anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelew tradycyjny, a czas wysyłki

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jak jest traktowany czas wysyłki przy metodzie płatności "przelew tradycyjny"? Pytam, bo przy innych płatnościach prowizja jest ściągana dopiero po pojawieniu się płatności na koncie (chyba że czegoś nie zauważyłem).W przypadku przelewu tradycyjnego, pomimo że płatność figuruje jako rozpoczęta, prowizja już jest ściągnięta pomimo że pieniędzy na koncie jeszcze nie ma (czyli tak jakby już było zapłacone).Czy może wystarczy samo wypełnienie formularza dostawy bez dokonania płatności aby ściągnąć prowizję?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@ART_FOTO na allegro prowizja jest doliczana po zakupie, płatność przelewem może iść nawet kilka dni o ile kupujący nie zmienił tytułu przelewu, a czas wysyłki jest liczony od opłacenia - zaksięgowania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Normalnie prowizja jest naliczana dopiero w momencie zaksięgowania wpłaty, chyba że minie 7 dni od zakupu i jest brak wpłaty, to Allegro nalicza prowizję automatycznie.Wychodzi na to, że przy przelewie tradycyjnym wystarczy sam wybór metody i rozpoczęcie płatności aby Allegro prowizję ściągnęło.Stąd moje pytanie odnośnie czasu wysyłki, bo ściągnięcie prowizji może sugerować dokonanie wpłaty której de facto jeszcze nie ma, a jak wiadomo od momentu zaksięgowania wpłaty zegar tyka 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ART_FOTO  

Kiedy naliczamy prowizję

Prowizję od sprzedaży naliczamy w chwili, gdy klient kupi w Twojej ofercie – czyli w chwili, gdy wygra licytację lub skorzysta z opcji kup teraz. Prowizję zaokrąglamy w górę do pełnych groszy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Tak, prowizję Allegro nalicza w momencie sprzedaży ale kwota pojawia się w rozliczeniach dopiero w momencie zapłaty przez kupującego lub tak jak napisałem wyżej automatycznie po 7 dniach od dokonania zakupu pomimo braku płatności.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ART_FOTO

Prowizja w rozliczeniach pojawia się w momencie zakupu i nie ma znaczenia czy został on opłacony czy nie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg  Ale nigdy w życiu.W momencie zakończenia licytacji, do momentu nieopłacenia transakcji (czy też wypełnienia formularza dostawy) prowizja nie jest pobrana.Znam to z autopsji :).Zapewne nie jest to tak widoczne przy opcji "kup teraz", bo po zakupie od razu przekierowuje do płatności lub jeżeli jest w aukcji widoczna opcja "kup i zapłać", płatność następuje od razu, a tym samym od razu jest pobrana prowizja.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ART_FOTO Jeżeli przy kup teraz płatność nie przeszła to transakcja wisi (do 7 dni) a prowizja jest naliczona i trzeba o jej zwrot występować lub Allegro samo zwróci po 7 dniach. To znana i wielokrotnie opisywana reguła.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#
  1. @annas14-firma Tak może być ale wychodzi na to, że wystarczy samo rozpoczęcie płatności (wypełnienie formularza dostawy) do naliczenia prowizji.W przypadku samego zakupu czy wygranej licytacji i braku wpłaty (braku rozpoczęcia płatności), kwota prowizji pojawia się w rozliczeniach dopiero po 7 dniach.
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ART_FOTO

Przyjrzyj się temu dokładnie, po 7 dniach pojawia się w Twoich rozliczeniach rabat transakcyjny czyli zwrot prowizji za nieopłacony anulowany zakup 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg Jeżeli transakcji kupujący nie anuluje, to zwrot się nie pojawi.Po 7 dniach Allegro pobierze prowizję automatycznie i zostanie ona zwrócona dopiero (natychmiast) po kliknięciu "złóż wniosek"

Prosty przykład z jednej z ostatnich transakcji:

Aukcja/licytacja zakończona 23.03.2022 g.18:28 .Prowizja pobrana od transakcji przez Allegro 30.03.2022 g.19:28 (uwzględnione przesunięcie czasu).czyli równo po 7 dniach.Kupujący zapłacił 31.03.2022 (informował mnie o opóźnieniu wcześniej).

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Będzie jednak tak jak piszesz "a czas wysyłki jest liczony od opłacenia - zaksięgowania", bo nie widzę jeszcze pełnych danych do dostawy, tylko dane paczkomatu.

Nie zwracałem wcześniej na to uwagi, dlatego dzisiaj mnie to zastanowiło 🙂

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ART_FOTO Chyba prowizja nie ma nic wspólnego z otrzymaniem środków. Jest naliczana po wybraniu metody płatności. Tak na pewno jest przy płatnościach przy odbiorze.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma  Przy płatnościach za pobraniem tak, ale przy innych formach wydaje mi się że było inaczej.Kilka razy miałem przypadek, że płatność była rozpoczęta, jednak ze względu na jakieś problemy płacącego niedokończona od razu i prowizja pobrana nie była do momentu, aż płatność pojawiła się na kocie w Allegro.Chyba że nie zwracałem na to uwagi.

oznacz moderatorów