anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Wiesz, moja grupa docelowa klientów to osoby 67 +, więc jak zrezygnuje z Allegro to mogę  sobie rozstawić stoisko pod Kościołem obok kobiety która sprzedaje znicze i sztuczne kwiaty i tam prowadzić handel licząc na to, że ktoś coś kupi.

Tez mi się to nie podoba, ale albo to łykniesz, przeanalizujesz towary które sprzedajesz, wyeliminujesz te nierentowne, albo jak ja otworzysz stoisko pod Kościołem 🙂

Oczywiście żartuję, płaczę, płacę i nadal sprzedaję na Allegro, bo nie mam wyjścia.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

są też inne strony, ja wystawiam swoje używki na większości polskich stron gdzie można sobie coś sprzedać 🙂

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Ja również, ale niestety nie mają tam takiej sprzedaży jak na Allegro, a na dzień dzisiejszy z tego żyję, więc bez Allegro praktycznie nie mam z czego żyć.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PHUABIB2 @konto zamknięte Więc mogą doić ..A KROWA stoi i czeka

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Niestety tak to na dzień dzisiejszy wygląda, są pewne grupy produktów jak w moim przepadku, że nie jestem w stanie ich gdzie indziej sprzedać.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

krówka 🐄 muuu 😮

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie jestem w trakcie zmian cen we wszystkich swoich aukcjach na około 2 zł w górę. 

 

A poza tym stwierdziłem że od jutra do każdej przesyłki będę dołączał kartę z informacją o tej całej sprawie - o podniesieniu cen, o prowizji od przesyłki wraz z podanym przykładem i jak to wpłynie na cały rynek na allegro. Proponuję abyście Wy też to robili, jedna kartka Was nie zbawi a niech ludzie się dowiedzą na czym stoją.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@XxperfumeriaxX Co z tego, że podniosłeś, skoro allegro i tak pobierze sobie prowizję od tych dodatkowych 2 zł🤔

Tak czy siak swoje zarobią...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Zarobią, ale nie będzie tak boleć dodatkowa prowizja od kosztów wysyłki i sprzedający wyjdzie na swoje.

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

**piiip** czy jeszcze jakieś godne polecenia?

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Tak, to jest kpina.

Czyli od iluś tam lat standard na linii Allegro - Sprzedający.

To będzie się pogłębiać, wszystkie koszta zostaną przerzucone na Sprzedawców - koszty wysyłek, programu SMART, itp. za wszystko zapłacą Sprzedający. All dąży najwidoczniej do celu: - koszt wysyłki do klienta jest darmowy (częściowo lub całkowicie płaci za niego sprzedawca). Albo masz wysyłkę za 0zł - sam ustawiasz lub korzystasz z programu SMART (z którego i tak niedługo wylecisz- tak zostaną zaostrzone wymagania - All będzie zbierać kasę od kupujących za SMART, a my będziemy dokładać do wysyłek), albo płacisz prowizję od kosztów wysyłek z umów podpisanych z firmami kurierskimi.

Jakbyś nie zrobił - i tak Cię wydudkają z kasy, mnie też.

Sugestia - jak najszybsza inwestycja we własny sklep internetowy - sam zamierzam to zrobić.

 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

ot taka odwieczna "przyjaźń" niemieckiego serwisu w stosunku do polskiego użytkownika - allegro należy to "zacnego" grona mało uczciwych (delikatnie mówiąc) "firm" - jakość nie ma żądnego znaczenia - tylko dojenie użytkowników - to efekt bacznego obserwowania tego procederu na przestrzeni 15 lat korzystania

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Drogie Allegro, ponieważ jutro jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, oraz "hucznie" wprowadzana zmiana pobierania prowizji od kosztów wysyłki, moje zapytanie brzmi, czy już został oddelegowany do mojej firmy Wasz pracownik, aby w ramach tej opłaty przygotował przesyłki ? Oczywiście musi mieć własną drukarkę, papier, opakowania, prąd, komputer, a i o kawie niech zapomni, bo za % z prowizji od kosztu wysyłki na to wszystko powinno go stać !

Z poważaniem

Długoletni klient

oznacz moderatorów

JanPaczek
#8 Zapaleniec#

1. Chciałbym dowiedzieć się na jakiej podstawie prawnej(nie decyzji Allegro) ma być pobierana

prowizja od kosztu dostawy. Wysyłam wszystko poprzez Pocztę Polską  i ten sposób nie

angażuję w dostawę Allegro. Za co więc mam płacić prowizję od kosztu dostawy dla Allegro?

