anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Promocja na przesyłki z Polski do wybranych krajów Unii Europejskiej

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 22 lutego do 22 maja 2022 r. możecie skorzystać z promocji, w ramach której obniżyliśmy ceny zagranicznych metod dostawy Allegro Standard – wysyłka z Polski za granicę, nadawanych za pomocą narzędzia Wysyłam z Allegro.

Ceny przesyłek podczas promocji

Metoda dostawy
Dotychczasowy koszt za przesyłkę do 10 kg
Koszt za przesyłkę do 10 kg w trakcie promocji
Allegro Kurier DPD Austria
34,99 zł
16,99 zł
Allegro Kurier DPD Chorwacja
86,99 zł
17,89 zł
Allegro Kurier DPD Czechy
16,99 zł
14,29 zł
Allegro Kurier DPD Dania
69,99 zł
61,99 zł
Allegro Kurier DPD Finlandia
86,99 zł
77,99 zł
Allegro Kurier DPD Holandia
25,99 zł
12,49 zł
Allegro Kurier DPD Litwa
21,99 zł
16,09 zł
Allegro Kurier DPD Luksemburg
59,99 zł
41,99 zł
Allegro Kurier DPD Niemcy
25,99 zł
12,49 zł
Allegro Kurier DPD Rumunia
59,99 zł
12,49 zł
Allegro Kurier DPD Słowacja
16,99 zł
14,29 zł
Allegro Kurier DPD Słowenia
34,99 zł
17,89 zł
Allegro Kurier DPD Węgry
16,99 zł
11,59 zł

 

Warunki dopłaty do przesyłek powyżej 10 kg są takie, jak w standardowym cenniku.

Jak promocja wpływa na cenniki dostaw

Zmieniliśmy maksymalne ceny, jakie możecie ustawić w cenniku. Dzięki temu kupujący zapłacą mniej za przesyłkę do wybranego kraju Unii Europejskiej. Szczegóły znajdziecie w tabeli:

Metoda dostawy
Dotychczasowa maksymalna cena w ofercie
Maksymalna cena w ofercie w trakcie promocji
Allegro Kurier DPD Austria
39,99
18,99
Allegro Kurier DPD Chorwacja
99,99
19,99
Allegro Kurier DPD Czechy
19,99
15,99
Allegro Kurier DPD Dania
79,99
68,99
Allegro Kurier DPD Finlandia
99,99
86,99
Allegro Kurier DPD Holandia
29,99
13,99
Allegro Kurier DPD Litwa
25,99
17,99
Allegro Kurier DPD Luksemburg
69,99
46,99
Allegro Kurier DPD Niemcy
29,99
13,99
Allegro Kurier DPD Rumunia
69,99
13,99
Allegro Kurier DPD Słowacja
19,99
15,99
Allegro Kurier DPD Słowenia
39,99
19,99
Allegro Kurier DPD Węgry
19,99
12,99

 

Stopniowo wprowadzamy zmiany w ofertach

Automatyczna zmiana cen we wszystkich ofertach może nam zająć kilka dni. W tym czasie może się zdarzyć, że kupujący trafi na ofertę z ceną sprzed promocji. W takiej sytuacji zapłaci dotychczas obowiązującą kwotę, ale sprzedający rozliczy tę wysyłkę już w promocyjnej cenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

👍czas pomyśleć o obniżeniu prowizji od kosztów przesyłki .

