anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki.

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Od kiedy w końcu wchodzi prowizja od wysyłki? Startuje od początku maja?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@La-Cucaracha Nie. W ramach pakietu wsparcia dla sprzedających przekładamy o kolejny miesiąc zmianę podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź dostałem właśnie e-mail o przedłużeniu o kolejny miesiąc.

oznacz moderatorów

toy_boy
#8 Zapaleniec#

Od czerwca allegro będzie naliczać, łączy się to z podwyżkami cen przesyłek poczty. Przesyłka allegro list ekonomiczny był 5,90 teraz jak ktoś kupi nie mając smarta 7,63 /6,20 netto/ nie wiem jeszcze jak to ma wyglądać w cenniku. Odbiory w punkcie i kurier 48 też drożeją

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@toy_boy poczta podniosła ceny 1 kwietnia w umowach a teraz korekta allegro poczta 

2. Ceny przesyłek
metoda dostawy
przesyłka poza Allegro Smart!
przesyłka Allegro Smart!
maksymalna cena w cennikach
Allegro Pocztex Kurier 48
10,99 zł brutto
3,99 zł brutto
11,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
14,99 zł brutto
-
15,99 zł brutto
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
9,49 zł brutto
0 zł
9,99 zł brutto
Allegro Punkty Poczta pobranie
12,99 zł brutto
-
13,99 zł brutto
Allegro Przesyłka Polecona
6,49 zł brutto
0 zł
6,99 zł brutto
________
Κώστας
oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Jak mam rozumieć część dotycząca pocztexu 48 "przesyłka allegro smart 3,99zł". To jest kwota dopłaty od allegro za przesyłkę? Dobrze rozumiem?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@La-Cucaracha Ty dopłacasz od siebie 3,99 zł jak będzie dostawa w smarcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Dzięki już rozumiem 🙂 to ten mój upust dla klienta 😄 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11, @toy_boy, czyli od 1 Cze będzie prowizja 1+1? 😮

oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Tak od czerwca, chyba że znowu przesuną to prowizja od towaru i od wysyłki, nie będzie dotyczyć tylko smartowych wysyłek, chyba że zamawiający nie ma smarta albo nie przekroczy kwoty na smarta bulisz prowizje za wysyłkę.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

bulisz prowizje

doliczasz do ceny towaru 😄

oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za poprawienie to miałem na myśli 🙂 także niech się klienci cieszą z "darmowej" wysyłki.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Jak można płacić prowizję za wysyłkę skoro wysyłkę robi się we własnym zakresie lub udostępnia się odbiór osobisty? Czy to jest legalne?

Załóżmy że Kupujący odebrał osobiście. Co wtedy, skoro usługa transportu nie została wykonana?

Co wtedy gdy została wykonana ale cena nie zależy od ilości zakupionego towaru.

Co jeśli mamy umowę na dostawy z przewoźnikiem a nie z allegro?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@__RPM_, Allegro boi się jedynie UOKiK i kar od nich, a że te nie są co miesiąc,
to robią co chcą, bo nikt nie pomyśli by napisać do UOKiK, co by się tym zajęli 🙂

oznacz moderatorów

La-Cucaracha
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że allegro to tak duża firma, że ma dobrych prawników i gdyby nie mogli to by nie wprowadzali prowizji od wysyłki.

Załóżmy że Kupujący odebrał osobiście. Co wtedy, skoro usługa transportu nie została wykonana?

Skoro odebrał osobiście to pewnie wybrał na allegro odbiór osobisty, który zwykle jest 0 złotych, więc prowizja 0 ( za wysyłkę 🙂 )

Co wtedy gdy została wykonana ale cena nie zależy od ilości zakupionego towaru.

Zapłacisz prowizję od kwoty wysyłki jaką zapłacił kupujący, a że musiałeś dopłacić to trzeba zmienić cennik.

Co jeśli mamy umowę na dostawy z przewoźnikiem a nie z allegro?

Podnosisz ceny wysyłek albo towaru wliczając tą prowizje, albo bawisz się w ich smarta i dopłacasz jak to ujęli jako rabat dla kupującego 🙂

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Po co przez lata zabraniano Sprzedającym doliczania opłat do przesyłki np. za kopertę do listu, skoro teraz sami doliczać chcą opłaty i to za usługi których nie wykonują.

Przecież to jest wielkie świństwo.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Nie tylko świństwo, ale i głupota. Sprzedawca w żaden nie sposób nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zapłaci dodatkową prowizję, a kiedy nie - bo nie zależy do od sprzedawcy, lecz od tego jak zachowa się klient.

Na **piiip** od dawna płaci się prowizję od kosztów przesyłki - i wszyscy się do tego przyzwyczaili. Tyle że tam prowizja ta jest jednakowa dla wszystkich i z góry znana - więc można ją łatwo wkalkulować w koszt. Poza tym, nikt tam ne narzuca sprzedawcom za ile i jak mają wysyłać

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@__RPM_ @TomBanknoter No właśnie. Pamiętam te boje o koszty wysyłki. Nie tylko opakowania ale również VAT itp.. A teraz : zakup plakatu za 5PLN - kupujący "proszę wysłać go w tekturowej tubie" , ok ale to koszt dodatkowo 5PLN, Kupujacy " proszę to wliczyć w koszt przedmiotu" 🤣😃😂. No i teraz jeszcze dojdzie prowizja od kosztów przesyłki do wliczenie w koszt przedmiotu... Będzie się działo...

ps Będzie "podziemie" : Ustawię odbiór osobisty a Pan mi wpłaci za koszty wysyłki bezpośrednio na konto 😎

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash, ps Będzie "podziemie" : Ustawię odbiór osobisty a Pan mi wpłaci za koszty wysyłki bezpośrednio na konto

ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  😲 😮

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

co raz więcej kupujących widzi drożejące allegro i b. często zakup przez allegro jest ich pierwszym i ostatnim u konkretnego sprzedającego - potem jest kontakt bezpośredni i oczywiście cena idzie w dół o przynajmniej 10% a ramach podziękowań jest i wysyłka free i wszystko ok bo najwązniejsze jest aby allegro z tego miało g......o - jak Kuba Bogu tak ........ itd - i jest radość 🙂

oznacz moderatorów