anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wysyłką Pocztą Polską - Błąd: Produkt (Pocztex Kurier 48 (Przesyłka biznesowa) (852))

Eskim83
#10 Popularyzator#

Witam

Klient zakupił PP i wybrał "Allegro Punkty Poczta pobranie". Nadaję na własnej umowie. Podczas próby wygenerowania listu wyskakuje błąd:

Błąd: Produkt ('Pocztex Kurier 48 (Przesyłka biznesowa) (852)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A. (6)

Korzystając z BL dostałem dodatkowo informację:


Informacje dodatkowe:
[PL] Informujemy, iż z dniem 1 Listopada Poczta Polska wycofała usługi Kurier 48 oraz Kurier 24. W te miejsce należy używać usługi 'Pocztex 2.0 Kurier' oraz 'Pocztex 2.0 Na dziś', również dla przesyłek [promocyjnych] Allegro.
W celu nadania przesyłki do punktu odbioru należy użyć usługi 'Pocztex 2.0 Kurier'.

Prośba o pilne sprawdzenie tematu, aby przesyłka wyszła chociaż jutro: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Eskim83
#10 Popularyzator#

Po godzinie walki się udało obejść problem przez e-nadawcę - konwertując to na Pocztex 2.0. Niemniej nie likwiduje to problemu z nadawaniem przez Allegro.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Eskim83 Podaj mi proszę numer zamówienia, którego dotyczy ten problem z nadaniem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Tak, Allegro Punkty Poczta, Żabka - płatność przy odbiorze. Tego się nie da nadać przez "Nadaj z Allegro". Da radę przez enadawcę - pojawia się możliwość "konwertowania na Pocztex 2.0"

Dodatkowo powinna być informacja w tym miejscu, że wymaga to posiadania własnej umowy z PP (słówko Allegro+nazwa dostawcy sugeruje coś innego). Proponowałbym nawet wyłączenie możliwości ustawienia, jeżeli nie jest dodana chociaż umowa w ustawieniach.

Przy okazji, mam 2 lokalizacje z których wysyłam towar i aby wysłać PP z innej placówki pocztowej to najpierw muszę usuwać poprzednią w ustawieniach (w ustawieniach miałem 2 placówki pocztowe, ale podczas nadawania przez Allegro nie mogę wybrać z której chcę nadać - pola "zmień" w urzędzie nadania nie ma.

oznacz moderatorów