anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

NXFashion
#8 Zapaleniec#

Witam ,

A co z tanimi rzeczami drobnymi np gumka  do włosów za  3,99 zł koszt prowizji 11 %  dostawa 12,99 zł paczkomat . Wychodzi na to że droższa będzie prowizja od wysyłki , niż od przedmiotu .

1 PRZYKŁAD GUMKA 3,99*11%=KOSZT PROWIZJI OD GUMKI 0,44 ZŁ

DOSTAWA 12,99*11% =1,43 ZŁ 

0,44+1,43 = 1,87 ZŁ MUSI SPRZEDAJĄCY ODDAĆ DO ALLEGRO 

GUMKA 3,99 cena gumki - 1,87 koszt allegro  = tyle dla sprzedającego 2,12 ZŁ 

a zadam Wam pytanie koszty materiału żeby uszyć gumkę ?, koszty produkcji żeby uszyć gumkę , zakup gumeczka na gumkę  ? biznes nieopłacalny ponieważ koszty Allegro wynoszą prawie 50 % .

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

pikusk
#7 Wielbiciel#

Witam dopóki allegro jest monopolista tak będzie dlatego czekam  na **piiip** lub na ali i jak tyko wejdą na polski rynek przenoszę wszytko 

oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

witam dzis odkrylem na fv rozliczeniowej z allegro, iz w rachunku allegro mam wliczonego kuriera dpd, uwaga 

mam umowe z dpd na 9,50 brutto i taka cene mialem w ofertach a tu okazuje sie ze od maja, allegro pobiera ode mnie 11,99  wiec nie swiadomie stracilem 2,50

i teraz moje pytanie od kwotyy 11,99 ktora jest sztywna  jaka fizycznie mam zaplacic allegro za usluge kuriera mam jeszcze od 1 czerwca zaplacic jeszcze 10 lub 15%?   oraz najlepsze osoby ktore skorzyustaly ze smart czyli zakupily za 100zl maja wysylke gratis a ja mam doplacic allegro po 3,99 do kazdej paczki kurierskiej....

Czy to jest legalne? zmuszanie sprzedajacych do doplacania do wysylek? a gdzie kartona, tasma czy koperta?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

legalne raczej nie nieuczciwe bardziej

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@MixTips  Sprawdź fakturę z DPD możesz mieć te same przesyłki i tam. Albo naliczoną opłatę za gotowość, jeśli tak masz w umowie i nie nadawałeś przesyłek poza allegro

oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

czekam na fv z dpd, bedzie zapewne kolo 5-6 czerwca za maj mam nadzieje ze nie bede sie jeszcze z dpd uzyrał...

oznacz moderatorów

wojtekaga3
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam pytanie dlaczego będzie naliczana prowizja od sprzedaży? Przecież na dostawie sprzedający nie zarabia. Teraz bardziej opłaca się sprzedać coś np.na Vinted gdzie nikt prowizji nie pobiera za nic a już tym bardziej za dostawę. 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Allegro pobiera od nas prowizję od kosztów dostawy to wpadłem na pomysł aby pobierać prowizję od operatora sieci komórkowej za odbieranie telefonu od klienta... Wychodzi na to samo co zrobiło allegro, bo chce kasę za coś co do mnie nie należy...

oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#

To jakiś żart ? Co z ludźmi którzy sprzedają gabarytowy towar gdzie wysyłka oscyluje w granicy 100-140zł ?

Pytanie do Allegro, czy na pewno to jest legalne ? Finalnie pobieracie prowizję od wysyłki na której sprzedawca przecież nie zarabia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bumper3 już nie jeden pisał i myślę że szkoda nerwów dodaj do towaru lub podnieś wysyłkę, ich portal ich zasady pasi sprzedajemy nie pasi idziemy gdzie indziej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeśli dobrze widzę, to musiałbyś podnieść ceny towaru 300+zł o około 15zł. W Twojej kategorii prowizja się zmienia od ceny (aktualnie 8,15% przy cenie 340zł)

Prowizja dla allegro wzrośnie o ok. 1,30 z produktu ale przy tym pokryje to prowizję z wysyłki i prowizję po podwyżce (ok 12zł łącznie).