Co na to Poczta Polska w związku z pobieraniem przez Allegro prowizji od jej  usługi?

2. Jeżeli z kupującym umówię się, że należność za zakupiony towar i koszt przesyłki przekaże

przelewem na moje konto bankowe to za co ja mam płacić allegro prowizję od kosztu przesyłki ?

Rozumiem, że prowizję muszę zapłacić od sprzedaży towaru, ale nie od kosztu przesyłki.

3. Nie spotkałem się z sytuacją, że sprzedający ma płacić prowizję od kosztu przesyłki, jest to 

zwykłe drenowanie kieszeni sprzedawców tylko i wyłącznie w celu osiągnięcia większego zysku.

Może warto spróbować sprzedaży za pomocą " Kiermasz.pl", który kiedyś miał więcej ofert niż

Allegro, tam koszty sprzedaży w większości transakcji są zerowe !

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

myślę że jak "uczciwy klient" zapłacił by za aukcje na konto sprzedającego nie wybierając tego przez ich formularz to w ich systemie nie było by znaku finalizacji i nie mogli by naliczyć kosztów prowizji od kosztów wysyłki tak mi się wydaje 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@JanPaczek  NIE MA PODSTAWY PRAWNEJ. Allegro tak robi, bo jak sami piszą "inne platformy też tak robią". Ot, taka filozofia. Obecnie UOKiK ma już sprawę na tapecie. Pozostaje więc czekać i ew. co jakiś czas pisać  do nich kolejne maile lub dzwonić żeby zmobilizować do szybszego działania.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Allegro twierdzi, że inne platformy tak robią, a to nie do końca jest zgodne z prawdą, ponieważ inne platformy umożliwiają doliczenie tej prowizji do kosztów wysyłki. Tutaj chcąc doliczyć sobie dodatkową prowizję do kosztów wysyłki jesteśmy zmuszeniu zrezygnować z allegrowych form dostawy.

 

Endrju
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@a_brod Wiem. Dla mnie działanie Allegro jest pozbawione całkowicie logiki. Wcześniej jak zaczęli to zapowiadać to myślałem, że to będzie dotyczyło tylko przesyłek droższych, niż to co oni zalecają. Czyli np. jak masz paczkomat za 8,99 to nie zapłacisz, nawet jak klient nie skorzysta ze SMART czy kupi 1 przedmiot. Ale jeśli masz np. 10zł za paczkomat to zapłacisz. To by było logiczne. Tym bardziej, biorąc pod uwagę ich argumentację, że niby tą prowizją chcieli ukrócić proceder ukrywania ceny produktu w koszcie wysyłki. Tylko do cholery jak mamy ukryć cenę towaru w koszcie wysyłki skoro przy 8,99 i tak każdy z nas tak naprawdę dopłacał do takiej paczki? Kartonów i innych rzeczy nikt nam za darmo nie daje. Jak dojdzie jeszcze prowizja to będzie już totalna lipa. Allegro raczej pójdzie po rozum do głowy, ale nie wcześniej jak za 1-2 miesiące gdy zobaczą słupki zysków. Jak im spadną, to pewnie stwierdzą, że to była zła interpretacja i zrobią tylko od tych nadwyżkowych kosztów prowizję. Oby.

oznacz moderatorów

snikaorg
#9 Pomysłodawca#

przez te wszystkie podwyżki, haczyki, gwiazdki normalnie boje się cokolwiek wystawić. Ta platforma zakupowa przestała być dla mnie wiarygodna. . Mam takie wrażenie jakby byli tymi gośćmi od garów co naciągają komplet na 10 tys. normalnie identyko. Tak było fajnie i pozostaje liczyć że to się zmieni 🙂 

oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Czytam tutaj rożne posty, osób które piszą do Allegro o nowym sposobie naliczania prowizji łącznie z kosztem dostawy. Wydaje mi się , że to zupełnie bez sensu. Właścicielem Allegro jest fundusz kapitałowy ( niejeden), a fundusz nastawiony jest na maksymalny zysk. I nie ma w tym opamiętania. Kasa , Kasa i jeszcze raz kasa.

Dopóki Polacy będą na tyle głupi żeby kupując jakiś towar , utrzymywać też pośrednika , tak długo Allegro ma racje bytu. Inne kraje w których wojowało Allegro okazały się mądrzejsze.

Allegro wykorzystuje każdy , dosłownie każdy sposób na wyrwanie z gardło sprzedawcy nawet grosza.

