anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja allegro

oponyoffroad_pl
#7 Wielbiciel#

Witajcie. Wiem, że logika w przypadku allegro, to często trudny temat, ale jednak o nią zapytam. W przypadku moich produktów, prowizja to 5,5%. Sprzedaje produkty pojedynczo, bo przecież klient nie zawsze potrzebuje komplet 4 sztuk (opony). I tak, w przypadku produktu w cenie 1.000 zł. Sprzedaje, w ramach jednej transakcji, 4 sztuki opon i płace prowizję 220 zł. Sprzedaje 4 sztuki opon jako komplet (zestaw, jak zwał tak zwał) i płacę prowizję 120 zł (działa prowizja maksymalna). I w jednym przypadku i w drugim przypadku jest to jedna transakcja.  Róznica polega na tym, że w pierwszym przypadku prowizja maksymalna odnosi sie do 1 sztuki a w drugi do kompletu. Nie uważacie, że to jest delikatnie mówiąc naciaganie. Pomijam juz fakt, że akurat w mojej branży, wysokość prowizji skutecznie zabija marżowość.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@oponyoffroad_pl Przykro mi, ale w takiej sytuacji nie ma możliwości innego naliczenia prowizji. Jest ona naliczana zależnie od sztuk sprzedanego przedmiotu. Komplet opon jest traktowany jako jedna sztuka, a osobne opony jako 4 sztuki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów