anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę numer telefonu .

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Taką  widomość otrzymałem . Sprawdziłem nie był dokonywany zakup u mnie z tego nicku .

Na wszelki wypadek poprosiłem i rozwinięcie tematu w ciągu wiadomości , numeru nie podałem /. 

Jak zachować się na przyszłość w takiej sytuacji .

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, czy możesz załączyć zrzut ekranu z wiadomością, na której będzie widoczny login kupującego? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 kupujący ,  widać ewidentnie , konto od lat .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Co jest dziwnego w takiej wiadomości? Allegro poukrywało telefony sprzedawców, więc kupujący prosi o podanie 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, podjęliśmy pewne działania zapobiegawcze w stosunku do wskazanego konta. Jeśli na koncie doszłoby do włamania i podałbyś numer telefonu, mógłbyś otrzymać fałszywe linki poprzez np. WhatsApp. Na wszelki wypadek sugeruję neutralną odpowiedź bez podawania samego numeru. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma @mdrogeria 

Trochę paranoja. Czyli jak klient poprosi mnie przez CW o numer telefonu bo go nie widać to mam mu napisać, że nie podam bo się boję? 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

czesci_truck
#9 Pomysłodawca#

przecież to oczywiste ze nie chodzi o żadne bezpieczeństwo 😂

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@czesci_truck Chodzi - o bezpieczeństwo finansowe serwisu Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 🥀 nie o to mi chodziło .... bardziej o konsekwencje ze strony allegro jeśli numer podam pytającemu . Co do fałszywych linków ... może i tak , ale osoby o kolorze włosów podobnych mojemu raczej na takie numery się nie nabierają .

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#
o co chodzi z tym kolorem włosów? 🤔
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@domkar04  No i kto tu jest blondynką? (a może dresiarzem blondynem ?)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

domkar04   br.

miałem na myśli i mam na głowie siwe , mocno siwe włosy 🤢

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, rekomendujemy korzystanie z formularza kontaktowego. Dążymy do tego, aby oferta wyczerpywała wszelkie pytania przedzakupowe, klient nie musiał się kontaktować ze sprzedawcą, a sprzedawca wkładać wysiłku w odpowiadanie klientowi. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu kupujący prosi Cię o Twój numer i chcesz go podać - to Twoja decyzja, czy to zrobisz.

W przypadku kontaktu telefonicznego może pojawić się pokusa, aby transakcję sfinalizować poza platformą - przypominam, że tego typu działania są sprzeczne z regulaminem, jak również narażają obie strony na niebezpieczeństwo fraudu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ELEKTROFUKS
#9 Pomysłodawca#

Raczej chodzi o to, że pieniądze nie trafią do Allegro, a nie o żadne bezpieczeństwo. Gdyby Allegro było taką bezpieczną platformą nie byłoby tu tyle tematów o oszustach, przekrętach, wyłudzeniach itd. 

oznacz moderatorów