anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

Highlighted

Odp.: Koszty dostawy

#12 Orędownik#

Jak nie jedziesz na smarcie to dolicz do dostawy jak masz smarta to trzeba doliczyć do towaru 😄

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

proste , szybkie odpowiedzi,dla ludzi ,którzy przez lata zżyli się z klientami,nie każdy potrafi rżnąć  klienta tak jak  Allegro,które z dniem Allegro.pl dokłada ,dokłada i dokłada prowizje,wszystko ma swoje granice , balon pęcznieje aż pęknie i tak się stanie z Allegro.

Media , klienci,biznesmeni są poruszeni haraczem za coś co nie jest przychodem, zapewne znajdzie się ktoś kto zrobi konkurencyjną platformę sprzedaży i na Allegro "ostatni zgasi światło",bo odejdą sprzedawcy a wraz z nim klienci!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

haracz od wysyłki to juz 100% przegiecia , mam nadzieje ze **piiip** szybko wystartuje u nas i sprowadzi na ziemie pomaranczowych. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

Do towaru raczej nie bardzo bo jak klient odbiera osobiście to dlaczego ma pokrywać koszt którego nie ponosi? To raczej mało logiczne

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

A ilu klientów na Allegro odbiera towar osobiście?! 0,4 - 0,6 %?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Jeśli Klient chce odebrać osobiście i zależy mu na cenie to nie kupuje na allegro tylko dzwoni i od razu dostaje rabat -10% (prowizja allegro) na dzień dobry 😉

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

Ech, nie wiem co o tym myśleć, może allegro chce wymusić na sprzedawcach konkretny towar i żeby były tylko wysyłki smart albo żeby to sprzedawca pokrywał koszty wysyłki. To już się kupy nie trzyma. Podniesiemy ceny, to pewnie sprzedaż spadnie, bo nie ma szans, żeby tego kupujący nie zauważyli, że nagle całe allegro podniosło ceny towaru, gdzie będą prawie równe z cenami w sklepach stacjonarnych i będzie lawina doniesień kupujących, gdzie oczywiście kto dostanie po łapach? Oczywiście SPRZEDAJĄCY 🤣🤣🤣

A może allegro zakłada, że wszyscy kupujący będą płacić za smart, może chcą się pozbyć drobnicy albo małych sprzedających, zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać...

Bardzo ciekawe jak te allegro będzie wyglądać w czerwcu 😉

MOŻE nie będzie tak źle, prowizja jest stała dla wysyłek, więc jak ktoś przykładowo poza smart ma kuriera 18zł w jakimś małym AGD (5%), to zawsze płaci 0,90zł, więc w rezultacie zawsze będzie podstawowa prowizja +0,90zł. Teoretycznie więc ceny "zwykłych" towarów powinny skoczyć 1-3zł w górę. Różnicy to nie zrobi jedynie tym, co mają VIPa i TOPa.

Bardziej mnie martwi jak to będzie ze sklepami sprzedającymi towar po < 2,00zł lub ci, co mają spore gabaryty...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

gdyby była solidarność wśród sprzedających nie poczynali by sobie z nami w taki sposób. Jest jak jest więc hulaj dusza końca podwyżej nie ma

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Jestem solidarna, chętnie dołaczę do zdecydowanego  protestu, skierowaniu sprawy do wyższych instancji, ale ktoś jeszcze chętny ?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Należy ich zgłosić do ochrony konkurencji i konsumenta 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Może się skrzyknąć i na tydzień zawiesić sprzedaż - to nas zauważą.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Już to pisałam tutaj. ja kończę definitywnie w połowie czerwca - będę stratna ( dużo się sprzedaje drobnicy 1zł 2zł, ) jak policzyłam prowizja od sprzedaży plus prowizja od wysyłki) jakieś 150zł. kategoria antyki czyli 10%, poczta polska 15zł. ciesze sie tylko że poinformowałam klientów, którzy pójdą za mną na nowy portal. nikt mnie nie będzie okradał i robił łaski, bo w końcu za wszystko sie płaci, nic nie jest za darmo.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

u mnie jest to samo PRZYKLADOWO ALLEGRO ZABIERA NA JEDNYM PRODUKCIE U MNIE PONAD 10ZŁ PROWIZJI A MI ZOSTAJE 4 ZŁ ZAROBKU.TO ZŁODZIEJSTWO I PO 8 LATACH KONCZE Z NIMI DZIALALNOSC

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

jestem za

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

na pewno się tym zmartwią

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

Od kiedy allegro płaci za smarta, pokrywamy to my, z prowizji jaką od nas pobiera.

Policz o ile wzrosła prowizja od transakcji, od kiedy  pojawił się smart?

Jedno jest pewne , w ten sposób na kosztach przesyłki już nikt nie zarobi.😎

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

DarkStoorM
"zostaną tylko ci, co sprzedają bez marży żeby tylko obrót trzepać" - mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Jaki sens ma trzepanie obrotu bez marży? 0% marży od 1000000 PLN to nadal 0 PLN.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

@Grendel66  Zapomniałem dopisać, że chodzi głównie o dużych sprzedawców, którzy okresowo nie boją się sprzedawać bez zysku, żeby jedynie nabić popularność produktu. Opiekun u pewnego hurtownika sprzedał mi info, że klienci u nich stokują po kilkaset sztuk, żeby wykupić cały zapas i wystawiają towar po niemożliwej do przebicia cenie, żeby wyjść na zero + z jakimś tam wykalkulowanym minimalnym zyskiem po prowizjach, dzięki temu wykupują następną dostawę po 2000 szt. i po tym czasie produkt ma od groma opinii, sprzedawca sporo powracających klientów i są jedynymi posiadającymi dany model (lub jednymi z niewielu). Kończy się akcja Hit i produkt wraca do normalnej ceny, a sprzedaż się nadal kręci, bo przyciągają większość kupujących produktem cieszącym się nabitą przez nich popularnością + wywindowana trafność przez taką akcję.

Tacy na allegro zawsze zostaną, bo zawsze zarobią po pierwszej inwestycji i przy okazji kogoś ściągną do swojego sklepu.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Mogą też liczyć na bonus od obrotu od producenta. 

Odpowiedz
Ładowanie...