Nie ma co, trzeba kombinować. Z drugiej strony inni piszą, że spada im sprzedaż po podwyżkach. Nic nie zrobisz 🙄

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

swojego czasu pazeroty z all krzyczały, że nie jest moralne zarabianie na kosztach wysyłki !!! a teraz co - moralność zmieniła się???????? już całkiem na marginesie pozostaje sprawa, czy inpost od allegro faktycznie pobiera 8,99 za przesyłkę - 99,99% że mniej - znając pazerność all i na tym zarabiają - potem na prowizji a od 4 stycznia jeszcze kradną następne pieniądze - robić swój biznes na cudze pieniądze to każdy głupi potrafi - jak dobrze, że co raz więcej klientów wraca poza tym pożal się Boże serwisikiem

oznacz moderatorów

OgrodniczyArtpol
#7 Wielbiciel#

To jest największa głupota jaką Allegro wymyśliło. Szczególnie jak ktoś korzysta TYLKO z ich przesyłek, tak jak JA! Nie mam możliwości nawet zwiększyć kosztu dostawy. ABSURD, ABSURD, ABSURD! Jak korzystam z ich usług dostawy, to doskonale wiedzą ile pobieram za dostawę i ile mnie to kosztuje. Wiedzą, że nie mam żadnej marży na przesyłce. 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

to szersza akcja - allegro jest b. nienawistne w stosunku do Polaków - chodzi o to aby polski przedsiebiorca na każdym kroku był oszukiwany - zmniejszały się jego dochody itp itd - na szczęście allegro G...O możne, gdy kupujący poinformowany, że zakupy bezpośrednio u sprzedajacego będą dużo tańsze - wszyscy zyskują tylko nie krętacze - i tak to ma wyglądać - to jest wojna z oszustami - inna sprawa, że sami kupujący widzą drożejące z dnia na dzień towary w tym "serwisie" a to nie bierze się z powietrza a z pazerności all - jeszcze trochę i będą sami u siebie kupować - a przy okazji uważajcie na tzw podjazdy DPD po paczki - pomimo tego, że ich nie zamawiano all obciążyło/wył€dziło nienależne pieniąze - przynieśli to w zębach ale szkoda na czasu na użeranie się z tymi ćwokami

oznacz moderatorów

italiamo_caffe
#7 Wielbiciel#

Sprawa: Kupujący "slonce1982" wybrał sposób zapłaty i dostawy za zakupy w Twojej ofercie: nr zamówienia: 93e21282-a5e2-11ea-b2d9-89a5dc6b3b05

Pobieranie od sprzedających dodatkowych płatności przez Allegro za wysyłkę jest bezprawne. To się skończy pozwem zbiorowym. Informuję o tym Waszym niecnym procederze Urząd d/s Konsumentów. Zygmunt Korus

oznacz moderatorów

smokeandbarrel
#7 Wielbiciel#

Może zamiast wylewać "gorzkie żale" po prostu wysłać prośbę o cofnięcie tej prowizji. Trzy dni pokazały że dużo sprzedających prowizje wliczyło sobie w koszt dostawy. Ponadto co z tego że ustawiam wysyłkę paczkomatem 8,99 i z automatu jestem zakwalifikowany do programu smart, jeśli kupujący nie ma smarta, a ja płace prowizję od kosztów dostawy.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

trzeba informować kupujących że przy nast zakupach (powyżej 40 pln) warto wykupić smarta choćby na miesiąc za 8,99 - wtedy już przesyła będzie 0 a sprzedąjacy nie będzie rżnięty na kasę - a ew nast zakupy w tych 30 dniach będą już faktycznie miały wysyłkę za free (jesli sprzedajacy ma smarta a towar jest za min 40 pln)

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@datom4 Pamiętaj że od stycznia będziesz płacił jako sprzedajacy , nawet gdy ktoś ma smarta...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

wz70
#7 Wielbiciel#

datom4 Teraz alle Ciebie poinformowało że za smarta będziesz płacił od 04.01.2021. Tak więc dalej liz tyłek serwisowi i wysyłaj wszem i wobec informacje

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

 

Mam propozycję dla serwisu Allegro. Może by tak jeszcze prowizja od koperty/kartonu, do którego pakuje się zakupiony produkt, prowizja od wygenerowanej etykiety, prowizja od przyklejonego znaczka na kopercie.

Kto może podpowie jeszcze Allegro na czym może zbierać opłaty prowizyjne...

 

 

oznacz moderatorów