anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki czyli mydlenia oczu ciąg dalszy.

BZPstyl2
#8 Zapaleniec#

Allegro w artykule o nowych zasadach naliczania prowizji od cen wysyłek pisze:

"Nie obejmie to jednak wszystkich transakcji i wcale nie musi to oznaczać podniesienia kosztów prowadzenia sprzedaży na Allegro." - otóż drogie allegro oznacza i to bezsprzecznie. Podam jedynie dwa przykłady, które właśnie skonsultowałem z Państwa pracownikiem:

1) cena przedmiotu poniżej 40 zł oznacza objęcie prowizją od wysyłki w każdym przypadku pojedynczego zakupu i to niezależnie od ceny samej wysyłki. Wszystkie nasze oferty spełniają warunki smart zarówno dla Inpost jak i dla paczek DPD (notabene ceny DPD mamy niższe niż oficjalny sklep allegro). 

2) przedmiot w cenie 90 zł z opcją dostawy smart do paczkomatu. W przypadku gdy sprzedający nie ma smart lub wybierze np. przesyłkę kurierską w cenie 9,99 to prowizja od ceny tej wysyłki również zostanie naliczona. Nie ma znaczenia, że cena ta spełnia warunki smart a jedynie kwota przedmiotu powoduje, że kupujący nie może z niej skorzystać.

Jeżeli allegro na prawdę miało na celu zmniejszenie opłat za wysyłki to robi to nieudolnie lub po prostu nieuczciwie. W przypadku gdy na aukcji jest dostępna forma darmowej dostawy ale klient z własnej woli wybiera inną formę to taka prowizja nie powinna być naliczana. A już totalnym absurdem jest naliczanie opłat z dostawą smart od klientów, którzy z niej nie korzystają bo nie wykupili usługi smart. 

Pozostaje mieć nadzieję, że zrobi się na tyle duże larum, że allegro zmodyfikuje te plany ale jak usłyszałem od pracownika pomocy analizy wykazały, że jest to słuszna droga. No cóż... Jeżeli do końca marca projekt tych zmian się nie zmieni i faktycznie nie dotknie jedynie sprzedawców zawyżających koszty wysyłek to skutek będzie odwrotny niż zamierzony. My mamy w planie ceny podnieść z 9,99 na 12,99 tak aby nadal spełniały wymogi smart ale pokryły dodatkowe koszty. O to Państwu chodzi?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@BZPstyl2  Ja jestem takim upierdliwym klientem, który może psuć sprzedawcom szyki. Nie zamierzam wykupować żadnych Smarków. Jeżeli wysyłki zdrożeją, przestanę cokolwiek kupować tutaj. Już i tak więcej kupuję w sklepach internetowych.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

BZPstyl2
#8 Zapaleniec#

To nie sprzedawcy wymyślili smart i to nie my chcemy podnosić ceny wysyłek ale musimy reagować na obecną sytuację.  

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@BZPstyl2  No przecież wiem, ale już mnie to wku..***piiiip***

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Zgadza się i popieram Wasze postulaty. Ten smart to tylko nabijanie kasy Allegro, nic więcej. Nikt chyba tyle nie kupuje, by wykupić to coś, no chyba, że jakiś zakupoholik 😉 

Wiola
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Wioletta2701  Oj, pomyliłabyś się 🙂 Mam w moim Allegro, że na przesyłki wydałam w ubiegłym roku ponad 260 złotych i rada bym se kupiła Smarta. A niedoczekanie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Czyli na dwoje babka wróżyła. Jeśli ktoś rzeczywiście dużo kupuje, to może mu się opłacać, ale ja aż tyle nie kupuję, więc nie potrzebuję tego smarta 😛

