anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Teraz połowa robi darmowe paczki to przy wyszukiwaniu nie ma już na zielono podświetlenia DARMOWA DOSTAWA 🤣🤣🤣 Wkurzyli się bo za mało haraczu ściągną, to teraz za podświetlenie trzeba dodatkowo płacić, na każdy grosz coś zrobią po złości, to typowe złotówy. Nie Polskie Allegro, a każdy mądry wie [edycja] tak się zachowuję, co [edycja] nawet swoich biedniejszych od setek lat. I to są właściciele Allegro powiązani jeszcze z innymi [edycja] w naszym kraju. Zakładam na nich 2 sprawy jedna o nielegalne prowizję od paczek, a druga jak dostaje zwroty to nie oddają w większości prowizji i podkładają jakiś kupujących by mi obniżać sprzedaż jak idzie za dobrze. I nigdy na z 10 razy około, nie byli po mojej stronie, a miałem nie  jeden dowód że to kłamstwa kupujących i inne bezprawne negatywy za nic, raz nawet towar zostawić chciałem i oddać pieniądze to nie negatyw i ktoś specjalnie nie odpowiadał. Albo po 8 miesiącach zgłoszenie, że paczka nie dotarła, a szczęście chciało, że to poczta i akurat kwitek miałem pod nosem z innymi i tam to 9 miesięcy można sprawdzić status i był odbiór z poczty i nawet sms na jej numer wysłany by odebrać. To szybko kasowała dyskusję i wiadomości. A wrzuciłem screeny z odbiorem i napisałem o dowodach to allegro nic z tego bo to ich człowiek pewnie był. A negatywy jak wystawiali to śmiechu wartę i też próby były wyłudzenia za skasowanie negatywów co z tego Allegro też nic nie robi. Pójdzie to przez mojego adwokata i przez rzecznika praw konsumenta. A jak będzie trzeba trafi to do telewizji, a już byłem w innym temacie ostatnio.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

ja tak robię - każdy kto wybierze opcję inną niż paczkomat za 0 jest informowany, że all juma jego kasę i sprzedajacy musi dokładać - wykupienie smarta nawet na miesiąc tylko za 8,99 nic nie kosztuje bo wtedy paczkomat 0 a sprzedajacy nie jest rżnięty

oznacz moderatorów

SMA_MBODY
#9 Pomysłodawca#

Może poprostu chodzi o to żeby ceny na allegro poszły w górę. Nie raz jest sytuacja, że przychodzi klient do sklepu stacjonarnego i mówi że "na allegro jest taniej". Nie raz sam zamawiam na allegro produkty taniej niż od producenta.

Jedynie rozwiązanie w tej sytuacji to podniesienie cen na allegro. Gdy będą wyższe ceny na allegro, to ludzie będą robić zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych w których będą mieli taniej. U mnie klient w sklepie stacjonarnym na dzień dobry dostaje rabat -10%.

Zamiast klikać kup teraz warto zadzwonić do sprzedawcy i zapytać o rabat, lub sprawdzić cenę w sklepie internetowym sprzedawcy. Zacznijmy wspierać sklepy internetowe 😉 

oznacz moderatorów

AtomicList0
#2 Obserwator#

To jakaś tragedia żeby sprzedawca musiał dokładać do przesyłki bo ALLEGRO pobiera sobie opłaty za wysyłki !

Jakaś skarga publiczna ? wspólna ? kto chętny  ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

AtomicList0 Wczas się obudziłeś , tak jest i raczej się nie zmieni . To ich podwórko i zabawki również . .

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@AtomicList0 Do kogo miała by być skierowana ta skarga?

Najwyższy od 1939 jest na urlopie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@AtomicList0 Wszystko to jest według allegro dla dobra klienta który jest panem i jemu należy chylić czoła ,jeśli jesteś oburzony jako klient to skargi kieruj do tych którzy to dla twojego dobra zrobili jeśli sprzedajesz to masz gorzej bo płacisz podatki ,prowizje zwykłe i za wysyłki wysyłasz,pakujesz,dostarczasz do punktów za swoje .

oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

Może nie do końca.

https://www.money.pl/gospodarka/allegro-pod-lupa-uokik-byly-skargi-sprawdzamy-czy-dziala-uczciwie-65...

