anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

A kiedy czas wysyłki wróci do normy? Kiedy przestanie pokazywać 8 dni? Od przedwczoraj jest ten sam czas. Czy czas będzie sie skracał? 

oznacz moderatorów
ARTURSSS
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Wprowadzcie w błąd potencjalnych klientów. 

AllegroFIX.JPG

Codziennie wysyłamy paczki  DPD/INPOST docierają w 24h. 

Podobnie pocztex  24h. 

Skąd  te 8 dni.  Zwolnić cały dział IT i do łapaty niech idą. 

Promujecie tylko oferty wysyłane z własnego magazynu.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pisss się teraz przeniósł do Allegro???🤔

oznacz moderatorów
yesap_com
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

mimo deklarowanej wysyłki w 24H i spełnienie wymogu allegro co do wysyłki w 24h (jest też dostawa tego samego dnia) info na stronach aukcji, że towar kupujący otrzyma po świętach. Jest środa dostawa w czwartek piątek sobota (paczkomat smart) ale nie po switach. W tamtym roku taki sam numer. Oczywiście na oficjalnym sklepie allegro dostawa jutro. 

Gratuluję allegro podejścia do rzetelnego informowania klientów. Brak słów. 

oznacz moderatorów
ARTURSSS
#9 Pomysłodawca#

Z roku na rok coraz gorzej w tym serwisie.  Nawet klienci wolą zadzwonić ( co Allegro blokuje na wszystkie sposoby )   niż szykać w błędnych katalogach.  A teraz jeszcze 8 dni.  Wczoraj paczki nadane mamy 15.00 i wszystkie już u klientów.  

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

W innych latach nie pamiętam żeby banowali sprzedaż 4 dni przed świetami. 

W tym roku jakiś cyrk, w poniedziałek twierdzili że moje przesyłki dojdą w piątek we wtorek twierdzili, że jednak dojdą w środę, a w środę twierdzą że 8 dni.

Mam wrażenie, że ktoś tam się nudzi i na chybił trafił rzuca kostką i banuje wybranych sprzedających

oznacz moderatorów
cindercone
#8 Zapaleniec#

Sprawa zrobiła się bardzo poważna

- mnóstwo przedsiębiorców  sprzedających jest poszkodowanych na tysiące PLN

- kupujący mają zdecydowanie mniejszy wybór "dzięki" nieprawdziwym informacjom allegro

- firmy kurierskie przewożą zdecydowanie mniej paczek

a allegro klepie swoją regułką o algorytmach .....

O 19:58 sprzedałem 1 produkt we wczorajszym dniu (słownie jeden) w jednym z najgorętszych i najbardziej dochodowym dniu roku.

Dzisiaj wrzucam do paczkomatu czyli u klienta będzie .......28 grudnia. Allegro Wy tak na serio?  

oznacz moderatorów
eskot_pl
#8 Zapaleniec#

Popieram

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie

U mnie wczoraj 1 paczka 😞 Ktoś kupił mimo 8 dni dostawy.....Zdziwi się jak jutro bedzie odbierał przesyłkę.

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@oliwka78 ehhh, szkoda że nie można doczytać artykułu do końca, nie mam prenumeraty 😞 Ale najważniejsze że o tym piszą 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Jest tragedia.

U nas nie zarabiamy nawet na zakup papieru toaletowego.

Wszystko umarło.

Totalny KAPUT !

 

Od kilkunastu lat nie pamiętam takiej martwej ciszy !!!

 

COŚCIE zrobili z tym PORTALEM !?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@oliwka78 rozumiem Was ale przecież allegro wysyłało maila 7 listopada 2023 r. co trzeba zrobić żeby było oznaczenie dostawa przed świętami 😉 

To nie traf tylko ustawiona godzina wysyłki tego samego dnia, nic więcej nie trzeba było robić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
yesap_com
#8 Zapaleniec#

Wysłało, mamy określone graniczne godziny i mamy dostawę za 8 - 9 dni. I ?

oznacz moderatorów
wwfautoczesci
#8 Zapaleniec#

Ja mam ustawione cały czas godzinę wysyłki i nie musiałem nic zmieniac. I mam 8 i 13 dni. Tak że ściema z tym 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@wwfautoczesci Przykro mi, ale obecnie nie spełniasz warunków wyświetlania informacji o wysyłce tego samego dnia. Na przykład, dla metody InPost Twój wskaźnik "wysyłki tego samego dnia" wynosi 86%. Przypomnę, że musi być to minimum 95%. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
wwfautoczesci
#8 Zapaleniec#

