anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelewy24

dawal50
#14 Krzewiciel#

Jestem tu jako firma od 2016 roku czyli przed pojawieniem się przelewy24. Nigdy nie aktywowałem tego kanału płatności, bo:

1. nigdy nie otrzymałem pieniędzy tym kanałem płatności, więc nie zostałem zmuszony wysyłać jakieś skany dowodu żeby aktywować możliwość wypłaty pieniędzy.

2. nie chciałem żeby wypłaty były oddzielnie dla payu i przelewy24 bo by był bałagan na koncie bankowym i wolałem jeden przelew, ale w tym wypadku to chyba i tak nie miało znaczenia, bo to że nie aktywowałem nie sprawiło że ktoś nie mógł zapłacić tym kanałem płatności.

O dziwo jako kupujący również nie widziałem nigdy do wyboru przelewy24.

Stąd pytanie: Czy przelewy24 są ograniczone do jakichś konkretnych kategorii i tym sposobem nigdy nie miałem do wyboru przelewy24 jako sposobu płatności ani nie otrzymałem nigdy wpłaty tym kanałem płatności? Jak to możliwe przez tyle lat?

Tak się zastanawiam, bo mógłbym uzyskać 30 punktów w jakości sprzedaży i możliwe że być wyżej w trafności gdybym to aktywował, a i tak nikt by tą drogą nie płacił więc by było sikalafą.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

dawal50
#14 Krzewiciel#

nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud te linki które czytałem wielokrotnie nie odpowiadają na pytanie zadane w temacie:

Czy przelewy24 są ograniczone do jakichś konkretnych kategorii i tym sposobem nigdy nie miałem do wyboru przelewy24 jako sposobu płatności ani nie otrzymałem nigdy wpłaty tym kanałem płatności? Jak to możliwe przez tyle lat?

"Możesz zmienić operatora płatności klikając w link [Zmień], który wyświetlimy na stronie z podsumowaniem płatności, przed przejściem do zapłaty."

Nigdy tego "[Zmień]" nie widziałem i tysiące klientów na przestrzeni ostatnich 4 lat zapewne również, skoro ani razu nie dostałem wpłaty kanałem przelewy24, tak jakby przelewów24 nie było w mojej kategorii ani tych co kupowałem

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to się ciesz że nie masz przelewów24

nam allegro włączyło tą funkcję same bez naszej akceptacji

i zaczęły tam wpływać środki, których nie mogliśmy wypłacić

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Miałem dokładnie to samo. W pewnym momencie nagle okazało się, że mam jakieś środki na "Przelewach24" - mimo że nie włączałem takiej opcji. Musiałem siłą rzeczy skorzystać w tego dobrodziejstwa.

Procedura włączenia i weryfikacji jest dość upierdliwa, ale w sumie lepiej mieć nie nie mieć. Obecnie jakieś 20-30 % wpłat mam na Przelewy24

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@TomBanknoter to ja jestem jakimś wybrykiem natury, 20-23% wpłat przez przelewy24 a ja żadnego nie otrzymałem przez 4 lata do tej pory

A jednocześnie allegro twierdzi że można dostać wpłatę na przelewy24 nie mając włączonego przelewy24 więc z rachunku prawdopodobieństwa też powinienem mieć 20-30% wpłat przez przelewy24 a nadal tam mam 0zł

Bardzo dziwne i zapewne nigdy nie dowiem się dlaczego tak jest. Jeszcze żaden pracownik allegro nigdy na facebooku nie odpowiedział mi na to pytanie tylko udawał bota wklejając regułki i linki odpowiadając na pytania których nie zadałem.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Zapewne Allegro samo nie do końca nad tym panuje, więc odpowiadają cokolwiek, bo przecież odpowiedź "nie wiem" nie przystoi 🙂

U mnie te wpłaty pojawiły się dość nagle, zapewne w ramach któregoś z kolejnych "udogodnień".

