anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z odsykaniem pieniedzy za zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
mariola1610
#9 Pomysłodawca#

Witam. Mam problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot produktu.Kurtkę ,którą zamówiłam odesłałam jeszcze tego samego dnia ,którego przyszła.Oczywiście od razu wypełniłam tez oświadczenie o zwrocie. Termin 14 dni minął dwa dni temu.Sprzedający w dyskusji założonej na allegro przyznał,że moja paczka dotarła do nich już 10 dni temu,ale muszę uzbroić się w cierpliwość ponieważ termin 14 dni nie obowiązuje w czasie epidemii, a oni mogą zawiesić działalność i wtedy nie będą obsługiwać żadnych zwrotów.No cóż ,ale sprzedaż gdy przesyłka była z góry opłacona poszła bardzo szybko.Czy to prawda ,że sprzedający może opóźnić mi zwrot pieniędzy z powodu koronawirusa? Ile czasu  takim wypadku miałabym jeszcze czekać na kasę?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
pinsplash
#21 Demiurg#

@mariola1610 Nie, nie może. Mam nadzieję że nie zamknęłaś dyskusji? Poproś pracownika Allegro o interwencję.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mariola1610
#9 Pomysłodawca#

Nie zamknęłam dyskusji.Sprzedający napisał mi ,że dostanę odpowiedź na zwrot w ciągu najbliższych kilku dni.Obawiam się ,że będzie teraz wymyślać inne problemy ,ponieważ napisał mi ,że muszą sprawdzić czy kurtka nie była używana itp.Sprawdzają to w sumie już 10 dni.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Co na to pracownik Allegro w Dyskusji? Pozwala na takie nadużycia?

oznacz moderatorów
mariola1610
#9 Pomysłodawca#

Mimo,że jestem użytkownikiem allegro już około 10 lat drugi raz prowadzę taką dyskusję.Za pierwszym razem sprawa została rozwiązana już po pierwszej wiadomości.Muszę chyba sama zgłosić to pracownikowi allegro?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Oczywiście - jest tam taka opcja, poszukaj. W przeciwnym razie sprzedawca będzie Cię zwodził i grał na nosie.

oznacz moderatorów
mariola1610
#9 Pomysłodawca#

A 14 dni to dni robocze czy zwykłe?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zwykłe, kalendarzowe.

oznacz moderatorów
Joasik
#7 Wielbiciel#

A 14 dni na zwrot pieniedzy liczy sie od momentu zgłoszenia zwrotu czy od dnia dostarczenia towaru do sprzedajacego?

oznacz moderatorów
mariola1610
#9 Pomysłodawca#

Od momentu odstąpienia od umowy tzn,zgłoszenia,ale sprzedający może poczekać aż odeślesz produkt.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bzdury wypisuje, terminy obowiązują - wzywaj w Dyskusji na pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów