  • klient nie musi czytać opisu
  • klient nie czyta opisu
  • klient nie musi umieć czytać
  • klient nie musi umieć czytać ze zrozumieniem.

Klient, głównie podejmuje decyzję o zakupie na podstawie

  • zdjęcia
  • ceny
  • i czasami, tytułem oferty.

Jeżeli w tytule oferty miałaś wpisane 2 sztuki i zdjęcie miało 2 szmaty, to

  • kupując ilość 1 -  klient kupuje 2 sztuki produktu,
  • kupując ilość 2  - klient kupuje 4 sztuki produktu. 
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@gosia_1966  szczerze mówiąc : jeśli w tytule miałbym napisane - 2 szt i do tego zdjęcie przedstawiałoby 2szt także bylbym przekonany że kupuje 2 sztuki

Umówmy sie ze kupując ściereczki nie czytałbym całej aukcji bo i po co. Nie ma tam żadnych istotnych parametrów które trzeba by było sprawdzić. Jeśli znam marke , ilosć i cene to tak naprawde nie ma potrzeby czytania opisu.( Który zresztą jak sie okaząło był w zupełnej sprzeczności z tytulem.)

Sciereczka to ściereczka. Jeśłi tytuł i zdjęcie przedstwaia 2 sztuki to jako kupujący spodziewałbym sie własnie tych dwóch sztuk.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@gosia_1966 Niestety, ale moi poprzednicy mają rację, a zwłaszcza @Halfrunt . Popełniłaś bład, za który musisz ponieść konsekwencje. Trafiłaś na taką kupującą. która skorzystała z okazji i nie odpuści. Negatyw już dostałaś, teraz czeka Cię dyskusja i POK, jak znam Allegro to stanie po stronie kupującej. Czasami trzeba zapłacić "frycowe" za naukę. Wiem, że to boli, ale cena jest niewielka (mnie kupujący, który wykorzystał sytuację kosztował prawie 600 zł) Wyślij jej te dwie ściereczki, załącz coś w gratisie + przeprosiny i poproś o wycofanie negatywa. Inaczej nic nie ugrasz. Ale jesteś dorosła, to Twoja decyzja.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@gosia_1966 Tak jak pisze @Ziolko39 Najlepiej potraktuj to jako lekcję ,przyjmij na klatę z pokorą i postaraj się zrekompensować klientce jej punk widzenia ,bo tylko w taki sposób możesz oczyścić swoje konto z negatywnej opinii .W  przyszłości rób czytelne opisy ,które nie będą dwuznacznie rozumowane.

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wpisy. Natomiast mam pytanie jaką mam pewność że kupująca po otrzymaniu kolejnej przesyłki wycofa negatywa? Pewno żadnej. Już potraktowałam to jako lekcję i biorę  na klatę. W przyszłości (jeżeli ją będę jeszcze miała na allegro) to z pewnością  będę bardziej uważna przy wystawianiu oferty.

oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

Żadnej. Nie ma takiego obowiązku, to jedynie kwestia dogadania się między wami.

 

Ja również uważam, że aukcja wprowadzała w błąd i kupujący ma rację, wszystko co istotne (tytuł, oznaczenie sprzedaży w kompletach a nie w sztukach) sugeruje, że w tej sytuacji powinna dostać 4 ściereczki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pewności nie ma ,ale przeprosiny i chęć naprawy często działają jak dobry balsam i warto spróbować aby sobie oczyścić konto.

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Masz rację, spróbuję. Dziękuję.

oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, spróbuję zrobić tak jak napisałeś.

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mylący opis na końcu, to może wprowadzać w błąd:

 

Opakowanie zawiera:

  • 1x ścierka do kurzu (pochodzi z opakowania zbiorczego, w którym znajdują się dwie sztuki)
oznacz moderatorów
gosia_1966
#8 Zapaleniec#

To nie jest mój opis. Nie wiem dlaczego umieszcza Pan go tutaj ?

oznacz moderatorów