anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje allegro wysokie?

bambinolandpl
#7 Wielbiciel#

Prowizje allegro to masakra szczegolnie od ofert wyroznionych kwota prowizji wyzsza niz zysk sprzedającego.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

kostas11
#21 Demiurg#

To trzeba podnieść marze o prowizje 😉 Ich podwórko pasi sprzedajesz nie szukasz innego portalu lub zakładasz własny sklep, każdy wie jak tu drogo a wszyscy siedzą widocznie nie jest tak źle 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Carol-la
#7 Wielbiciel#

Widzę, że nikt nie analizuje tego, że Allegro ma jasny plan który skrupulatnie realizuje. Teraz jeszcze sprzedawcy są im potrzebni, bo uzależniają kupującego od serwisu, z czasem jednak Allegro najprawdopodobniej będzie chciało przejąć większość rynku- powoli już ma wiele produktów w swojej  indywidualnej ofercie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#16 Inspirator#

Carol-la ohh chyba nie do końca. Popatrz że raczej portale w drugą strone idą : duży portal na A... który wszedł w tym tygodniu do Polski . Czy też portal obuwniczy na Z... oni zaczynali od własnej sprzedaży a potem udostepnili swoje sklepy innym sprzedawcom

oznacz moderatorów

Carol-la
#7 Wielbiciel#

Na ich warunkach. Postępująca centralizacja rynku.

oznacz moderatorów

_Likos_
#16 Inspirator#

kostas11 dobrze nie jest. Zaczynalem 3 lata temu to w porównywarkach cenowych było mnóstwo ofert z allegro na wysokich miejscach. W tym momencie jest ich zupełnie niewiele gdyz z powodu wzrostu kosztów sprzedawcy popodnosili marże. A to tylko 3 lata. W tym momencie allegro sie mocno trzyma tylko dzieki chołubieniu klienta koncowego. Który czy ma racje czy jej nie ma to i tak ją ma. Wiec z powodu dużej ilosci klientów sprzedawcy zaciskają zęby i płaca. Problem w tym że wzrost opłat i kosztów allegro nie hamuje i moment kiedy wyhamuje sprzedaż bo różnica w cenie będzie zbyt duża jest tuż tuż. W koncu nawet dla klienta koncowego cena ze sklepu poza allegro bedzie dużo bardziej atrakcyjna. Sprzedawcy juz to robią ja także sporo kupuje i już dawno nie dostałem przesyłki gdzie by nie było ulotki zapraszającej mnie do sklepu sprzedawcy gdzie cena za ten sam produkt jest 10-15% niższa Chociaz 3 lata temu cena na allegro i w sklepie była taka sama

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Zwiększ cenę, szanuj swój czas pracy i zarabiaj na tym co sprzedajesz godnie, nie na ochłapach

Lepiej sprzedać raz z zyskiem dobrym niż 10 razy z niewidocznym zyskiem, a czas zaoszczędzony poświecić na produktywne rzeczy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma obowiązku sprzedawać tutaj, skoro koszty są zbyt wysokie. Nie będzie sprzedawców, koszty zmaleją.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@bambinolandpl  Dla mnie też za drogo, więc znalazłam sobie inne rynki zbytu i generalnie mam wywalone na Allegro. Sprzedam, to dobrze. Nie sprzedam, to drugie dobrze 🙂 Jak opłaty były przyzwoite, nie szukałam innych miejsc do sprzedaży.  Teraz na Allegro sprzedaję 1/4 tego, co kiedyś.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#10 Popularyzator#

Również od dłuższego czasu traktuję sprzedaż na Allegro jako dodatek, nie jest to główne źródło sprzedaży

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Znajomy, który też ambitnie wystawiał na Allegro nie mogąc zdzierżyć ich rosnących prowizji za 2500 zł założył własną stronę internetową - mówiąc, że ta kwota to 3 miesięczna prowizja dla Allegro i teraz ma na nich wywalone. Czyli to jest dobra podpowiedź przy większej ilości wystawianego towaru.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

Kilka lat temu allegro dawało mi chleb (z masłem), prowizja w mojej kategorii, jeśli dobrze pamiętam, 6% - teraz 15%. Sumarycznie, nie mniej niż 20%, al Capone by nie pogardził.

A na czas po 2 kwietnia, kiedy trzeba będzie usunąć całą drobnicę żeby nie dopłacać, nie mam jeszcze pomysłu. 

 

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Jak się dowiedziałam w 2001 r. Prowizja w całym dziale Kolekcje wynosiła 3,5% teraz od 9% do 15% a nawet ponad 20% przy drobnych innych przedmiotach (wyjątek przy monetach 6% bo jest portal konkurencyjny Numimarket) A kto im zabroni? Jak rósł w siłę portal Świstak to go ponoć wykupili.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka "Jak rósł w siłę portal Świstak" - "Mamy już 0 aukcji"🤣
"to go ponoć wykupili" - o, a to nowinka🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

zgadzam się w 100% 

W niektórych ofertach miałem ustawiony rabat 5 sztuka za 50% ceny . Przy części z tych ofert włączyłem oznaczenie rabatu ilościowego na liście ofert . Rozumiem opłaty związane z oznaczeniem . Rozumiem dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji , ale wtedy jak kupujący z okazji skorzysta czyli w przypadku moich ofert kupujący zakupi 5 sztuk i otrzyma rabat 50% na piątą sztukę . Jak można doliczać dodatkową prowizję za sprzedaż w strefie okazji w przypadku gdy ktoś kupi tylko jedną sztukę i tym samym z rabatu ani okazji nie skorzysta ??????? przesada

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Płacisz zgodnie z regulaminem który przeczytałeś przed kliknięciem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

a gdzie w tym regulaminie jest napisane że prowizja za sprzedaż  w strefie okazji zostanie naliczona nawet gdy z tej okazji nikt nie skorzysta? Koszty naliczane za "nic"

 

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Podobno przed laty prowizje były na poziomie 3,5% teraz dziwnie zróżnicowane w tych samych działach np; Kolekcje- monety to 6% a pozostałe 9%. Ponoć dlatego, że wielu poważnych sprzedawców monet założyło konkurencyjny portal Numimarket i olali Allegro 

oznacz moderatorów

maxr01
#15 Entuzjasta#

Haha.... śmieję się, chyba sam z siebie, bo na płaczę już mnie nie stać. Właśnie przeglądnąłem sobie koszty.

Okazuje się, że od 20 stycznia sprzedaję sporo przedmiotów bez jakiegokolwiek zarobku. Np. przedmiot za 125 zł promowany - jak płaciłem prowizję ok. 10zł, tak teraz wychodzi ok. 30zł. Do tego należy doliczyć dopłatę do kosztów wysyłki w wys. od 1,99 zł do chyba 5 zl. Jest na zero lub do tyłu.

Teraz porada - kalkulujcie wszystko, sprawdzajcie kategorię (niestety, zmienić się nie da, trzeba wystawiać nowe oferty), koszty prowizji od sprzedaży i promowania, konieczność wprowadzania EAN w niektórych kategoriach.

Więc ja powoli, chociaż staram się jak najszybciej, dźwigam ceny i sprawdzam każdą ofertę.

Jest już konkurencyjny portal, trzeba się tam przenosić. A i jak ktoś ma swój sklep internetowy - też warto w niego zainwestować i się nim zająć.

Bardzo zastanawia mnie jednak jedna kwestia - Allegro Biznes.

Jakie to ma szanse powodzenia? Przecież to jest chore. Żebym mógł udzielić rabatu klientowi biznesowemu, to musiałbym jeszcze dźwignąć cenę. Czyżby Allegro zmieniało się w "pastwisko dla jeleni"? Biznesowych?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:97372449
#2 Obserwator#

O jaki portal konkurencyjny chodzi? Możesz napisać na priv? Bo Allegro moderuje komentarze. 😛 

 

oznacz moderatorów