anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: ALLEGRO KURIER I ALLEGRO PACZKOMAT PROWIZJE!!!!!!

#10 Popularyzator#

@MixTips  Sprawdź fakturę z DPD możesz mieć te same przesyłki i tam. Albo naliczoną opłatę za gotowość, jeśli tak masz w umowie i nie nadawałeś przesyłek poza allegro

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: ALLEGRO KURIER I ALLEGRO PACZKOMAT PROWIZJE!!!!!!

#9 Pomysłodawca#

czekam na fv z dpd, bedzie zapewne kolo 5-6 czerwca za maj mam nadzieje ze nie bede sie jeszcze z dpd uzyrał...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizja od dostawy

#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam pytanie dlaczego będzie naliczana prowizja od sprzedaży? Przecież na dostawie sprzedający nie zarabia. Teraz bardziej opłaca się sprzedać coś np.na Vinted gdzie nikt prowizji nie pobiera za nic a już tym bardziej za dostawę. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prowizja od dostawy

#12 Orędownik#

Allegro pobiera od nas prowizję od kosztów dostawy to wpadłem na pomysł aby pobierać prowizję od operatora sieci komórkowej za odbieranie telefonu od klienta... Wychodzi na to samo co zrobiło allegro, bo chce kasę za coś co do mnie nie należy...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

prowizja od wysyłki i przedmiotu

#7 Wielbiciel#

Witam ,

A co z tanimi rzeczami drobnymi np gumka  do włosów za  3,99 zł koszt prowizji 11 %  dostawa 12,99 zł paczkomat . Wychodzi na to że droższa będzie prowizja od wysyłki , niż od przedmiotu .

1 PRZYKŁAD GUMKA 3,99*11%=KOSZT PROWIZJI OD GUMKI 0,44 ZŁ

DOSTAWA 12,99*11% =1,43 ZŁ 

0,44+1,43 = 1,87 ZŁ MUSI SPRZEDAJĄCY ODDAĆ DO ALLEGRO 

GUMKA 3,99 cena gumki - 1,87 koszt allegro  = tyle dla sprzedającego 2,12 ZŁ 

a zadam Wam pytanie koszty materiału żeby uszyć gumkę ?, koszty produkcji żeby uszyć gumkę , zakup gumeczka na gumkę  ? biznes nieopłacalny ponieważ koszty Allegro wynoszą prawie 50 % .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: prowizja od wysyłki i przedmiotu

#7 Wielbiciel#

Witam dopóki allegro jest monopolista tak będzie dlatego czekam  na **piiip** lub na ali i jak tyko wejdą na polski rynek przenoszę wszytko 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

#8 Zapaleniec#

widocznie koszty związane z obsługą (utrzymanie serwerów i zajęcie miejsca na dyskach, obsługa płatności, cały bajzel jaki może sie wytworzyć przy niemalże darmowej aukcji przedmiotu i zaangażowanie ludzi do jego rozwiązania) tanich aukcji są większe niż pobierana prowizja dlatego uznali że trzeba sie pozbyć całej drobnicy, skutecznie ją zmarginalizować. proponuję wrzucanie masowych aukcji po 1 szt za 1 zł aż sie zapcha ten idi*tyczny serwis i dostaną bólu d*py

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Już kiedyś wypowiadając się na tematy związane z "naszym" portalem mówiono skrótowo "**piiip**", ostatnio ten tytuł zanikł. Teraz od początku się zacznie i dużo ludzi dla zasady przestanie robić TU zakupy. DLA ZASADY.