Prowizje, kombinacje, dziwnie się to zbiega z giełdowym startem. Nawet w tym filmie pada taka informacja.

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Ja nawet na telewizje 🤣

oznacz moderatorów

Cezslaw1
#8 Zapaleniec#

Pytam się czy to uczciwe praktyki potrącanie prowizji od ceny produktu +koszt wysyłki w sytuacji gdy klient zamawia więcej niż jeden przedmiot i dla każdego wybiera formularz wpłaty i dostawy? Od razu naliczacie prowizję, a klient potem wrzuca wszystko do jednego koszyka i wybiera dla tego koszyka opcję wysyłki. W moim przypadku klient kupił 4 przedmioty za łączna cenę 21 zł. Allegro od razu naliczyło prowizję 6, 31 zł. Potem klient wybrał jedną opłatę wysyłki 13, 80 zł. 21+13,80 =34,80 zł. Od tej kwoty 15 (sic!)% prowizji to 5,22 zł. 6,31 - 5,22  daje 1,09 zł dodatkowo naliczone na niekorzyść sprzedawcy. Zastanawiam się czy w tej sytuacji naliczanie prowizji od kosztów wysyłki jest w ogóle zgodne z prawem jeśli możliwe jest w takim systemie oszukiwanie sprzedawców. 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

a umysłowe ćwierćwałki allegrowe miały nadzieję, że to obniży koszt wysyłki - jakim trzeba być ułomnym w matematyce aby mieć takie nadzieje? ostatnie pomysły allegrowe to pokaz niczym niepohamowanej pazerności - typowa chamówa

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Super trafione w sedno, to panowie z długimi wiadomo co 😂

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

za Smarta ktoś musi płacić będziemy płacili my kwotę w 100% kolejne podwyżki to kwestia czasu .Sam rezygnuje ze sprzedaży drobnych rzeczy to się nie opłaca prowizja od transporty dobija drobnice .Podkreślam ze sprzedaż przedmiotu za 1zł to 25% prowizji dla allegro  do tego dochodzą prowizje za transport dzisiaj miedzy 18- 23godziną  70% mojej sprzedaży jest po stracie jeszcze muszę do tego dopłacić czemu bo większość sprzedaży to kwoty 19-25 zł .

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Przy grach do komputera między 19 a 25 zł właśnie nie zmieniała się prowizja, a nie wiedziałem, to lepiej dać za 25 niż mniej. A w innych rzeczach np. Bielizna, spodnie to zmienia się prowizja przy każdych podniesieniu nawet 10 - 20 groszy. I czemu to tak jest, przy wystawianiu od 1 zł też straciłem i dopłacałem do tego i do pakowania. Ale choć pozytyw był zawsze. Choć i tak ich nie mam większość bo już znikły, a inne jeszcze za stare Allegro.

oznacz moderatorów

A_L_L_T_R_A_D_E
#8 Zapaleniec#

Podziękujmy takim sprzedającym, jak ten. https://allegro.pl/oferta/1000kg-zgrzewki10k-brykiet-torfowy-wegiel-eko-opal-7620393818

Koszt tony brykietu to 110zl a wysyłka ponad 600... Powinni być eliminowani z rynku, bo to nieuczciwa konkurencja. Powinien płacić po 60zl prowizji od sprzedanej tony a płaci 11zł. Allegro zamiotło wszystkich takich cwaniaków, razem z uczciwymi sprzedającymi. 

