anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

Musiałbyś media czyli telewizję do tego zaangażować inaczej raczej to się nie uda 

oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Nie godzimy się!!!!!! Też uważam, ze trzeba się skrzyknąć.Czekamy na przywódcę.

oznacz moderatorów

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

ee bb aaa yy trzeba uciekać

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@tom_andrz, polski ęBay jest słaby, nie wiem jak będzie z Ąmazonem, ale jest jeszcze np Aligato 🙂

oznacz moderatorów

maganda-sklep
#7 Wielbiciel#

wy jak coś wymyślicie to aż głowa boli takie mądre ludzie niby tam pracują a takie kiepskie ustawy piszecie tak walczyliście by sprzedający nie zarabiali na przesyłkach, byśmy dokładali do przesyłek nawet a tu teraz prowizja jeszcze od przesyłek by przymusić do smarta, tylko gł pia polityka wasza jest taka że wy strasznie ograniczacie dyspozycję smarta bo uzależniacie to od opinii kupujących których to niosą zawsze emocjie do wystawiania takiej opinii a do pozytywnej trzeba ich siła przymuszać, czyli prowizjami przymuszacie do smarta a jednocześnie go ograniczacie w pozyskaniu go ,przesyłki smart wprowadziliście po,to by nie dzwonili klienci poza allegro i sprzedawcy nie wysyłali przesyłek po za allegro z wysyłką gratis bez waszej prowizji która to jest olbrzymia przy marży hurtowej w sprzedaży detalicznej, obniżajcie koszta prowizji o połową a wszystkie transakcje będą na aukcji zawierane a nie wy wymyślacie takie głupoty by tylko tego sprzedawcę łoić po kieszeni my to wszystko widzimy i wnioski wyciągammy

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Tutaj masz odpowiednie miejsce do pisania o tym: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zapytaj-eksperta-nowy-spos%C3%B3b-naliczan...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No tak, tylko podnoszą te opłaty i wymyślają nowe. Już teraz Allegro dla kupującego jest droższe od wielu sklepów stacjonarnych, o internetowych nie wspominając. Naiwny kupujący się cieszy, że ma darmową dostawę lub tanią dostawę, a to tylko dlatego, że cena dostawy jest wliczona w cenę towaru.

oznacz moderatorów

maganda-sklep
#7 Wielbiciel#

no tak i my sprzedawcy za wszystko bulimy a allegro zawsze tłumaczy to uwzględnić proszę w kwocie towaru , tak podnieś cenę to na pewno sprzedasz więcej, żenada

oznacz moderatorów

piotras7777
#2 Obserwator#

jak dla mnie to nie wiem po co te zmiany  jeżeli coś jest dobrze  to powinno tak zostać ,ale widocznie tak bardzo allegro jest chciwe i głodne pieniędzy ze musi wszędzie ich szukać i narzucać swoje warunki wysyłki  nie patrząc na to komu pasuje i jak jest najwygodniej wysyłać towar .....zawsze musicie coś s.........

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Po raz setny dziś - idź pytać tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zapytaj-eksperta-nowy-spos%C3%B3b-naliczan...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

altbau
#7 Wielbiciel#

To kradziez w bialy dzien.

Jak zakladalam konto to byla mowa o prowizji od sprzedazy.

 

Ciagle cos zmieniacie  niby ulepszenia a placi sprzedawca i klient kupujacy.

Stara prawda mowi ze lepiej sprzedac 1000 rzeczy niz 1

Ludzie chca sprzedac a nie sprzedawac.........

Czekajac na klienta wy bedziecie czekac na swoja prowizje.

Chyba nie zalezy wam na klientach.

  Przekonacie sie jak ludzie po prostu odejda na inne serwisy.

Zrobiliscie juz zmiane w tamtym roku  na tylko Allegro lokalnie i co...

szybko wrociliscie do starego Allegro   mysle ze sprzedaz spadla.....

Zmiany powinny byc w pewnych granicach przyzwoitosci.

Prowizja od czegos z czym nie macie nic wspolnego nie ponosicie zadnych kosztow to po prostu skandal.

a na dodatek  ze to dla polepszenia .

Smiech na sali.

Komu to ma sluzyc z pewnoscia ani sprzedajacym ani kupujacym.

Pisze tak jak wielu swoja opinie bo o nia prosicie  ale czy kogos ona interesuje skoro klapka  zapadla .

Poczekamy na sprzedaz  i prowizje od niej  wowczas moze cos sie zmieni jak obroty Allegro spadna

Pozdrawiam

 

 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, że Allegro pobiera pieniądze za abonament. Rozumiem też, że pobiera prowizję za sprzedany towar. Ale pobieranie prowizji od przesyłki to szczyt chamstwa. Jeśli klient nie ma Smarta to za paczkomat płaci 8,99 i taka kwotę dopisuję do rachunku klientowi. Taka sama kwotę płacę inpostowi. Pytam zatem jakim prawem i dlaczego Allegro pobiera prowizję od czegoś, na czym ja jako sprzedawca nie zarabiam???? Podobnym szczytem chamstwa jest pobieranie prowizji za wyróżnienia. Chcąc wyróżnić ofertę niech szanowne Allegro się zastanowi czy chce pobierać 19 zł za wyróżnienie, czy złodziejską prowizję za sprzedaż towaru wyróżnionego. Dosyć krótko sprzedaje na Allegro ale już zastanawiam się nad przeniesieniem na inny portal aukcyjny i zamknięciem konta na Allegro. To się po prostu nie opłaca jeśli się nie ma  kilkuset procent marży. Dodatkowo Allegro chyba ze strachu przed utrata klientów dało kupijącym 100% praw, a sprzedającym ciągle grozi palcem i pokazuje bat. Jak dla mnie Allegro jest bardzo słabym partnerem biznesowym. 

oznacz moderatorów

Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Wczoraj miałem sytuację, gdzie kobieta kupiła produkt za 46zł z pakietem Allegro Smart pobranie odbiór w punkcie. Za wysyłkę zapłacić ma tylko 3,99 = 49,99zł. Jak się okazało nie mogłem wygenerować etykiety pobraniowej dla tego przewoznika poniewaz allegro nie obsluguje pobran poczty polskiej. Koniec końców, zabrali mi 12% z 46zł + musiałem na własną rękę i koszt wysłać przesyłkę pocztową pobraniową która wynosiła 12,50zł. Ile na transakcji zarobiłem? Byłem stratny bo musiałem tą paczkę dowieźć na własnym paliwie do poczty (a nie mieszkam zbyt blisko poczty) Nie pozdrawiam bardzo serdecznie.

oznacz moderatorów

imbal
#7 Wielbiciel#

Dostałem e-mail o zmianie naliczania prowizji i jest w nim takie zdanie:

"Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedasz przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, to naliczymy prowizję jedynie od ceny przedmiotu - czyli tak, jak dotychczas."

 

Jeśli moja aukcja ma Paczkomat Allegro 0 zł (czyli jest Smart!), oraz Pocztę Polską (9 zł) i Kupujący wybierze pocztę Pocztę Polską (9 zł) to zapłacę prowizję tylko od ceny przedmiotu? (w końcu opcja Smart była dostępna)

 

Pytanie 2

Allegro Smart! działa od kwoty 40 zł. Czy to oznacza, że od dzisiaj wszystkie aukcje poniżej 40 zł będą miały podwyższoną prowizję?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący wybierze płatną dostawę, zapłacisz prowizję także od kosztów wysyłki. To samo dotyczy Smart przy kwocie niższej od 40 zł. Wtedy wysyłka nie będzie darmowa.

oznacz moderatorów

agro_mwood
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, miesięcznie za wysyłki paletowe u kuriera płacę 30-45 tyś zł, Państwo chcą naliczyć mi kolejne 10% od tego, ktoś tu zwariował czy jak? To jest dodatkowe 3-4,5 tyś zł miesięcznie. Nie macie nic wspólnego z kosztami wysyłki i logistyką w mojej firmie, żebyście pobierali kolejne haracze za to. Posiadacie prowizję od sprzedaży produktów i z tego się cieszcie, a nie kładziecie łapy na coś z czym w ogóle nie macie nic wspólnego. Chyba, że w tej kwocie zaczniecie sami planować wysyłki do klientów, i pracować dla mnie. Inaczej nie widzę sensu dalszej sprzedaży na allegro ponieważ przez taką praktykę z waszej strony to klient będzie stratny i cały ten koszt zostanie nałożony na niego, a jeśli produkt będzie za drogi to nikt się nie zdecyduje na zakup, także to wy na tym stracicie bo prowizja od 0 zł to dalej 0 zł przy braku zamówień. Sami niszczycie swoich klientów i siebie.

oznacz moderatorów

fhjubo
#8 Zapaleniec#

Czy allegro w procesie maksymalizacji zysku pomyślało o ryczałtowcach (płacących podatek od przychodu). Oni płacą już podatek od kosztów dostawy, z których nic nie mają (a mają jeszcze dodatkowe koszty w postaci materiałów pakowalniczych)?

oznacz moderatorów

Adam1969-A1
#8 Zapaleniec#

Jak tak może być że pobierana prowizja od kosztu dostawy !!!

Jeżeli wysyłam kurierem DPD , a on ma cenę 14zł , i ja mam taką cenę 14zł w kosztach dostawy , to jakim cudem mam płacić od tego prowizję !!!

To ja mam dopłacać do kosztów dostawy ? czy ja ustalałem ceny DPD ?

To jest normalnie wyłudzenie kasy od sprzedających przez Allegro.

Róbcie tak dalej to zostaniecie w czarnej d..ie , już dużo sprzedających od was uciekło jak podwyższyliście kwoty prowizji , a teraz będzie druga fala uciekinierów .

Życzę powodzenia z takim rozumowaniem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, Ty nie masz dopłacać do kosztów dostawy. Odpowiednio, zgodnie z regulaminem, podniesiesz koszt dostawy do wartości rzeczywistej lub podniesiesz cenę przedmiotu i za wszystko zapłacą kupujący. Nawet @msniezek wyliczał tu swego czasu, o ile koszt dostawy można podnieść po wprowadzeniu prowizji od kosztów wysyłki. 

oznacz moderatorów