System przesyłek, wpłat, wypłat i opłat Allegro zaczyna powoli przypominać nasz system podatkowy, więc wkrótce można się pewnie spodziewać różnych interpretacji od różnych adminów...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoterPowitać "starą" gwardię 🙂

Ode mnie nikt nie chciał nigdy Przelewów a i ja sam tak nie płacę więc mam wyłączone. A jaka jest ich "przewaga" nad PayU żeby je włączyc?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Ahoj, gwardia rzeczywiście coraz starsza 😉

A co do P24: nie widzę żadnej przewagi, działa to dość podobnie - przynajmniej z punktu widzenia sprzedawcy. W nocy idzie przelew na Twoje konto, tak samo jak z PayU, więc jak raz włączysz, to potem nie musisz nic więcej robić. Trudno ocenić, czy bez tego klient by poszedł gdzie indziej, ale jak już mam, to co mi szkodzi.

Jak wcześniej pisałem, nie miałem na to wpływu, więc na początku mnie to wkurzyło, ale do dużo gorszych rzeczy człowiek musi się na Allegro przyzwyczajać.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ja też a najlepsze jest to że mój mąż ma działalność sezonową , konto firmowe od 10 lat, w grudniu zawiesił działalność i okazało się że na koncie przelewy jest około 200zł, nie może aktywować na firmowym koncie przelewów bo ma zawieszoną działalność , kazali przekształcić w konto prywatne i wtedy , przejść weryfikacje tylko jak przekształci w konto standardowe to jak odwiesi działalność na 1-2m to znów nie będzie miał konta firmowego do sprzedaży. Totalna bzdura i przetrzymywanie pieniędzy firmowych przez allegro i przelewy 24, przecież pieniądze na konto wpłynęły w trakcie gdy firma działała i nie była zawieszona

dodam że nikt wcześniej go nie poinformował że ktoś może wpłacić przez przelewy 24 skoro ich nie aktywowano.

oznacz moderatorów

gemele
#8 Zapaleniec#

RED

Co w końcu zrobiliście ? Aktywowaliście ?

oznacz moderatorów

gemele
#8 Zapaleniec#

Ja myślę że coś padło w allegro i dlatego poszły przelewy24. Ja od kilku tygodni próbuję ustalić dlaczego wpłynęły mi pieniadze na przelewy24 skoro ja tej funkcji nie aktywowałem i nie mogę wypłacić pieniędzy. To tak jakbym otrzymała od banku mozliwość otwarcia rachunku bankowego ale nie podała bym danych (w allegro kwestia weryfikacji) do tego rachunku i odesłała nie podpisany formularz.   

Ciekawa jestem czy wpłyneły by środki na to konto a w zasadzie brak konta ? To bylo oczywiście pytanie retoryczne.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@gemele 

to jest stary jak świat myk allegro - wiele osób zostało w ten sposób wmanewrowanych w przelewy24 w tym i my

pytanie do serwisu, kto im dał naszą zgodę na wpłatę pieniędzy na konto przelewy24 do dzisiaj pozostało bez odpowiedzi

nam uruchomienie tej usługi zajęło 2 tygodnie bo nie zgodziłem się na przesłanie kser dowodów osobistych

allegro miało problem bo twierdzili że jak nie chce usługi to mogę te środki zwrócić Kupującym i odstąpic jako Sprzedawca do umowy - ja twierdziłem że nie znają polskich przepisów

najlepsze jest to że Kupujący nie ma możliwości wyboru czy jego środki trafią do Sprzedawcy przez payu czy przelewy24

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Ja w końcu aktywowałem żeby mieć 30 pkt w jakości sprzedaży i nagle się okazało że większość idzie przez przelewy24, a jak nie miałem włączonego to przez kilka lat nie dostałem nic przez przelewy24.

Wczoraj zrobiłem wypłatę i na konto bankowe przyszła mi tylko kwota uzbierana przez payu a przelewy24 nie ma, ponad 1200zł wyparowało 😀

oznacz moderatorów