anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od kosztów wysyłki

interszafa
#10 Popularyzator#

Czy ktoś kompetentny wyjaśni mi, czy fakt, że mam włączoną wysyłkę allegro smart zwolni mnie z płacenia prowizji od kosztów wysyłki ?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Gdy klient nie zapłaci za wysyłkę bo masz Smart przy zakupach powyżej 40 zł nie zapłacisz dodatkowej prowizji. Gdy zakupy są poniżej 40 zł nawet gdy oferujesz Smart to zapłacisz dodatkową prowizję.

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

A gdy klient zrobi zakupy za ponad 40 pln, ale nie ma wykupionej usługi smart, a ja mam ja dostępna w opcjach wysyłki, to prowizja chyba nie będzie pobierana od kosztów wysyłki?

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Nie będzie doliczana tylko i wyłącznie , gdy klient nie zapłaci za przesyłkę. 

Śmieszne bo napisali "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego" . Gdyby doliczali dodatkową prowizję sprzedawcom , ktorzy nie oferują Smart to było by nawet wiarygodne- motywacja do obniżenia ceny dostawy , tym samym poszerzenie ofert że Smart klientom .Ale podwyższenie prowizji wszystkim ,którzy mają tanie przedmioty  i nieważne czy czy oferują Smart czy nie ociera się o ich eliminację z serwisu. A szkoda , bo to właśnie urozmaicenie ofert było czymś co powodowało ,że Allegro podobało mi się jako klientowi. No i druga rzecz- skoro firmy nie moga oferować przedmiotów na allegro lokalnie, a sprzedaż na zwykłym się nie będzie kalkulowała to gdzie szukać takich przedmiotów.. dla mnie bardzo duża strata , bo lubię okazje cenowe

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

może na **piiip** wreszcie ludzie się przeniosą

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Czyli gdzie? bo ja nie znam serwisu który bylby podobny. Ja mam tani produkt ale wymaga odpowiedniego opakowania. Dla mnie to jest koniec biznesu. Jak 5 lat temu zaczynałem generowalem 2 krotne obroty niż dziś  a ceny miałem 3 razy niższe. Teraz nie wiem co zrobić.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

"Teraz nie wiem co zrobić" - swój sklep załóż. Allegro nie jest obowiązkowe 😀

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

jak sprzedaję coś za 6zł to teraz zamiast 66 groszy zapłace 1.76 czyli automatycznie muszę podnieść cenę towaryu o 1,5zł w tym przypadku 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

mało to sprawiedliwe bo jeśli ktoś ma wysyłkę 10zł a prowizję 6% to mniej zapłaci niż ten co ma 11% , prowizja od wysyłki totalna bzdura jeszcze mamy dokładać do wysyłki z własnej kieszeni , allegro totalnie przegina , mało tego nie można sobie podnieść ceny wysyłki o te 10% bo jest smart czyli jak ktoś wybierze przesyłkę za 8,99 to będę musiała złotówkę do tego dopłacić. Nie dosyć że się już prawie nic nie sprzedaje , wyróżnienie poszło w górę o ponad 100% prowizja od sprzedaży wyróżnionej oferty to już praktycznie jak podatek dochodowy to jeszcze prowizja od kosztów wysyłki, dziadostwo

 

oznacz moderatorów

pono11
#8 Zapaleniec#

To jest ukłon w kierunku Chin. Mają tanie produkty i darmową dostawę. Nawet w cennikach dostaw jest już dostępna China post.

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Och jak ja się z tobą zgadzam!!!!!!!!!!! dla małych sprzedawców to koniec.

oznacz moderatorów

ivishop
#9 Pomysłodawca#

interszafa, będzie doliczana. Ot nowy pomysł na zarabianie na sprzedających. Jak nie głupi pomysł dopłat do kosztu przesyłki, to prowizja od kosztu wysyłki. Nawet jak masz smart ci naliczą, chociaż uczciwie korzystasz z cen allegro dostawa.

oznacz moderatorów

Zarostowo_pl
#8 Zapaleniec#

Czekam na oburzenie osób które sprzedają meble i mające wysyłkę po 100zł..

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

czyli jak wystawisz coś za 6zł to prowizje zapłacisz od 16 złodziejstwo

 

oznacz moderatorów

Zarostowo_pl
#8 Zapaleniec#

@-orbitkownia-  bardziej zarabiasz 40zł na meblach a 15zł z marży oddajesz Allegro za ich widzimisię 😀

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

łącznie z wysyłką to już drugi dochodowy się robi, coraz lepiej ceny praktycznie wyższe niż na e...bay tam tez prowizja pobierana, ale bynajmniej aukcje są czytelniejsze, szkoda tylko że ludzie tam nie kupują.

 

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

Trzeba będzie kolejny "kwiatuszek" z ogródka Allegro przedstawić pod uwagę UOKiK , bo Rzecznik Konsumentów był w szoku gdy dowiedział się,że Allegro nie chce oddawać prowizji od niezrealizowanych transakcji 🙂

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Zarostowo_pl

Ciekawe co z osobami które mają własny transport. Też będą naliczać prowizję od transportu własnego?

oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Pewno tak

10% od wartości samochodu którym wozisz

A jak napiszesz coś do nich to sprawą "zajmie się" potomek miłośnika Bandery i wklei pierwszy z brzegu **piiip**yzm

oznacz moderatorów

paskuda79
#3 Debiutant#

Wywolales wilka z lasu. Tylko ja mam przesyłkę 99 zł. To i tak klienci się burzą. A rzeczywiście płacę 109 zł za przesyłkę paletowa. A w inny sposób nie ma opcji wysłania. Do tego wszystkie firmy kurierskie ograniczyły wielkość przesyłek tylko każdy wysyła po staremu. A później płacz bo dopłata do przesyłki. No ale przecież każdemu się wydaje że my sprzedający to zarabiamy na tych przesylkach. Zmienił się przelicznik gabarytów. 

oznacz moderatorów