anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przestała działać wielowariantowość na allegro.

LAEMI-PL
#11 Animator#

Aukcje są połączone w wariantach kolor/ rozmiar (sprawdzone czy się nie rozłączyło).

np. 9 kolorów w 10 rozmiarach.
Po wejściu w aukcję nie widać wariantów kolorów, tylko same rozmiary;  po zmianie rozmiaru kolor zmienia się losowo tzn. jestem na aukcji z kolorem czarnym rozmiar 122, nie widzę pozostałych kolorów, zmieniam rozmiar na 128 i nagle jestem na aukcji z np. kolorem białym.

https://allegro.pl/oferta/elastyczne-legginsy-klasyczne-getry-pl-czarne-122-12907967260

Kiedy błąd zostanie naprawiony?

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70

LAEMI-PL
#11 Animator#

PS. połączenie powyższych wariantów kolor/rozmiar powinno wyglądać w ten sposób:

https://allegro.pl/oferta/legginsy-polskie-getry-bawelniane-czarne-5xl-50-12682274997

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

To już kolejny post dzisiaj z takim problemem więc coś jest na rzeczy. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL Skonsultuję dla Ciebie tę sprawę i wrócę z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

U mnie problem dotyczy kategorii Dziecko -> Odzież.
Przez ten błąd sprzedaż w tej kategorii spadła do zera.

(jeżeli problem nie zostanie naprawiony szybko to będzie się to wiązać z olbrzymimi stratami dla sprzedających ).

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Kiedy problem zostanie rozwiazany?

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@LAEMI-PL u mnie też problem duży, rozłączyło mi moje wielowarianty, burdel ładny się zrobił, i co ja mam teraz zrobić jak aukcje wyswietlają sie w cały świat? Miałem 16 róznych wariantów kolorystycznych a pokazuje mi że mam tylko 2! Albo wogóle nie pokazuje! @ko_alka 

oznacz moderatorów

sklepklekle
#8 Zapaleniec#

Podam taki przykład. Wystawiam oferty, zdjęcia i opisy są zgodne z regulaminem. Są to całkowicie nowe produkty, nikt inny ich nie posiada (sami je produkujemy). Podczas wystawiania mam zaznaczone, że podczas wystawiania ma zostać stworzony produkt. Następnie jest tworzony wielowariant - w sposób automatyczny, przez Allegro. Sprawdzam oferty a tam kompletny bałagan, niektóre oferty połączone, często nieprawidłowo (np. dwie różne oferty połączone razem) a większość w cale. W ofertach sprawdzam produkty, są takie same jak oferty (zdjecia). Zgłaszam do Allegro i otrzymuje odpowiedź, w stylu "system uznał że to są inne oferty", "system uznał, że to są te same oferty", tłumaczę, że widocznie system działa niewłaściwie i trafiam na "ścianę", ciagle podobne tłumaczenia, np. że obrysy zdjęć muszą być takie same. Wskazuję oferty gdzie system połączył oferty a obrys różni się o wiele bardziej niż w przypadku ofert niepołączonych...i znów odpowiedź ogólna, że system tak uznał, więc wszystko jest ok. PRZYSZEDŁEM TU SPRZEDAWAĆ A NIE WALCZYĆ Z SYSTEMEM ALLEGRO, WYSTAWIANIE POWINNO BYĆ INTUICYJNE. 

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Dopiero teraz to zauważyliście? To źle działa,a dokładniej ujmując nie działa od początku roku,odkąd wprowadzili warianty produktowe.Ja po wielu bojach odpuściłem,bo to strata czasu

Sugerują żeby zgłaszać pojedyncze buble,a problem jest globalny i to we wszystkich kategoriach wielowariantowych

Powiedzmy że mam warianty A,B,C,D.O ile jakimś cudem już coś się połączy,to dla wariantu A,warianty B,C,D wyświetlają się przy nim,ale już B,C,D widnieją jako pojedyncze

Żeby to wszystko się połączyło poprawnie,trzeba do tego samego (jednego) produktu z katalogu podłączyć te wszystkie warianty.Tyle że nie podłączę do produktu w kolorze niebieskim,który utworzyłem na początku w katalogu ,produktu w kolorze różowym,bo potem w aukcji jest to źle wyświetlane i wprowadza klienta w błąd,który jak wiadomo,rzadko kiedy czyta opis sprzedawcy i kupuje zazwyczaj na podstawie parametrów obowiązkowych.

Oprócz sprzedaży,którą prowadzę od niedawna,dość często kupuję na allegro i to od 20 lat.Teraz żeby coś kupić,trzeba się nieźle nagimnastykować,taki jest bajzel,że zakup zajmuje 5x więcej czasu niż kiedyś.Z całym szacunkiem dla innych kupujących,mnie który kupował dużo,stwarza to dużo problemów,a co dopiero osobie,która kupuje od święta i tajniki zakupów na allegro ma kiepsko opanowane

To jest utrudnianie życia zarówno sprzedawcom,jak i kupującym.Nie wiem komu to ma służyć

Po to są kody EAN i producenta,żeby na ich podstawie łączyć warianty,a oni sobie wymyślili,że będą to łączyć na podstawie zdjęcia w katalogu.