Ale co mnie obchodzi wasz wskaźnik. Wprowadzacie ludzi w błąd. Jakoś. Dzisiaj normalnie pakuje i wysyłam. W dodatku wasz wskaźnik jest kłamliwy Jeżeli ktoś kupi teraz a mam w ofertach zaznaczone w ciągu jednego dnia wysyłka tzn. 24 godziny więc do dnia następnego do godziny o której zostało złożone zamówienie. A dla was jeden dzień od 11 godziny jest do 23:59 więc wy lecicie w h....

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak, tłumaczenie się wskaźnikiem czy tam algorytmem, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

oznacz moderatorów
BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

taaa... wystarczył jeden poniedziałek w którym kurier nie zjawił się po paczki i cały procent wysyłek w terminie szlag trafił. więc mimo że z naszej strony wszystko jak należy i zawalił InPost, to po łbie dostajemy my..

oznacz moderatorów
oliwka78
#8 Zapaleniec#

@kostas11  wysyłało i jest to zrozumiałe co trzeba było zrobić aby mieć oznaczenie dostawa przed świętami. Kto to zrobił ma oznaczenie z ikoną czerwonego prezentu dostawa przed świętami. Nic nam do tego.

Ja i cała rzesza sprzedawców nie chciała, nie mogła, nie wiedziała i co tam sobie wymyślisz tego oznaczenia i dalej nie chcemy tego oznaczenia.  Chcemy normalne oznaczenia jakie funkcjonowały przed 19tym grudnia i zostały zabrane.

Czyli nie przystąpiliśmy do programu tych oznaczeń z różnych względów jw.

I teraz sedno:

1. Nikt nie informował, że przystąpienie do tego programu jest obowiązkowe.

2. Nikt nie informował, że nie przystąpienie do tego programu będzie skutkowało karą w postaci banu na sprzedaż poprzez dowalenie od 8 do nastu dni na dostawę.

3. Nikt nie informował, że kurierzy i przewoźnicy będą "wybiórczo" mieli opóźnienia "tylko dla takich sprzedawców" którzy nie spełnili tych warunków. Co oczywiście jest nie prawdą gdyż przewoźnicy wszystkich jednakowo obsługują.

4. Nik nie informował, że w wyniku nie przystąpienia tego programu klienci tych sprzedawców którzy w nim nie są będą oszukiwani i wprowadzani w błąd.

5. Nikt nie informował, że nie będzie można wyłączyć tych nieprawdziwych informacji lub zgłosić do wyłączenia.

6. Nikt nie informował, że słynny algorytm tylko ukarze tych sprzedawców co nie są w tym programie i nie spełnili warunków.

7. Każdy sądził, że trudno jeśli się nie uda załapać się na program dostawa przed świętami będzie sprzedawał w normalnej formie bez żadnych utrudnień ze strony allegro. Czyli będzie miał normalne zielone oznaczenia: kup do .. dostawa, dostawa jutro, pojutrze etc. Zostały one zabrane bez żadnych informacji i uprzedzenia (tak jak miał do 19tego grudnia).

Gdyby te wszystkie punkty zostały jasno zakomunikowane i sprzedawcy dostali by taką informację to by było to zrozumiałe. A tak to był to kolejny program jakich mnóstwo wymyśla allegro i nie wynikało z niego to wszystko.

W wyniku tych działań jeden sprzedawca ma dziś wysyłka jutro dostawa z logo prezentu a drugi poszkodowany sprzedawca zamiast mieć dostawa jutro/ pojutrze, lub kup do dostawa jutro jak miał do tej pory ma to zabrane i ma dowalone od 8 dni dodatkowo do nieskończoności.

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  tak jak pisze oliwka78 i co z tego???

Ten algorytm i te procenty to jedna wielka bzdura i krzywdzący wymysł.

W środę sprzedałem 3 rzeczy w czwartek 1 i co???? Jakie 8 dni. Wszystkie dostarczone w 1 dzień!

Więc proszę przestań bronić bzdurnych wyliczeń allegro bo tak było napisane któregoś tam listopada.

 

 

oznacz moderatorów