anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekazanie w formie darowizny JDG a konto firmowe na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
cedrynek
#2 Obserwator#

Witam, chciałabym zapytać, czy jest możliwość zatrzymania konta firmowego, jeśli firma zostanie przekazana w formie darowizny osobie z rodziny? Oczywiście uaktualniając dane typu NIP i nazwa firmy? Zależy mi na komentarzach i oczywiście Smarcie, które są na tym koncie firmowym. 

Dziękuję z góry za odpowiedzi! 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@cedrynek przecież to Ty decydujesz co przekazujesz - sprzedajesz, zostaw se konto i tyle, osoba co dostała firmę niech se złoży swoje konto na swoje nowe dane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
cedrynek
#2 Obserwator#

Firma będzie przekazana w całości córce i konto z komentarzami pozytywnymi, z opcją Smart oraz wszystkimi ofertami chcę żeby przeszło również na córkę. Profil firmy się nie zmieni to tylko zmiana właściciela.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Więc jak może zostać konto skoro nie będzie firmy? Inaczej, żeby konto zostało to musi być firma.

oznacz moderatorów
cedrynek
#2 Obserwator#

Stara JDG zostanie zamknięta, a otworzona nowa na córkę. Nie można przekazać JDG razem z NIPem i nazwą, która zawiera imię i nazwisko obecnego właściciela. Dlatego konto firmowe, które już istnieje musiałoby zostać uaktualnione o nowy NIP córki i nazwę. Inaczej źle będą wystawiane faktury przez Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czyli cesja razem z kontem na Allegro?

oznacz moderatorów
cedrynek
#2 Obserwator#

Po wpisaniu w Googlach "cesja konta Allegro" wyskoczyły mi tematy, które dotyczą moich wątpliwości 🙂 Dzięki za naprowadzenie 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@cedrynek już rozumiem, myślałem że chcesz sobie zostawić konto 🙂

Tak jest możliwość przekazania firmy z kontem, ale to często trwa i są ponoć problemy, kilka osób to opisywało na forum, napisz do allegro co potrzebują żeby zmienić dane firmy po przekazaniu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
cedrynek
#2 Obserwator#

Konto nie jest mi właśnie do niczego potrzebne, a córce się przyda już "gotowiec" 🙂 Dzięki za naprowadzenie i danie iskierki nadziei, że jest to możliwe 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A to konto firmowe będzie na jaką firmę?

oznacz moderatorów
cedrynek
#2 Obserwator#

Córka musi założyć nową działalność gospodarczą, więc będzie nowy NIP i część nazwy firmy się zmieni.

oznacz moderatorów
Client:117676607
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Czy udało się Panu zmienić dane na koncie firmy, w tym NIP? Jeśli tak, to jak długo trwał ten proces?

 

oznacz moderatorów