Jak to działa,każdy widzi

oznacz moderatorów

marrrro77
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, od wczoraj około południa jest awaria wielowariantowości. Cześć ofert wyświetla normalnie warianty i widać je również na liście ofert, część zaś ofert jest goła tj. na liście nie widać że ma warianty, wewnątrz są jakieś wybiórcze - pomimo, że w zakładce wielowariantowość wszystko jest ok i warianty są prawidłowo połączone.

Prosimy o szybką interwencję

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

sklepklekle
#8 Zapaleniec#

Mam dokładnie to samo. Klienci zgłaszają problemy ze złożeniem zamówienia np "mieliście taki ładny wzór w kwiatki, chciałam go zamówić a teraz go nie widzę, innych wzorów też nie. Macie je jeszcze w ofercie?" Więc jest to również problem dla kupujących, ciekawe jak to się przełoży na sprzedaż...

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Cofnijcie warianty produktowe do czasu kiedy będą dopracowane.

UWAGA!!! Algorytm allegro grupuje warianty produktowe po parametrach i UWAGA! po miniaturce z katalogu.

Podczas tworzenia produktu allegro przypisywało losowo zdjęcie główne do katalogu, wystawiający nie miał wpływu na miniaturkę katalogu.


I algorytm wariantów produktowych głupieje.
https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-mietowe-116-11795334208
Powyżej link do koloru miętowego w 12 rozmiarach. Proszę zmienić rozmiar i zobaczyć co się dzieje (wyświetlają się losowe kolory).

Zmieniłem w katalogu zdjęcia i teraz w katalogu nie ma żadnych zdjęć!

Sprzedający nie ma możliwość tego naprawić, Kupujący nie mogą kupować -


Cofnijcie zmiany !

LAEMIPL_0-1680260162380.png

 

oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

Witam,

zauważyliśmy w dniu wczorajszym zmiany, które doszczętnie masakrują oferty wielowariantowe. Mimo prawidłowego połączenia w panelu, rozbija poszczególne rozmiary na pojedyncze aukcje!!! Tak zmasakrowanej opcji wielowariantowości jeszcze nie widzieliśmy. Kupić produkt w kilku rozmiarach od jednego sprzedawcy to obecnie nie lada wyzwanie. Kiedy to zostanie naprawione?

oznacz moderatorów

tomson_123
#7 Wielbiciel#

Kiedy problem zostanie naprawiony?

oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

Witam,

zauważyliśmy w dniu wczorajszym zmiany, które doszczętnie masakrują oferty wielowariantowe. Mimo prawidłowego połączenia w panelu, rozbija poszczególne rozmiary na pojedyncze aukcje i na dodatek pojawił się suwak "zobacz oferty od innych sprzedających". Tak zmasakrowanej opcji wielowariantowości jeszcze nie widzieliśmy. Kupić produkt w kilku rozmiarach od jednego sprzedawcy to obecnie nie lada wyzwanie. Ktoś ma podobny problem - spostrzeżenia czy rozwiązanie tego problemu?

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Tak , wywróciło się wszystko bez ładu, składu itd... allegro milczy i znajac życie nic nie zrobi z tym. To taki bubel jak ten cały katalog. Teraz to już wogóle nie będzie wiadomo co się kupuje... 

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Nowo wdrożone warianty produktowe wyświetlają tylko warianty rozmiarów (nie wyświetlają wariantów kolorów). Klient ma utrudniony zakup produktu w innym kolorze bo na pojedynczej aukcji widzi tylko jeden kolor i jego rozmiary.

Po staremu warianty ofertowe wyświetlają na jednej aukcji wszystkie warianty kolorów we wszystkich rozmiarach. Dla Klienta to lepiej bo nie musi szukać innych kolorów w pozostałych aukcjach sprzedającego, wszystkie kolory i rozmiary widzi na jednej aukcji.

2.jpg

 Sprzedawcy którzy mają aukcję wyświetlane po staremu są na uprzywilejowanej pozycji.

   (cały czas mówimy o tej samej kategorii w której nieszczęsne warianty produktowe zostały wdrożone.)

1.jpg

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy doczekamy się w koncu jakieś odpowiedzi? Od 2 dni wszystkie Panie milczą. 

To samo tyczy się mnie, w moich kategoriach tak samo wszystko się wywróciło do góry nogami i przez to spadła mi sprzedaż od 2 dni jak zmiany zostały wprowadzone.

Mialem ładnie wielowarianty poustawiane kolorami samemu to wszystko mi zepsuliście. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AlePiesio Zgodnie z informacją, przekazaną przez Olę, sprawa jest konsultowana. Kiedy tylko otrzymamy odpowiedź, wrócimy z nią do Was.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

protego_BHP
#8 Zapaleniec#

protego_BHP_3-1680262018448.png

Cd. chaosu ..., jest tylko 1 produkt w katalogu, a ten "inteligentny" system allegro nie wiedzieć czemu ODPINA ROZMIAR 6 i wyrzuca komunikat jak powyżej.

Na dodatek ustawiając 12 par w panelu, opcja "Wystawiam wiele sztuk produktu jako zestaw", graficznie na aukcji pokazuje jak na foto poniżej "Liczba par opakowaniu" 1

Normalnie geniusze rozpierduchy tam siedzą za klawiaturami, ręce opadają!!!

protego_BHP_4-1680262718119.png

 

oznacz moderatorów