Ja handluję bardzo tanimi produktami. Produkty od 1,60zl. Przy wysyłce za 8,99 bez smarta, wartość prowizji ( 11%, to obecnie 2 grosze a po zmianach z wysyłką 1,06zl. Przy wysyłce za pobraniem kurierem za 15,47, to 1,71zl prowizji a więc więcej niż  równowartość oferowanego produktu!!! Jak tylko zmiany wejdą w życie, trzeba będzie zwijać żagle. Allegro stało się tak niestabilne w swoim profilu biznesowym i tak nieprzewidywalne, że szkoda czasu na wdrażanie integracji i logistyki sprzedaży na tym portalu. 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

W mojej kategorii są produkty warte w na polskim rynku 1-10zł (z 80% moich produktów jest tyle wartych na polskim rynku) a mimo to allegro wprowadziło kiedyś minimalną prowizję 1,5zł, a teraz podniosą do 2zł. Tak więc i tak masz dobrze że nie masz minimalnej prowizji. Bo komu ja sprzedam moje produkty warte na polskim rynku 1-10zł  - zmieniając cenę na 7-17zł? Kto to kupi skoro wszędzie poza allegro jest taniej? Prowizja jest niby 8% ale przez prowizję minimalną 2zł w 80% moich aukcji tak naprawdę wynosi 10-50% Komu to się opłaca? Jaki mają w tym interes? Zwłaszcza że praktycznie ich sklep nie robi konkurencji w mojej kategorii. Niby ich sklep chce uzupełniać asortyment żeby wszystko na allegro było, to zobaczy dopiero jakie będą braki w mojej kategorii jak większość firm się wycofa, bo ich aukcje będą bez popytu. Bo za drogo dla klientów przez złodziejskie prowizje.

oznacz moderatorów

pawel_krysiak
#7 Wielbiciel#

Jakiego rodzaju asortymentem handlujesz?

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

starsze gry komputerowe bez nowości, gdzie nawet 90% się łapie na większą prowizję niż mam w swojej kategorii, bo żeby mieć prowizję 8% to muszę sprzedać przedmiot za 25zł a przeważnie prowizja wychodzi 10-50% 😉

oznacz moderatorów

e-tykon
#8 Zapaleniec#

IMHO to jest po to, zeby przekonać naiwnych sprzedawców, żeby oferowali darmowe wysyłki kurierskie i ......... dokładali jeszcze więcej. Taki kolejny myk na pozbycie się mniejszych sprzedawców, bo oni zabierają klientów "partnerom VIP", którzy mają ponegocjowane ze spedytorami odpowiednio niskie stawki i nie dołożą do takiej oferty. Wymyślili to zresztą całkiem "sprytnie", podnieśli limit, tak żeby mieścił się w nim np kurier InPost. Przy sprzedaży tańszych przedmiotów będzie trzeba usunąć takie opcje, żeby nie ponosić strat. W sumie trzaby jakiegoś sprytnego prawnika zapytać, czy takie działanie nie podpada pod jakiś paragraf (bezpodstawne wzbogacenie, wyłudzenie działanie na szkodę itepe)

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Jak czytamy w aktualnościach: "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego."

Czytam ponownie: "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów (...) prowizją od sprzedaży obejmiemy koszty dostawy".

No nie! To spowoduje, że z automatu tam gdzie się da musimy podnieść koszty dostawy (nie obniżyć! skąd taki pomysł?), aby rekompensować prowizję. Gorzej, że są oferty, gdzie nie można podnieść ceny powyżej pewnego poziomu (np. Allegro paczkomat, max 8,99zł). No i to jest skandal. Bo z góry wiadomo, że zapłacimy 8,99zł plus prowizja, a możemy od klienta maksymalnie skasować 8,99zł.

Jak już bardzo Wam się ten SMART nie spina i bardzo musicie podnieść ceny to przynajmniej:

1) Pozwólcie nam podnieść koszty wysyłki, tak żeby wyjść chociaż na 0. Na 0. Już te koperty, folie itd kupimy za swoje, jak dotychczas.

2) Nie wmawiajcie nam, że robicie to " "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów". Odrobinę szacunku.

 

oznacz moderatorów