anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PROWIZJA - Jak sprzedać produkt za 1zł z wysyłką inpost paczkomat nie tracąc na nim?

LifeMode
#7 Wielbiciel#

 

Witam,

 

Macie jakieś porady aby sprzedać produkt z wyróżnieniem za 1 zł z dostawą inpost paczkomaty (koszt wysyłki standardowy 8,99 zł) i na nim coś w ogóle jeszcze zarobić? Czy waszym zdaniem doliczanie wysyłki do całego kosztu zamówienia i później odjęcie od tego prowizji nie powinna się zacząć od np. 40 zł?

prowizja.png

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@LifeMode temat wałkowany, tak jest i nie trać czasu na gdybanie 🙂 podnieś ceny towaru i zapomnij 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LifeMode
#7 Wielbiciel#

To dlaczego tego nie zmienią? Rozumiem że pieniądze dla serwisu są najważniejsze ale takie okradanie sprzedających to lekka przesada

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LifeMode jakie okradanie ?  jak nie podniesiesz cen to dołożysz, jak doliczysz do towaru zapłaci kupujący 😄 przecież nie pracujesz charytatywnie tylko żeby zarobić !

Tak se wymyślili ich sprawa, ceny już na allegro zaczynają się wyższe niż w sklepach stacjonarnych czy internetowych, a wchodzą na rynek nowe serwisu z lepszą prowizją i bez cudów z wysyłkami 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LifeMode
#7 Wielbiciel#

Mam nadzieję że ktoś ich w końcu sprowadzi na ziemię 😉

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LifeMode Nie ma sposobu, nie sprzedawaj towarów za 1 zł, rób zestawy po kilka, kilkanaście sztuk takich przedmiotów, wtedy nie stracisz. Allegro liczy prowizję także od kosztu wysyłki.

Nie podnoś cen za pojedyncze sztuki, nie tędy droga, nie da się przerzucić wszystkiego na kupujących, jak radzą Ci inni sprzedawcy.

oznacz moderatorów

LifeMode
#7 Wielbiciel#

Chodzi mi bardziej o osobę prywatną która ma np. do sprzedania 10 używanych zabawek po 1 zł i chce je wysłać tylko i wyłącznie paczkomatem inpost to co wtedy jak zobaczy że nie zarobiła z jednej zabawki 0.75 gr tylko musiała jeszcze dołożyć do sprzedanych rzeczy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LifeMode to wystaw na allegro lokalnie 🙂  to chyba nie ta kategoria postu  Zaawansowani Sprzedawcy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@LifeMode i oto chodzi. Nie kupować używanych zabawek tylko nowe. Mój stary znajomy mawiał: "Ja chce tylko to co się urwało. Mały miś, małe ucho. Duży miś, duże ucho"

oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

@LifeMode Można na allegro lokalnie wystawić, tam nie ma prowizji od wysyłki, prowizja od zabawki za 1 zł.  wyniesie 8 groszy 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Przecież nie ma już zarobku na towarze za 1 zł.

Warto to skalkulować przed sprzedażą.

Koszty: prowizja, koszt opakowania, czas - przecież to wszystko przewyższa zysk.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów