anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z odczytaniem kodu kreskowego Allegro polecony

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-technika_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, czy wie ktoś jak powiększyć kod kreskowy listów poleconych Allegro ? Nadawanych bezpośrednio z Allegro, nie na stronie elektronicznego nadawcy. Drukuję etykiety na drukarce Zebra i tylko z tymi kodami jest problem, są małe i niezależnie jakie ustawię zaczernienie poczta ich nie czyta. Wydrukowane na drukarce atramentowej czyta ale nie po to mam Zebrę aby bawić się w wycinanki. Kod jest malutki, zakładam że wystarczy go nieco powiększyć - tylko jak to zrobić bez powiększania etykiety.

Jakiś pomysł ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
aukcjeLeona
#7 Wielbiciel#

Mam taką samą drukarkę i ten sam problem. 

Czy allegro może wpłynąć na PP aby kody kreskowe w etykietach Allegro mini przesyłka i Allegro przesyłka polecona były większe?

Na etykiecie jest naprawdę dużo wolnego miejsca aby te kody powiększyć. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Mnie na GK420d czyta kody na poczcie. Ale to fakt że może być z zebrami problem, po rozmowie z pracownikiem od drukarek, to on zwrócił uwagę na odwrócone kody i to, że Poczt Polska nie jest zainteresowana nadążaniem za trendami rynkowymi.

Natomiast jeśli chodzi o jakość obsługi Allegro Mini Paczka to mam wręcz wrażenie, że robią wszystko by to nie działało, jeszcze by się mogło sprawdzić i nagle Poczta Polska zaczęłaby zarabiać sama na siebie, nie.... no coś podobnego. 

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dzisiaj miałem pierwszą mini przesyłkę i faktycznie kod paskowy powinien być znacznie większy bo nie drukuje się wyraźnie na drukarce do etykiet!

oznacz moderatorów
tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Z tego rodzaju przesyłek już nie korzystam (dawniej wysyłałem przesyłki firmowe polecone, ten sam format kodu kreskowego) ale mam jeszcze narzędzie (skrypt) które stworzyłem do skalowania kodu kreskowego na etykietach Poczty Polskiej i do szybkiego wydruku etykiet (dowolnych innych przewoźników, generowanych przy użyciu Wysyłam z Allegro, nazwa pliku etykiety "label-*.pdf"). Przerobiłem je trochę żeby było bardziej przyjazne w użyciu bez potrzeby uzupełniania parametrów "na sztywno" w kodzie programu tylko w oknie z ustawieniami i w kreatorze przy pierwszym uruchomieniu. Program tylko na Windows (64 bit), testowane jedynie na Windows 10 ale na 11 też powinno pójść.

Do działania wymagane są 4 darmowe aplikacje:

- Autohotkey (https://www.autohotkey.com), skryptowy język programowania, główny program który uruchamia mój skrypt (czyli interpretuje komendy zawarte w pliku wykonując odpowiednie akcje). Do pobrania wersja 2.0 (obecnie 2.0.10).

- Ghostscript (https://ghostscript.com), interpreter PDF do odczytu i renderowania plików. Do pobrania Ghostscript 10.02.0 for Windows (64 bit) Ghostscript AGPL Release.

- ImageMagick (https://imagemagick.org), zestaw narzędzi do tworzenia, modyfikowania, konwersji grafiki w wielu formatach. Do pobrania ImageMagick-7.1.1-19-Q8-x64-static.exe

- SumatraPDF (https://sumatrapdfreader.org), program do plików PDF z obsługą z wiersza poleceń. Do pobrania SumatraPDF-3.4.6-64-install.exe

Instalujemy wszystkie programy w domyślnej lokalizacji (dzięki czemu skrypt automatycznie je wyszuka, jak nie znajdzie to poprosi o wskazanie miejsca ich instalacji), dla programu Ghostscript można odznaczyć (jedynego) checkboxa na ostatnim etapie instalacji bo jest niepotrzebny, dla ImageMagick zaznaczyć tylko 2 opcję, SumatraPDF odznaczyć wszystkie, w Autohotkey nie ma opcji dodatkowych.

Skrypt wraz ze wzorcem etykiety (mały fragment którego istnienie na etykiecie adresowej sprawdza program żeby rozpoznać że ma do czynienia z etykietą Allegro Przesyłka polecona / Allegro Mini Przesyłka, wybrałem literkę "F" przy słowie "eCommerce"). Jest możliwe że ten wzorzec się w przyszłości zmieni - będzie w innym miejscu, innej wielkości, kod kreskowy będzie w innym miejscu itp., wtedy program przestanie skalować kod na etykietach dopóki się go nie zaktualizuje. Do pobrania z https://tomsyty.pl/attachments/FastLabelPrint.zip należy rozpakować i uruchomić "**piiip**.ahk" (w Windowsie domyślnie wyłączone jest pokazywanie rozszerzeń plików dopóki się tego nie włączy, więc może być po prostu "**piiip**" z ikoną programu Autohotkey czyli literką "H". Po uruchomieniu program pokaże okno "O programie" zawierające mniej więcej te same informacje które tutaj napisałem, po jego zamknięciu zapyta o tryb pracy programu (z modyfikacją etykiet Poczty Polskiej - Allegro Przesyłka polecona / Allegro Mini Przesyłka, lub bez - jeżeli ktoś nie wysyła tego rodzaju przesyłek a chce tylko szybko drukować etykiety to wtedy pomija część kodu odpowiedzialną za wyszukiwanie wzorca w etykiecie co jest szybsze, wtedy nie ma też potrzeby instalacji Ghostscript i ImageMagick), poprosi o wybranie skrótu aktywującego wydruk, wskazanie miejsca do którego pobierane są etykiety, wyszuka zainstalowane programy i poprosi o potwierdzenie poprawności automatycznie znalezionych ścieżek do tych programów lub ręczne ich wskazanie oraz na końcu o wybór drukarki do etykiet. Po tym wszystkim program będzie działał w tle koło zegarka (zielona ikona programu Autohotkey) i oczekiwał na wciśnięcie zdefiniowanego skrótu klawiaturowego. Wszelkie ustawienia można zmienić klikając prawym przyciskiem myszy na tą ikonę i wybierając "Ustawienia". Jest w nich też opcja automatycznego uruchamiania programu przy starcie systemu.

Ze wskazanego folderu trzeba najpierw usunąć wszystkie stare etykiety (pliki których nazwa jest zgodna ze wzorcem "label-*.pdf") inaczej zostaną one wydrukowane jedna po drugiej. Program po wydruku przenosi plik etykiety do kosza a w przypadku gdyby mu się to nie udało (np. plik zostanie dodatkowo otwarty więc nie będzie można go usunąć dopóki się go nie zamknie) wyświetli stosowny komunikat, otworzy folder z zaznaczonym plikiem oraz wyłączy się, ma to na celu uniknięcie sytuacji gdy robimy jedna przesyłka za drugą i z jakiegoś powodu stara etykieta nie zostanie usunięta, a my nie patrzymy czy etykieta się zgadza i odruchowo naklejamy ją na paczkę, pobieramy następną i robimy kolejną przesyłkę i znowu drukuje się ta sama etykieta a nowa czeka w kolejce. Jak program wyświetli stosowny komunikat i się wyłączy to znak żeby zwrócić szczególną uwagę bo nie mógł usunąć starej etykiety. Podobnie z wydrukiem więcej niż jednej etykiety, to oznacza że w folderze była jakaś stara etykieta więc trzeba zwrócić uwagę która z nich jest tą którą chcemy nakleić na paczkę.

Generalnie warto też zmniejszyć trochę prędkość wydruku w ustawieniach Zebry i stopień zaczernienia dzięki czemu kod nie będzie się tak zlewał. Z czytaniem kodów na poczcie to też może być różnie, na jednych czyta bez przerabiania, na innych jest problem i trzeba przerabiać, widocznie zależy od skanera. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Wooow jestem pełen uznania i podziwu, cóż za poświęcenie...

oznacz moderatorów
e-technika_pl
#9 Pomysłodawca#

Który z tych programów polecasz do ręcznej szybkiej edycji pdf i zmiany wielkości kodu ? Tak aby go troszkę przeskalować i zapisać w takim samym formacie pdf. Na piechotkę ale przy niewielkiej liczbie etykiet będzie lepsze niż drukowanie na atramentówce.

oznacz moderatorów
tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Jak tylko sporadycznie chcesz to robić a nie chcesz korzystać z udostępnionego przeze mnie rozwiązania to Gimp, przeciągasz etykietę na skrót do Gimpa, w oknie ustawień importu wybierasz rozdzielczość 203piksele/in (taką rozdzielczość ma głowica w Zebrach przynajmniej w tych popularniejszych bo 300dpi to w dość drogich modelach jest i możliwe że w nich ze względu na większą rozdzielczość ten problem z nieczytelnym kodem już nie występuje, ale nie miałem styczności z innymi modelami więc nie wiem), odznaczasz "Użycie wygładzania". Później klikasz "R" (skrót klawiaturowy narzędzia zaznaczenie prostokątne), zaznaczasz symbol "R" na etykiecie, Ctrl+X, Ctrl+V, przesuwasz Shift + strzałka w lewo (zgrubnie) lub sama strzałka w lewo (precyzyjnie) żeby poszerzony kod kreskowy nie zachodził na ten symbol, Ctrl+H, zaznaczasz kod kreskowy, Ctrl+X, Ctrl+V, Warstwa - Skaluj warstwę, zmieniasz jednostki na %, klikasz symbol łańcucha obok żeby wyłączyć zachowywanie proporcji, szerokość 200, interpolację zmieniasz na "brak", Ctrl+H, Plik - Zastąp.

oznacz moderatorów
Axis-tech
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem, przy nadawaniu e-nadawcą problemu nie ma bo kody na etykiecie generowane są wektorowo i drukarka termiczna nie ma z nim problemu i wydruk jest ostry. Przy generowaniu etykiet bezpośrednio z Allegro kody są w formacie rastrowym dodatkowo z lekkim cieniowaniem i dlatego po wydruku jest on nieczytelny dla skanerów poczty( linie się zlewają). Próbowałem rożnych sposobów nawet generować w formacie ZPL i drukować przez stronę laberaly.com  - mam drukarkę TOSHIBA i niestety nie obsługuje ZPL więc za pomocą tej strony konwertowałem pliki na pdf i niestety tez nie pomogło.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

W opcjach e-nadawcy ustawia się rozmiar papieru na którym będzie się drukować etykiety (osobno dla przesyłek listowych i paczkowych). Tutaj podjerzewam, że Allegro ma ustawione drukowanie etykiet na papierze A4 (albo innym), co powoduje pomniejszanie kodu kreskowego na wydruku.
WzA łączy się z e-nadawcą przez API i to e-nadawca generuje etykiety, wg zadanych parametrów. Niestety nie widzę opcji ustawienia rozmiaru generowanej etykiety z poziomu API, trzeba to zrobić z poziomu e-nadawcy. Przez API można tylko ustawić DPI i są tutaj dwie możliwe opcje, 300 dpi i 203 dpi oraz format ZPL lub PDF.

oznacz moderatorów
e-technika_pl
#9 Pomysłodawca#

Info dla innych sprzedających z tym samym problemem , problem daje się ominąć drukując etykietę na drukarce etykiet Zebra  wpisując wartość 125 w okienko opcji drukowania "skala niestandardowa". Kod będzie powiększony i widoczny dla skanerów poczty (sprawdzone), Etykieta lekko poobcinana po bokach ale wszystko co konieczne jest czytelne. Nie ma znaczenia czy etykieta błyszcząca czy matowa. Ważne że nie trzeba drukować na zwykłej drukarce. Tak czy owak cały czas czekamy na jakiś sensowny ruch z PP czy też nacisku Allegro na PP aby problem naprawić.

oznacz moderatorów
e-technika_pl
#9 Pomysłodawca#

jak wyżej

oznacz moderatorów