Nowy sposób zwrotu prowizji. Uzależniony od tego czy klient wypełni formularz zwrotu i od ogólnej jakości sprzedaży danego sprzedawcy według wyliczeń Allegro. Mnie jakiś pracownik, odpisał że nie zwrócą mi prowizji , bo jakość sprzedaży jest niska. ( 99,5%). Dopiero odwołanie i porównanie z jakością sprzedaży na oficjalnym sklepie Allegro gdzie jest 99,3 % , więc według logiki tego samego odpisującego, jest wręcz tragicznie, spowodowało zwrot prowizji. Klient nie wypełni formularza i przyśle odstąpienie i numer konta. Zapomnij o zwrocie prowizji. Odwołanie , skany i dowody przelewu. Klient , nie potwierdzi odesłania towaru. Też dostaniecie odpowiedz , że nie przyznano zwrotu , bo nie można skontaktować się z klientem.

I jakby Allegro zupełnie zapomina, że umowę kupna sprzedaży zawiera klient i sprzedawca i to odstąpienie ma trafić do sprzedawcy, a nie pośrednika . Ale prawo Allegro ma tam , gdzie normalnemu człowiekowi kończą się plecy .

Na temat prowizji w wysokości 9 % i więcej procent , szkoda się wypowiadać . Jeżeli pośrednik zarabia więcej niż ktoś , kto musi utrzymać magazyn , dbać o towar , ponosić koszty logistyki , pracowników , to nie jest normalna sytuacja.

Klient składa nieuzasadnianą reklamację . Zapomnijcie o odrzuceniu reklamacji. Jak będziecie chcieli postawić na swoim , to Allegro zablokuje wam konto. Bo sprzedawca według Allegro nie ma żadnych praw. Jest tylko płatnikiem prowizji i dawcą danych co się sprzedaje , aby Allegro włożyło to na swój Oficjalny sklep Allegro. Sklep który jest przedmiotem zainteresowania UOKiK, za łamanie zasad uczciwej konkurencji.

I znowu Allegro zapomina że reklamacje składa nabywca sprzedawcy . I to sprzedawca zgodnie z prawem jest obowiązany do zajęcia stanowiska w sprawie reklamacji , a nie pośrednik. Pośrednik zgodnie z prawem nie jest stroną w umowie kupna -sprzedaży .

Teraz kolejny kwiatek. Prowizja od kosztów dostawy.

Allegro wymyśliło smarta. W teorii dobry pomysł. Znaleziono dwóch jeleni ( Inpost i Pocztę Polską) którzy sprzedali się symboliczna złotówkę i zaczęło się.

Dlaczego złotówkę ?. Skoro smart obowiązuje od 40 zł , to prowizja 9% wynosi 3,6 zł. Więc koszt jaki ponosi Allegro za dostawę musi być niższy , bo fundusz kapitałowy nie dołoży do tego . Proste.

Zrobiono Kuriera Smart. Tez fajny pomysł , kosztem sprzedawcy . Sprzedawca dostaje 8 zł , mimo iż koszt przesyłki to np 10,95 i informację ze resztę musi dołożyć w formie dodatkowego rabatu.

Czyli Allegro daje kuriera , a sprzedawca musi udzielić dodatkowego rabatu. O tym aby prowizja w tego typu przesyłkach była niższa, jakiś nie doczytałem.

Teraz jak klient okazjonalny , bez Smarta kupi coś od biednego i niczemu niewinnemu sprzedawcy to biedaczysko zapłaci lichwiarską prowizję od wartości towaru i prowizje od kosztów wysyłki. W przypadku tanich towarów , prowizja od przesyłki przewyższy zysk z ewentualnej sprzedaży.

I nikt w tym Allegro nie pomyślał , że koszt wysyłki to nie tylko kwota płacona przewoźnikowi. To też koszt opakowania , etykiety , drukarki , prądu , taśmy , foli , wypełniacza itp.

Najważniejsze , aby jeszcze od tego naliczyć prowizję .

Allegro w swojej łaskawości pozwoliło , podnieść koszty przesyłek Poczty Polskiej. Jak by się ktoś nie domyślał po co , to tylko po to aby od wyższej kwoty przesyłki naliczyć wyższą prowizję. Bo tylko kasa się liczy.

I tyle w temacie.

Pamiętajcie . Świat nie kończy się na Allegro. Raczej , jeżeli Allegro nie wyhamuje ze swoją zachłannością to Allegro skończy się na świecie. Mimo tego że na razie notuje rekordowe zyski.

Ale wystarczy przegiąć i spadek gwarantowany. Bardo mądry ekonomista , opisał to dokładnie. Nazywa się to " Krzywa Laffera".

oznacz moderatorów