Wiola
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@Wioletta2701"Nikt chyba tyle nie kupuje, by wykupić to coś" - a tu się mylisz, i to bardzo 😊 Ja mam takich, którzy potrafią kup 2-3 w tygodniu. Oczywiście z przesyłką Smart - bo przecież jest "za darmo". Kiedyś ci sami kupowali 1-2 razy na miesiąc, zbierając większe zamówienie.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Przeceniłam ludzi 😜 Staram się kupować rozsądnie i tylko to, czego potrzebuję, a nie na pałę, ale skoro klikają trzeba się tylko cieszyć 🙂

Pozdrawiam 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Żeby było śmieszniej, ja sam nie mam wykupionego Smarta. Ale w mojej sprzedaży przesyłki Smart to ponad 50 % obrotu

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Niesamowite 🤗

Wiola
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

i jak spada obrót, kiedy zabiorą w majestacie regulaminowym smarta do aukcji , tak jak zabierają legalnym aptekom, a pozwalają go mieć spółkom i spółeczkom  ukrywającym posiadanie apteki pod nazwą różnej innej maści typu drogeria czy mam-leki. Tak jak pisałam w wątku że dla smarta są równi i równiejsi. 😞

oznacz moderatorów

sti_001
#2 Obserwator#

Ja mam wykupiona, mieszkam w małym miasteczku, wybór w sklepach i sklepów ograniczony, przez rok zamówiłem 50 przesyłek smart więc mi się opłaciło wykupić.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Jeszcze tutaj kupuję, bo niejednokrotnie mam okazję nabyć towar w znacznie niższej cenie, niż w sklepie stacjonarnym.

Co do kosztów wysyłki, potwierdzam, nie są niskie. Krecią robotę robi niestety poczta 😡 Co kiedyś wysyłano zwykłym listem, trzeba dziś wysłać paczką, bo listem wyślesz tylko przedmiot do 2 cm grubości formatem S. Formaty M i L się po prostu nie kalkulują.

Jeśli wysyłasz przesyłkę paczką + musisz nawet mały przedmiot włożyć do dużej koperty, bo naklejki przypominają "płachtę na byka", a opakowanie nie może być mniejsze od tej "płachty" 😜 Tak więc, jeśli nie wiemy, o co chodzi, to chodzi o pieniądze, dlatego preferuję paczkomaty InPost 🙂

 

Pozdrawiam cieplutko 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

O ile samo wprowadzenie takich dodatkowych prowizji można zrozumieć (na e-Bay.com jest od dawna i da się żyć), to sposób naliczania jest najbardziej bezsensowny, jaki można sobie było wyobrazić.

Po pierwsze, to czy prowizja zostanie naliczona czy nie, w żaden sposób nie zależy od sprzedawcy.

Po drugie, rozdzielanie prowizji "po kawałku" do każdego sprzedanego przedmiotu jest nie tylko bezsensownie skomplikowane, ale będzie generować problemy księgowe, np. w wypadku zwrotu części towarów. W cywilizowanych serwisach płaci się jedną kwotę od jednej przesyłki, co jest jasne, przejrzyste i łatwe do korekty w wypadku zwrotu czy odstąpienia do umowy.

Po trzecie, proponowany system jest niezwykle podatny na błędy, np. w wypadku wypełniania przez kupujących kilku FOD do jednego wieloprzedmiotowego zakupu, prowizja będzie się naliczała wielokrotnie. W efekcie sprzedawcy będą mnóstwo czasu poświęcać na prostowanie błędnie naliczanych prowizji i zbędną korespondencję z botami Allegro

Po czwarte, w wypadku drobnych przedmiotów w cenie jednostkowej poniżej 10 zł, proponowana opłata będzie w praktyce oznaczać wzrost prowizji nawet o kilkaset procent - gdyż nie ma żadnego sposobu, by uchronić się przed zakupami typu "przedmiot za 3 zł, wysyłka 8 zł).

oznacz moderatorów

BZPstyl2
#8 Zapaleniec#

"O ile samo wprowadzenie takich dodatkowych prowizji można zrozumieć (na e-Bay.com jest od dawna i da się żyć), to sposób naliczania jest najbardziej bezsensowny, jaki można sobie było wyobrazić." - ok z tego co sprawdzam to prowizja od sprzedaży na **piiip** w odzieży wynosi 8,7 %, na allegro 11%. Dodatkowo dla oferty wyróżnionej jest to 17 %... Czy wprowadzenie prowizji od ceny wysyłki ma przynieść konkretny skutek w postaci obniżenia średniej ceny dostaw w serwisie czy jest po prostu kolejną podwyżką kosztu prowadzenie sprzedaży? W obecnej formie na pewno to drugie.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BZPstyl2  "z tego co sprawdzam to prowizja od sprzedaży na **piiip** w odzieży wynosi 8,7 %, na allegro 11%. Dodatkowo dla oferty wyróżnionej jest to 17 %..." - no i jaki z tego wniosek? 😋

oznacz moderatorów

BZPstyl2
#8 Zapaleniec#

Masz rację, jest tylko jeden logiczny. Omnichannel to jedyne rozwiązanie, ja się obudziłem kilka lat temu kiedy podnieśli prowizje o 100 %. Zrozumiałem, że przyszłości nie można uzależniać od kogoś kto może z Tobą zrobić co zechce z dnia na dzień. Ale to temat na inny wątek i na pewno nie na tym forum. Tutaj chciałbym się skupić na jednym konkretnym problemie. Dzięki za wpis i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Dokładnie. Trudno jest siadać do gry z kimś, kto co chwilę wywraca stolik. Coś sobie zaplanujesz, skalkulujesz, kupisz towar, a po paru tygodniach okazuje się, że to przestaje być opłacalne, bo diametralnie zmieniono reguły

oznacz moderatorów

kasacjaosiek
#9 Pomysłodawca#

ale macie ludzie problemy ...

podnosi sie o 10-20 % koszt wysyłki ( przeciez skas trzeba wziac kase  dla pijawek z allegro wiec skad jak nie z podwyzki cen ? ) 

rezygnuje ze smart kurier dla kupujacych i juz .

sieganie do kieszeni sprzedawcy bez jego zgody po finansowanie smarta to juz szczyt **piiip**ysynstwa

na tym allegro to same jełopy siedza dzwonie do nich mówie sprzedaje czesci uzywane a tam opcja wpisywania kodu ean . mówie w zadnej uzywce nie ma ean i przez to kazdy straci te 60pkt przy ss podaje kolejne przykłady np wysyłka silnika z allegro smart ze sie nie da bo sami nei finansuja takich dostaw  bo taka wysyłka kosztuje ok 150 zł i to paleta i ze do paczkomatu tez sie nie da i za to leca kolejne  punkty ze szyby przedneij wogole nie wysle bo to niemozliwe i za to znowu punkty leca ze na promocje nie wystawie silników bo i tak nie kupi sobie nikt na zapas to tylko jak sie zepsuje, obnizaja punkty za ilosc sprzedanych przedmiotów za ilosc wystawionych (co ma to wspólnego z jakoscia ?)np wysyłka w 24h tez silnika sie nei da bo po to przyjezdza kurier z windą i za to wszystko leca punkty w kwalifiakcji do ss. wychodzi na to ze wśród czesci samochodowych uzywanych ss bedzie białym krukiem albo wrecz frajerem.

ci co są teraz ss (jak ja)  obniza jakosc usług jesli nie beda mieli szans na udział w programie ss bo po ciul maja sie napinac ?

wiem jedno z alllegro nei ma co wiazac przyszłosci

sprzedajac towar za 10000 brutto 2000 oddaje allegro 2000 vat auta trzeba kupic pracowników opłacic zusy ,prad ,opał ,opłacac przeglady ubezpieczenia udt ,wybudowac firme **piiip**a co zostaje praktycznie nic praca charytatywna na allegro które i tak ma mnie za nic .

jesli allegro uwaza ze po tym swoim myku wzrosnei ilosc wysyłek smart to jest mega debilem

 

oznacz moderatorów