Sorry za brak sensu w powyższej wypowiedzi, ale usunięto najważniejsze słowo zastępując je "piiip". Nie było to przekleństwo ani ubliżenie. Zaczynało się na literę "A" i kojarzyło z cenami.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#13 Ambasador#

@batorystef A.. skubie sprzedawców bardziej, nie wiem jakie mają prowizje ale pieniądze dostajesz gdy kupujący zatwierdzi sprzedaż lub minie termin na czas dostawy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prowizja od kosztów dostawy - opinie

#7 Wielbiciel#

To jest największa głupota jaką Allegro wymyśliło. Szczególnie jak ktoś korzysta TYLKO z ich przesyłek, tak jak JA! Nie mam możliwości nawet zwiększyć kosztu dostawy. ABSURD, ABSURD, ABSURD! Jak korzystam z ich usług dostawy, to doskonale wiedzą ile pobieram za dostawę i ile mnie to kosztuje. Wiedzą, że nie mam żadnej marży na przesyłce. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

prowizja od kosztów wysyłki

#7 Wielbiciel#

To jakiś żart ? Co z ludźmi którzy sprzedają gabarytowy towar gdzie wysyłka oscyluje w granicy 100-140zł ?

Pytanie do Allegro, czy na pewno to jest legalne ? Finalnie pobieracie prowizję od wysyłki na której sprzedawca przecież nie zarabia.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: prowizja od kosztów wysyłki

#20 Guru#

@bumper3 już nie jeden pisał i myślę że szkoda nerwów dodaj do towaru lub podnieś wysyłkę, ich portal ich zasady pasi sprzedajemy nie pasi idziemy gdzie indziej 🙂

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: prowizja od kosztów wysyłki

#15 Entuzjasta#

Jeśli dobrze widzę, to musiałbyś podnieść ceny towaru 300+zł o około 15zł. W Twojej kategorii prowizja się zmienia od ceny (aktualnie 8,15% przy cenie 340zł)

Prowizja dla allegro wzrośnie o ok. 1,30 z produktu ale przy tym pokryje to prowizję z wysyłki i prowizję po podwyżce (ok 12zł łącznie).

Nie ma co, trzeba kombinować. Z drugiej strony inni piszą, że spada im sprzedaż po podwyżkach. Nic nie zrobisz 🙄

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Niesłuszne pobieranie dopłat za wysyłkę tanich towarów

#7 Wielbiciel#

Sprawa: Kupujący "slonce1982" wybrał sposób zapłaty i dostawy za zakupy w Twojej ofercie: nr zamówienia: 93e21282-a5e2-11ea-b2d9-89a5dc6b3b05

Pobieranie od sprzedających dodatkowych płatności przez Allegro za wysyłkę jest bezprawne. To się skończy pozwem zbiorowym. Informuję o tym Waszym niecnym procederze Urząd d/s Konsumentów. Zygmunt Korus

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizja od kosztów dostawy

#7 Wielbiciel#

Może zamiast wylewać "gorzkie żale" po prostu wysłać prośbę o cofnięcie tej prowizji. Trzy dni pokazały że dużo sprzedających prowizje wliczyło sobie w koszt dostawy. Ponadto co z tego że ustawiam wysyłkę paczkomatem 8,99 i z automatu jestem zakwalifikowany do programu smart, jeśli kupujący nie ma smarta, a ja płace prowizję od kosztów dostawy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizje od koperty, wygenerowanej etykiety

#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Mam propozycję dla serwisu Allegro. Może by tak jeszcze prowizja od koperty/kartonu, do którego pakuje się zakupiony produkt, prowizja od wygenerowanej etykiety, prowizja od przyklejonego znaczka na kopercie.

Kto może podpowie jeszcze Allegro na czym może zbierać opłaty prowizyjne...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prowizje od koperty, wygenerowanej etykiety

#13 Ambasador#

Też już o tym wspominałem, można np. doliczyć zryczałtowany koszt obsługi każdego zamówienia, zamiast tylko w procentach dodać np. 5zł. stałej opłaty - przecież te mechanizmy wykonane na serwerach Allegro podczas klikania przez sprzedawców przy obsłudze zamówienia - też kosztują!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prowizje od koperty, wygenerowanej etykiety

#8 Zapaleniec#

prowizje za zus prąd paliwo auto itp

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

NOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

proija.jpg

TOWAR ZA 2,99, KURIER DPD 12,99 - PROWIZJA 2,4 + DOPŁATA ZA KURIERA + KOPERTA

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

ReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#17 Koryfeusz#

Oszustwo? Nie, ponieważ logując się, akceptujesz obowiązujące tu zasady. Czyli wiesz o nich i zgadzasz się na to.