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Ja ostatnio skasowałem wszystkie przesyłki zagraniczne z dopiskiem Allegro :). Nie widzę sensu płacić prowizji od kosztów wysyłki czasami wyższej niż od sprzedaży przedmiotu.

oznacz moderatorów

Tanimarket_pl
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczenia vat od sprzedazy za granicę. Czy musze sie starać o zagraniczne "NIPY" czy wystarczy polski?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tanimarket_pl Tę kwestię musisz skonsultować z własnym biurem księgowym. My, jako serwis nie udzielamy tego typu informacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A w którym miejscu jest ta promocja ? Bo ceny to nadal  macie absurdalne. ? Do tego powiązane z Allegro ? Do którego wstyd coraz częściej sie klientom przyznawać .

oznacz moderatorów

Filtrant
#9 Pomysłodawca#

A gdzie można zamówić wysyłkę zagraniczną za kilkanaście zł ?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No tylko w Allegro 😉  Bierz bo promocja 😉  To że poźniej za to odpowiesz przed skarbówką i paroma innymi instytucjami  to przecież możesz zawsze  zgłosić do Allegro . Tam ci pomogą 😉

oznacz moderatorów

Filtrant
#9 Pomysłodawca#

Ja tak na poważnie pytam a nie dla śmiechu 😛 Jak coś to zawsze mogę za 42k sprzedawać zanim mnie 23% zaboli.

Na Allegro to są jasne ceny ale poza serwisem....

Ale np. na Furgonetce są o wiele wyższe ceny, DPD bezpośrednio nie sprawdzałem ale zakładam że trzeba 30.000 paczek miesięcznie obracać żeby się ceny rozsądne robiły...

Widziałem jakąś firmę co zbiorczo wysyła paczki do innych krajów i potem rozsyła lokalnymi kurierami, ale jakoś mnie to nie przekonuje.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A ja poważnie odpowiadam bo do lat sprzedaje , Mam swoich kurierów i umowy od lat  wyrobione  uczciwe. Więc to co oni tu proponują jako jakieś okazje to co mam zrobić ? Rozbawiają mnie do łez 😉

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ nie udzielacie informacji czy sprzedaż na allegro za granicę jest zgodna z polskim prawem

fajne to

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Nie, nie udzielamy informacji jak rozliczyć VAT we własnej firmie. Takie kwestie należy konsultować z biurem księgowym. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ja wiem jak rozliczyć. Jestem zarejestrowany w procedurze OSS.  Więc kupujący u mnie Hiszpan powinien widzieć że płaci 21 % VAT, Niemcy 19 VAT itd.. A wasz formularz na sztywno podaje 23% VAT . Można sobie przez to narobić kłopotów przekraczając limit. Limit który od niedawna zmniejszył sie drastycznie. Teraz to chyba raptem 10 tyś euro i to nie na jeden kraj ale na całą Unię. A nie wszyscy o tym wiedzą.

oznacz moderatorów

Filtrant
#9 Pomysłodawca#

@eightbitclone2 a patrzyłeś jak to wygląda z punktu widzenia kupujących ? Bo Allegro nie może zgadnąć jaką stawkę stosujesz - rozsądniejsze jest by podawali klientom brutto a ty sam VAT rozliczasz - wtedy też ma sens OSS od 1go dnia bo VAT w Polsce jest jednym z najwyższych.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Daj spokój. Allegro ma to gdzieś jak zwykle. A ja za nich nie mam zamiaru karku nadstawiać.

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Jeżeli ustawię w panelu wysyłek dostawę za granicę na 0,00 i w ofercie cenę wysyłki 0,00  to czy będę miał możliwość wysyłać np do Niemiec cenie z tej promocji 12,49zł ?

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Tak są limity. 

Jeśli natomiast miał byś punkt zwrotów na terenie danego kraju to VAT musisz mieć od razu. W każdym kraju gdzie paczka leży chociaż 24h. Tak samo jak przekroczysz ów limit. 

Nie chcę skłamać ale chyba jest to 100k Euro

 

 

 

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

@eightbitclone2  Poprawiam się. Tak jest to 10k EURO 🙂 I jak pisałeś faktycznie ważne są przecież stawki VAT! 

oznacz moderatorów

SLaNg19
#8 Zapaleniec#

jak rozliczyć taką wysyłkę z US, jeżeli ceny mamy brutto a kupujący rozlicza VAT u siebie w kraju? 

oznacz moderatorów