anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Panie Śnieżek.

Ja jestem "za maluczki", żeby tu wojować. Lecz proszę się liczyć ze wzmożoną ilością zapytań do UOKiK o te działania. Czyli dlaczego Allegro uważa, że koszt wysyłki zakupionego przedmiotu jest częścią zawieranej transakcji i Allegro może pobierać od tego prowizję.

Na jakiej podstawie Allegro uważa , że koszt wysyłki należy wliczyć do kosztu kosztu zawieranej transakcji i naliczyć od tego prowizję?

To nie pierwsze działanie serwisu Allegro na niekorzyść sprzedających.

Otwarcie "Oficjalnego Sklepu Allegro" - miało służyć testom - jak to się zakończyło - jak widać. Sprzedaż "na całego" - oczywiście status SS - tyle negatywów (1500)... - mi po trzech (3) negatywach została zablokowana możliwość sprzedaży.

Czytając te liczne negatywy - praktycznie wszystkie są "do zrozumienia". Tylko jest jedna sprawa - za takie same rzeczy innym sprzedawcom są blokowane konta sprzedaży, natomiast Sklep Allegro nadal istnieje.

Takich sklepów z taką ilością negatywów jest chyba naprawdę bardzo niewiele, należą do nich sprzedawcy płacący naprawdę bardzo wysokie rachunki dla Allegro. - no cóż... więcej...

 

Moje spostrzeżenia są takie: Allegro dąży do jak najbardziej obciążenia sprzedawców za koszty wysyłki. Docelowo - to sprzedawcy będą ponosić koszty wysyłki w całości. Już teraz sprzedawcy częściowo partycypują w kosztach dostaw. Coraz więcej. Koszt wysyłki to nie jest wszystko. Do tego dochodzi koszt pakowania, koszt opakowania, koszt pracownika, koszt materiałów eksploatacyjnych itp.

Ceny na All wzrosną - już teraz mam sporo tego typu zgłoszeń - lecz to chyba normalne. Jeszcze chwila i przekroczą ceny detaliczne w sklepach "stacjonarnych", a tym bardziej w internetowych.

 

oznacz moderatorów

SMA_MBODY
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie Allegro chce przejąć rynek, wystarczy wejść na "Oficjalny Sklep Allegro": https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro

Ponad 50 0000 wystawionych produktów, w tym 22 strony wyróżnionych ofert co daje ponad 1320 wyróżnień! Allegro zmierza do tego aby stać się 1 wielkim sklepem internetowym. Żaden sprzedawca nie ma szans konkurować z kimś kto nie płaci prowizji (albo płacą sami sobie co jest równoznaczne z tym, że nie płacą). Oczywiście status Super Sprzedawcy przy 1400 negatywnych opiniach, gdzie zwykłemu sprzedawcy przy 1-3 negatywach jest ciężko utrzymać. Zresztą niewygodne komentarze mogą sobie sami usunąć 😉 Posiadają w aukcjach jakiś specjalny status czas wysyłki "Najszybciej u Ciebie JUTRO"? Pora zrezygnować z allegro i przerzucić się na reklamy google oraz facebook. Przy ponad 4000 zł prowizji miesięcznie można spokojnie tyle samo zarobić inwestując w reklamę na facebooku czy google 😉

 

oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

W tej sprawie UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko Allegro. Trzymam kciuki 😉

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @ELMIX-SHOP

Nie istnieją prawne przeciwwskazania do określenia takiej formy naliczania prowizji.  Liczymy, że wynikiem będzie poprawa jakości dostaw i popularyzacja preferowanych przez konsumentów opcji darmowych wysyłek.  W efekcie konsumenci zapłacą mniej za lepszą jakość. 

Taki system naliczania prowizji nie jest nowy i funkcjonuje już od dawna na innych platformach sprzedażowych.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

> Liczymy, że wynikiem będzie poprawa jakości dostaw i popularyzacja preferowanych przez konsumentów opcji darmowych wysyłek.

Serio? Ze względu na co to ma nastąpić?!

>  W efekcie konsumenci zapłacą mniej za lepszą jakość. 

Jaaaasne... a wszelkie opłaty poniosą Sprzedający!

> Taki system naliczania prowizji nie jest nowy i funkcjonuje już od dawna na innych platformach sprzedażowych.

1) Poprosimy o konkretne przykłady - na jakich platformach i od kiedy

2) Liczyliśmy, że ekspertem odpowiadającym na pytania będzie osoba, która ma wykształcenie prawnicze... ale jak widać to były płonne nadzieje ://

oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

?????????????????????🤣

oznacz moderatorów

Mirkoooo
#7 Wielbiciel#

Pani Beato, proszę nie pisać bzdur. Chyba Pani sama nie wierzy w to co pisze. Ten Pani slogan, który cytuję  ... Liczymy, że wynikiem będzie poprawa jakości dostaw i popularyzacja preferowanych przez konsumentów opcji darmowych wysyłek....,  to tylko mydlenie oczu. Jeśli wartość towaru nie przekracza 40 zł, to dostawa i tak nie podlega darmowej wysyłce SMART, więc sprzedawca mimo najszczerszych chęci nie ma możliwości uniknięcia prowizji od wysyłki.

Jak więc sprzedawca ma poprawić jakość tej dostawy i obniżyć jej koszt?

Może ma namówić kupującego, żeby kupił dodatkowe niepotrzebne mu przedmioty, by wartość transakcji przekroczyła wymagane dla darmowej dostawy 40 zł?

A może ma sam sfinansować darmową dostawę dla przedmiotu, na którym zarobi np, 1 czy 2 zł, kiedy dostawa paczkomatem kosztuje prawie 9 zł? Tylko skąd ma wziąć owe 9 zł na sfinansowanie przesyłki, jeśli na towarze zarobi symboliczną złotówkę? Kosztu przesyłki też nie podniesie o tę dodatkową prowizję, bo w systemie SMART koszt wysyłki jest narzucony odgórnie przez Allegro i nie można go podnieść.

Jeśli zna Pani jakieś sposoby zrealizowania darmowej wysyłki dla transakcji o niskim dochodzie, żeby nie pokrywał jej kupujący, to proszę nas sprzedawców uświadomić. Chętnie skorzystamy z takiej porady, która z pewnością byłaby rewolucyjna. Już nie mogę się doczekać odpowiedzi, jak zrobić coś z niczego.

Jeśli Allegro tak bardzo zależy na tym, aby sprzedawcy przystępowali do programu darmowych przesyłem SMART, to niech pobiera prowizję od tych sprzedawców, którzy nie oferują SMART-a. Dlaczego karzecie dodatkową prowizją również tych, którzy wprowadzili darmowe przesyłki SMART? Oni starają się realizować je zgodnie z Waszymi wymogami, a co dostają w zamian? Otóż dostają to, że muszą pracować za darmo, bo prowizja od przesyłki przekracza ich zysk. A nie mają wpływu na to, żeby skłonić klienta do wybrania darmowej dostawy, bo albo klient nie chce, albo nie może wybrać darmowej wysyłki z uwagi na zbyt małą wartość towaru. Jest to zwyczajne okradanie sprzedawców i nawet nie macie sensownego usprawiedliwienia dla tych działań.

Karzecie prowizjami wszystkich równo, tylko bardziej cierpią na tym ci, którzy realizują przesyłki w SMART, a więc ci, na których rzekomo najbardziej Wam zależy. To daje do myślenia, że tak naprawdę chodzi o to, żeby jak najwięcej pieniędzy wyciągnąć od sprzedawców, a rzekoma dbałość o podniesienie jakości usług to nic nieznaczący slogan.

A to Pani stwierdzenie, że ...W efekcie konsumenci zapłacą mniej za lepszą jakość..., to kolejny slogan, jak slogany wyborcze u polityków przed wyborami. Konsumenci zapłacą mniej, ale czyim kosztem? Otóż kosztem sprzedawców, którzy zdecydują się dopłacać do wysyłek, pracując przy tanich transakcjach za darmo.

Proszę nam oszczędzić takich bezsensownych wyjaśnień, bo nikt przy zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.

oznacz moderatorów

lukastmmig
#7 Wielbiciel#

"to niech pobiera prowizję od tych sprzedawców, którzy nie oferują SMART-a. Dlaczego karzecie dodatkową prowizją również tych, którzy wprowadzili darmowe przesyłki SMART?" Co za ciekawy punkt widzenia? Tylko tak się składa, że osoby nie korzystające z opcji dostawy allegro mają podstawę prawną do żądania zwrotu prowizji naliczanych za wysyłki, a to ze względu na fakt nie używania "narzędzia" które oferuje Allegro i może zażądać dodatkowej opłaty za jego użytkowanie.    

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Mnie ciekawi jedno: dlaczego opłata za paczkomaty w ramach smart jest bezzwrotna? 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Mirkoooo "Jeśli Allegro tak bardzo zależy na tym, aby sprzedawcy przystępowali do programu darmowych przesyłem SMART, to niech pobiera prowizję od tych sprzedawców, którzy nie oferują SMART-a." - dlaczego ci, którzy nie mają smarta, mieliby coś dopłacać, mimo że na przesyłkach np. inpostu (czy innych, którym allegro narzuca swoje odgórne ceny) nie zarabiają?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

butik_minnie
#7 Wielbiciel#

Takie naliczanie prowizji od kosztów dostawy jest bezprawne!! Kwota za przesyłkę nie powinna allegro nic obchodzić i dlaczego kupujący ma ponosić dodatkowe koszty od formy wysyłki jaką wybiera kupujący?! Jak mam ustawione dostawy tylko przez paczkomaty to się mnie czepiacie czemu nie mam więcej opcji dostawy - koronawirus na poczcie nie mam zamiaru stać by nadać paczkę do odbioru w punkcie, a do paczkomatu czy żabki nie pojadę z jedną paczką 15km bo allegro co chwilę wymyśla jakieś bzdury żeby tylko dla siebie uzyskać kolejne zyski! I powtarzam naliczanie prowizji od kosztów dostawy jest bezprawne i na 100% urząd praw konsumenta się tym zainteresuje.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@butik_minnie Obawiam się, że pies z kulawą nogą się tym nie przejmie, a już UOKiK najmniej.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@WREDZIA-W1 

Wykorzystywanie dominującej pozycji w polskim e-commerce kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów. Taki zarzut pod adresem Allegro formułuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Allegro broni się, że jego własny sklep odpowiada za mniej niż 1 proc. całej sprzedaży na platformie.

 

Tekst został zaktualizowany o odpowiedź Allegro.

 

Postawiliśmy spółce zarzuty nadużywania pozycji dominującej. Podejrzewamy, że wykorzystując swoją znaczną siłę rynkową, faworyzowała własną działalność sprzedażową w stosunku do działalności sprzedażowej prowadzonej przez innych sprzedawców na swojej platformie

– mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.
______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mikeza  Ty mi nie mów, co UOKiK mówi, tylko co w tej materii zrobili. Sprawa się ciągnie od dwóch lat, pociągnie się dalej  i nic z tego nie wyniknie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@WREDZIA-W1  jak chodzi o 10% obrotów allegro, to logiczne, że z dnia na dzień tego nie zrobią. To są takie pieniądze, że muszą mieć pewność. Ale zarzuty są potwierdzone, pytanie tylko jaki będzie finał.

Żeby było śmieszniej, jak wrzuciłem link do tego artykułu to allegro błyskawicznie go usunęło z forum, aż dziw, że tego jeszcze nie skasowali.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mikeza Wyślij mi ten link przez Centrum wiadomości. Aż ciekawa jestem 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kwiatuszek7723
#9 Pomysłodawca#

jak w naszym cudownym kraju.... nic nie dokończone, brak solidarnosci oraz mądrych decyzji choćby w obecnej sytuacji

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

nałożą z 10 tys karty, a dla Allegro nich to jak 1 grosz

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Może powinnismy złożyc jakis pozew zbiorowy w Sądzie o naduzywanie pozycji dominującej w stosunku do swoich kotrahentów?

oznacz moderatorów